Szczurzyca rok i 9 miesięcy poszukuje kochającego domu!

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

adek
Posty: 88
Rejestracja: wt kwie 17, 2012 4:43 pm

Szczurzyca rok i 9 miesięcy poszukuje kochającego domu!

Post autor: adek »

Witam.
Obrazek

Sytuacja, w której się znalazłam, zmusza mnie do oddania szczurzycy w wieku roku i 9 miesięcy.
Szczurzyca pochodzi ze sklepu zoologicznego, również stamtąd miałam jej towarzyszkę(wzięłam je obydwie naraz).
Niestety, Nestunia z dnia 1 na 2 lipca została uśpiona, bo zwyrodnienie rdzenia kręgowego jest nieuleczalne i już nie było żadnych szans, poddała się.
Veni(szczurzyca, którą chciałabym oddać w dobre ręce) już prawie 2 miesiące jest sama. Widzę, że bardzo się zmieniła. Muszę ją wyciągać z klatki na siłę, sama niezbyt ma ochotę wychodzić. Bardzo dużo śpi, bo sama się nudzi.
Jak jeszcze była Nestunia, było inaczej. Tylko wchodziłam do pokoju, obydwie się zrywały, a wraz z otwarciem klatki wystrzeliwały 2 torpedy by zwiedzać pokój.
Tak więc towarzystwo innych szczurów(a także kochający i wyrozumiały opiekun) są niezbędni do zapewnienia jej szczęśliwego życia. Kilka jej zdjęć(na życzenie mogę wysłać więcej)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Veni ma charakter dominacyjny, jest typową alfą i nie da sobie w kaszę dmuchać! : )

Zawsze zabierała jedzenie tej drugiej, musiała pierwsza się 'nażreć" a dopiero potem pozwalała tamtej.
Jednak mimo tego, że tak dominuje nad innymi szczurami, jest strachliwa. Droga do pani weterynarz w transporterze czy na ramieniu zawsze jest dla niej wyczerpująca. Na ręce oczywiście daje się wziąć, ale trzeba to robić powoli, bo na niektóre gwałtowne ruchy reaguje ucieczką.
Jej ulubione jedzonko to ryż, kasza, kaszki, gerbery mięsne, gotowana marchewka, płatki kukurydziane, herbatniki, otręby granulowane i banany.
Miesiąc temu pojawił się u niej guz umiejscowiony na boku, za przednią prawą łapką. Teraz jest już po operacji i sierść już w 3/4 odrosła.
Jest na prawdę kochanym szczurem.
Gdy ktoś trzyma smakołyk nad jej pyszczkiem wykonuje obrót.
Nie reaguje na imię, czasem przybiega na cmokanie.
Daje buzi : )

Szczurzycę mogę oddać wraz z klatką, jeśli zajdzie taka potrzeba. :)

Zainteresowanych proszę o odpowiedzi na następujące pytania :

1. Czy masz już szczury? Jeśli tak to ile, jakie płci? Jeśli samce - czy są wykastrowane?
2. Czy posiadasz klatkę? Jak tak to jakie ma wymiary?
3. Do jakiego weterynarza chodzisz/będziesz chodzić?
4. Czym zamierzasz karmić szczurki?
5. Czy zamierzasz rozmnażać szczury?
6. Czy będziesz raz na jakiś czas informować o stanie zdrowia szczurzycy(mogę liczyć także na zdjęcia? ;D )
7. Czy masz w domu inne zwierzęta? Jeśli tak, jak zadbasz o bezpieczeństwo szczurów w tym kontekście?
8. Jak rozwiążesz sprawę wyjazdów?
9. Jak będą wyglądały wybiegi?
10. Czy podpiszesz umowę adopcyjną? Jeśli jesteś niepełnoletni(-a), czy podpisze ją rodzic/opiekun?

Kontakt :
gadu-gadu : 24773758
lub e-mail : adeek1@op.pl
lub prywatna wiadomość tutaj.
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Szczurzyca rok i 9 miesięcy poszukuje kochającego domu!

Post autor: alken »

a miasto?
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
adek
Posty: 88
Rejestracja: wt kwie 17, 2012 4:43 pm

Re: Szczurzyca rok i 9 miesięcy poszukuje kochającego domu!

Post autor: adek »

Właściwie wieś - Zaklików, okolice Stalowej Woli.
adek
Posty: 88
Rejestracja: wt kwie 17, 2012 4:43 pm

Re: Szczurzyca rok i 9 miesięcy poszukuje kochającego domu!

Post autor: adek »

Województwo podkarpackie. ;)
adek
Posty: 88
Rejestracja: wt kwie 17, 2012 4:43 pm

Re: Szczurzyca rok i 9 miesięcy poszukuje kochającego domu!

Post autor: adek »

Do zamknięcia/usunięcia. Szczurzyca znalazła bardzo dobry domek! :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”