Szczurzy Madagaskar :)

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
marryjuana
Posty: 179
Rejestracja: wt sie 21, 2012 6:20 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szczurzy Madagaskar :)

Post autor: marryjuana »

Dodam tylko, że klatka nie jest tak duża, jak bym sobie tego życzyła, ale w przyszłym miesiącu, najdalej za dwa, planuję zakup nowej :). Póki co chłopcy nie są jeszcze dorośli i nie odczuwają ciasnoty, ale absolutnie nie widzę ich w tej klatce za parę miesięcy. Starą sprzedam, choć nie spodziewam się za nią kokosów, bo ja sama kupiłam ją używaną. Jest może jakiś chętny? ::)

Najbardziej boli mnie to, że kiedy, jeszcze jako kompletny laik, chodziłam po zoologach w poszukiwaniu klatki, pewna pani powiedziała mi, że zaproponowana przez nią klatka będzie jak najbardziej odpowiednia, o ile będę zajmowała się szczurem co najmniej 2h dziennie. Wskazana przez tę kobietę klatka miała... 30cm głębokości :o . Oczywiście mowa była o klatce dla szczura na całe życie, nie tylko na okres szczenięcy. Inny człowiek (w Kakadu w warszawskiej Arkadii) stwierdził, że jak najbardziej mogę wziąć tylko jednego szczurka, również o ile będę się nim zajmować. TRAGEDIA. Jak ludzie mają nie popełniać błędów, skoro w miejscach, które pierwsze przychodzą im do głowy, aby się czegoś dowiedzieć są im opowiadane takie bujdy?
Awatar użytkownika
marryjuana
Posty: 179
Rejestracja: wt sie 21, 2012 6:20 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szczurzy Madagaskar :)

Post autor: marryjuana »

Acha, nową planuję 80x50x80 :).
bini
Posty: 104
Rejestracja: wt lip 10, 2012 11:47 am

Re: Szczurzy Madagaskar :)

Post autor: bini »

Śliczni chłopcy :)
No to fakt, ja też się przejechałam trochę po zoologach..
Gdy narzeczony kupował klatkę dla dziewczyn, pani ze sklepu powiedziała, że co my tam zamierzamy trzymać, że jest za wielka i że ona ma w domu szczura, który siedzi w małej i nie narzeka..
No cóż, bywa :) Dobrze, że można podczytać forum :p
Awatar użytkownika
marryjuana
Posty: 179
Rejestracja: wt sie 21, 2012 6:20 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szczurzy Madagaskar :)

Post autor: marryjuana »

Zastanawiam się tylko "jak narzeka szczur"... bo kilka razy już czytałam tutaj ten argument. Ale nie wiem, co dokładnie mają na myśli osoby, które go przytaczają. Że szczur tupnie i krzyknie z wyrzutem "czy się po*rało?". No, jeśli tak nie robi, to faktycznie nie narzeka.
Awatar użytkownika
Jay-Jay
Posty: 548
Rejestracja: ndz lis 06, 2011 8:20 pm
Numer GG: 7336498
Lokalizacja: 100 km od Szczecina
Kontakt:

Re: Szczurzy Madagaskar :)

Post autor: Jay-Jay »

wcześniej pisałaś o matowym futerku
kiedyś na forum było napisane że chyba ale nie na pewno do jedzenia kilka kropel oleju roślinnego
nie wierzyć mi na słowo bo to tylko obiło mi sie o oczy

śliczni chłopcy
Obrazek
Awatar użytkownika
marryjuana
Posty: 179
Rejestracja: wt sie 21, 2012 6:20 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szczurzy Madagaskar :)

Post autor: marryjuana »

A nie może być tak, że on po prostu "taki jest"? Nie znam się na odmianach, dlatego nie wiem. Jak pisałam wcześniej - takim go wzięłam. Wygląd jego futerka nie zmienił się ani trochę. I też, tak jak wspominałam, futerko chłopaków różni się nie tylko "lśnieniem", czy jego brakiem, ale długością, gęstością, fakturą. Uważam, że ich dobrze i mądrze, mają bardzo zróżnicowaną dietę, mój mąż się śmieje, że mają więcej składników odżywczych, niż my ::) . Dokupiłam im jeszcze dzisiaj witaminki.
Awatar użytkownika
marryjuana
Posty: 179
Rejestracja: wt sie 21, 2012 6:20 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szczurzy Madagaskar :)

Post autor: marryjuana »

*dobrze i mądrze karmię (nie wiem jak to się edytuje)
bini
Posty: 104
Rejestracja: wt lip 10, 2012 11:47 am

Re: Szczurzy Madagaskar :)

Post autor: bini »

ja też nie wiem jak szczur może narzekać, ale cóż... nie wytłumaczysz niektórym chociaż nie wiem jak byś się człowieku starał.

A futerko z tego co zdąrzyłam się zorientować może być różne, jak mają dobrą dietę i są zdrowe to się nie ma czym przejmować :)
Awatar użytkownika
wiewi
Posty: 909
Rejestracja: pn wrz 10, 2012 12:39 am
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Szczurzy Madagaskar :)

Post autor: wiewi »

Ale fajne chłopaki :)

No tak w zoologach często nie mają niestety pojęcia na temat szczurów i ich potrzeb :( Albo mają ale nie mówią żeby nie odstraszyć klienta...
Dlatego uwielbiam forum :) Masa ważnych informacji.
I rozumiem, że może tu zawędrować ktoś ze szcurkiem z zoologa, kto nie miał pojęcia, że klatka za mała, szczury powinny być minimum dwa itd. Nie każdy wpierw wędruje po necie. Ludzie idą do sklepu i wierzą, że dostają rzetelne informacje.
Ale są dwa rodzaje takich osób. Jedna trafi tu i dowie się, że robi takie a takie błędy i wyciągnie wnioski, dokształci się, postara się o nową klatkę doadoptuje kompana dla ogona, a druga wejdzie i powie, że ma to w nosie o szczur nie narzeka...
I ci drudzy strrrasznie mnie irytują :(
Edek,Maniek,Dean,Beam,Dełko
Obrazek
wątek
bazarek
za TM: Sammy[*]
Awatar użytkownika
marryjuana
Posty: 179
Rejestracja: wt sie 21, 2012 6:20 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szczurzy Madagaskar :)

Post autor: marryjuana »

Ja też miałam takie pojęcie na początku. Myślałam: chciałabym mieć szczurka, pójdę do Kakadu, na pewno powiedzą mi co i jak.

Człowiek z Kakadu powiedział to, o czym napisałam wcześniej, po czym, tego samego dnia, wczytując się w temat szczurów w Internecie, dowiedziałam się o czymś, co nie miało nic wspólnego z informacjami, przekazanymi w sklepie zoologicznym.

I każdy może popełniać błędy, bo nie jest się wszechwiedzącym, grunt, żeby chcieć je naprawić. Dlatego szukam dla chłopaczków większej klatki, bo to, co mam teraz ma zaledwie 35cm głębokości. I też mi się wydawało, że robiłam dobrze.
Awatar użytkownika
marryjuana
Posty: 179
Rejestracja: wt sie 21, 2012 6:20 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szczurzy Madagaskar :)

Post autor: marryjuana »

Swoją drogą właśnie na nowo umeblowałam im klatkę, co robię przy okazji każdego sprzątania :). Zmieniam hamaczki, dodaję nowe, starym daję nowe ustawienie. Wydaje mi się, że chłopaki bardzo lubią ten moment. Klatka wtedy stoi na łóżku, ja siedzę razem z nimi (teraz akurat mam laptopa na kolanach), mają otwarte drzwiczki i podekscytowani wyskakują z niej i do niej wskakują, z prędkością światła oblatują nowe hamaczki :). Przy okazji obsikali mi już oczywiście łóżko, więc jak tylko pójdą spać, to narzuta ląduje w pralce ::) .
bini
Posty: 104
Rejestracja: wt lip 10, 2012 11:47 am

Re: Szczurzy Madagaskar :)

Post autor: bini »

kurczę gratuluję pomysłowości za każdym razem wymyślać nowe ustawienie ;p ja swoim rzadko coś zmieniam, bo wydaje mi się, że dziewczynom jest wygodnie tak jak jest i wszystko już znają - czasem tylko dorzucę coś nowego i obserwuję czy się przyjęło czy nie :)
a sikanie to odwieczny problem.. podziwiam tych, którzy mówią, że ich szczurki nie załatwiają się poza klatką, dla moich jest to niepojęte - przecież obsikanie mnie i wszystkiego w okół to taka fajna sprawa!
Awatar użytkownika
marryjuana
Posty: 179
Rejestracja: wt sie 21, 2012 6:20 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szczurzy Madagaskar :)

Post autor: marryjuana »

Wiesz, póki co mam dla komplety "mebli", co parę dni piorę jeden, a wtedy montuję drugi, za każdym razem przypinam pojedyncze części gdzie indziej i chłopcy mają zagwostkę ;). Jak to mówi moja mama: "Stymuluję ich rozwój psychoruchowy" :D .

Co do sikania... chwaliłam chłopców, że załatwiają się tylko w klatce, ale to się zmieniło dosłownie parę dni temu. Chyba po prostu w związku z dorastaniem zaczęli znaczyć teren. Mówi się: trudno.
Awatar użytkownika
marryjuana
Posty: 179
Rejestracja: wt sie 21, 2012 6:20 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szczurzy Madagaskar :)

Post autor: marryjuana »

Miało być "dwa" komplety. Och, jak się edytuje, bo nigdzie tego nie widzę...
Awatar użytkownika
wiewi
Posty: 909
Rejestracja: pn wrz 10, 2012 12:39 am
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Szczurzy Madagaskar :)

Post autor: wiewi »

Miałam kiedyś ogona który siusiał tylko w klatce i na jednego mojego kumpla ;)
Dwa komplety to dobra sprawa, też się muszę dorobić ;)
A edycji tu chyba niestety nie ma, też mi tego brakuje ;)
Edek,Maniek,Dean,Beam,Dełko
Obrazek
wątek
bazarek
za TM: Sammy[*]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”