"Nowa" a rządzi !!

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
glizdeczka
Posty: 15
Rejestracja: ndz lip 29, 2012 2:05 pm

"Nowa" a rządzi !!

Post autor: glizdeczka »

Witam, wertowałam forum i nie mogłam znaleźć porady więc piszę ...

Mam rudą od ok 3 miesięcy, była sama aż 3 tygodnie temu przygarnęłam maleństwo, łaczenie nie było idealne, po zabraniu domku dziewczyny sie jednak dogadaly, bojki byly ale chyba bardziej przyjacielskie. Wczoraj przyjechała do nas trzecia dziewczynka, adoptowana tu na forum i chyba w wieku rudej, bo tak samo duza :) i na poczatku laczenie bylo idealne, neutralny grunt, pozniej kanapa wybiegowa, wspolny paro - godzinny sen, w miedzy czasie klatke wyczyscilam, pozmienialam. Ale niestety po wejsciu do klatki Nowa zaczela wprowadzac swoje rzady, malusia ze wzgledu na swe gabryty sie poddala, ale nadal zaczepia, natomist problem powstal z ruda, ktora za nic nie odda pierwszego miejsca. Tłuka się za kazdym razem jak sie spotkaja, czy to klatka czy to wybieg, jak probuje je uspokoic to udaja ze sie iskaja :) Jeżą sie, wyginają grzbiety, chodzą bokiem do siebie, a pozniej staja na przednich lapach i tak zamieraja, od czasu do czasu boksujac lapkami, krew sie jeszcze nie leje ale siersc fruwa :/
Czy dobrym pomyslem bedzie wyjecie wszystkiego z klatki, oprocz kuwety, wody i miski z jedzeniem? i zostawic gole prety i tylko papierowe reczniki, przemeczyc je tak pare dni az sie nie uspokoja ? czy lepszym pomyslem bedzie transporter ?
Przyznam sie ze przez ta noc to pare latek mi przybylo po tych ich walkach.
anka28
Posty: 707
Rejestracja: pt gru 02, 2011 4:28 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: "Nowa" a rządzi !!

Post autor: anka28 »

u mnie pomogło zabranie luksusów z klatki,najlepiej żeby miały jak najmniej powodów do kłótni,przy czym u mnie od łączenia minęło jakieś 5 tygodni zgody super nie ma,ale się ustabilizowało,jak nie ma krwi to nie przerywać łączenia,ale może spróbuj na jakis czas wrzucić je razem do transportera ???
Misia [*] Whisky [*] Mamba [*] Imbir [*] Paszczusia [*]
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=34050
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: "Nowa" a rządzi !!

Post autor: BlackRat »

A że tak zapytam, bo nie widzę, ile czasu je "łączyłaś" na neutralnym gruncie,zanim wsadziłaś razem do klatki? Może po prostu zbyt krótko, to musi troszkę potrwać, nie każdemu udaje się połączyć szczurki w kilka dni.
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
glizdeczka
Posty: 15
Rejestracja: ndz lip 29, 2012 2:05 pm

Re: "Nowa" a rządzi !!

Post autor: glizdeczka »

Godzine biegaly po nieznanym lozku, pozniej poszly na kanape gdzie spaly razem pare godzin, jak wstaly to dopiero do klatki weszly. Na ta chwile cala trojka spi osobno, nowa w hamaku, mala na dnie klatki a rudzielec na kanapie pod poducha. Jak ruda weszla do klatki to nowa sie na nia rzucila, chyba zamkne je w transporterze na pare godzin i zobaczymy.
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: "Nowa" a rządzi !!

Post autor: BlackRat »

Według mnie powinnaś je jeszcze rozdzielić do osobnych klatek i puszczać co dzień na neutral na godzinkę czy dłużej. Godzina całego łączenia to zdecydowanie zbyt mało, łączenie trwa kilka dni, a nawet kilka tygodni. Oczywiście zdarzają się przypadki, że łączenia praktycznie nie ma i na wstępie już jest "miłość", jednak trzeba brać pod uwagę, że nam niekoniecznie musi się to udać.
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
glizdeczka
Posty: 15
Rejestracja: ndz lip 29, 2012 2:05 pm

Re: "Nowa" a rządzi !!

Post autor: glizdeczka »

wstaje rano i widze całą trójke w hamaczku.
Wczoraj postanowiłam dać im ostatnią szanse na dogadanie, nic nie zmieniłam, karmiłam po równo, było parę szturchańców, i rójka czarnej która chyba najbardziej pomogła bo moje dwa zboczuchy pośpieszyły jej na pomoc :o nie chce zapeszać, narazie futro nie leci. Teraz tylko trzeba przekonać czarnulke do siebie :D
Dzięki za rady :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”