ODDAM KLUSKI!!! Warszawa ;)

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

Jinx
Posty: 196
Rejestracja: czw sie 30, 2012 5:07 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: ODDAM KLUSKI!!! Warszawa ;)

Post autor: Jinx »

Aa... no to chyba, że tak. No to teraz oby maluchy szybko wyszły z tego rozwojowego "dołka" i rozwijały się już pełną parą.
Awatar użytkownika
handzia600
Posty: 636
Rejestracja: czw wrz 20, 2012 6:58 pm
Numer GG: 12805114
Lokalizacja: Białystok

Re: ODDAM KLUSKI!!! Warszawa ;)

Post autor: handzia600 »

Maluch już ładnie je nawet gerberka wcina więc jest dobrze ;)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: ODDAM KLUSKI!!! Warszawa ;)

Post autor: Paul_Julian »

Nakasha pisze:http://imageshack.us/photo/my-images/211/dscf2717j.jpg/ - to jest samiec

Słuchajcie, nie da się ocenić wieku tylko po wielkości. Niedawno widziałam u Pyl jej tymczasy - szczury miały ok 4 tygodni, a były wielkości moich 10-dniowych maluchów. 10-dniowych, rozumiecie? A porównując do miotu Z, gdzie miałam tylko 3 maluchy, to te tymczasy były wielkości tygodniowych szczurków. Aż nie mogłam w to uwierzyć.

Wiek najlepiej ocenić po proporcjach ciała, stopniu samodzielności i sposobie poruszania się. Jeśli miot był liczny, matka miała mało mleka, a szczury były niedożywione, to mogą być malutkie, chude i osłabione. Wydaje mi się, że te małe mają ok 3,5 tygodnia.

Nakasha ma rację. Zwłaszcza w ostatnim akapicie. Nawet w malym , dobrze odzywionym miocie, 1szy malec jest największy, ostatni najmniejszy. Inna sprawa, że nawet wpadkowe mioty, jesli sa u osoby, która się zna, to są tuczone jakby były zaplanowane.

Co do podziału na płeć - nie sądzę, zeby Cheruby wciskała komukolwiek "nie tę płeć". Samca można wykastrować, jesli ktos nie chce oddawać.

Koniecznie sprawdźcie płeć u swoich, Cheruby Ty też ! Ale nie na linijkę, tylko policzcie dziurki ! Można przetrzec wilgotnym wacikiem, to będzie lepiej widać.
StasiMalgosia pisze: Cheruby a ja po raz kolejny zadam pytanie, czy zamierzasz oddasz samców by podobna sytuacja nie miała miejsca w przyszłości.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Siouxsie
Posty: 137
Rejestracja: wt wrz 11, 2012 7:46 am
Lokalizacja: Kraków

Re: ODDAM KLUSKI!!! Warszawa ;)

Post autor: Siouxsie »

Dziewczyny mówią że chłopak
Ja drugiej dziurki (chociaż szukałam) nie mogę znaleźć. Jest pod "siusiakiem" jaśniejsze miejsce, takie jakby zabliźnione, ale przetarłam szmatką i ani pół dziurki.

Dziś o 18 mam go oddać, a chciałabym być pewna że to samiec. Myślicie żeby się chwilę wstrzymać z tym? Że może za tydzień - dwa będzie lepiej widać?
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: ODDAM KLUSKI!!! Warszawa ;)

Post autor: zuzka-buzka »

Wstrzymaj się, podkarm go. To zbyt duży stres dla tak słabego malucha zmieniać co sekundę właściciela... Za tydzień będzie już jasne czy to samiec czy samiczka
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Siouxsie
Posty: 137
Rejestracja: wt wrz 11, 2012 7:46 am
Lokalizacja: Kraków

Re: ODDAM KLUSKI!!! Warszawa ;)

Post autor: Siouxsie »

Czekałam aż mi ktoś powie żeby zostawić. Zostaje:) Doprowadzę do ładu dziada, i zobaczymy:)
Awatar użytkownika
wiewi
Posty: 909
Rejestracja: pn wrz 10, 2012 12:39 am
Lokalizacja: Gdańsk

Re: ODDAM KLUSKI!!! Warszawa ;)

Post autor: wiewi »

Siouxie Ty miałaś mieć samiczkę jaką? czarną dumbo rex?
JA właśnie przeczytałam, to się w głowie nie mieści....
Edek,Maniek,Dean,Beam,Dełko
Obrazek
wątek
bazarek
za TM: Sammy[*]
Awatar użytkownika
handzia600
Posty: 636
Rejestracja: czw wrz 20, 2012 6:58 pm
Numer GG: 12805114
Lokalizacja: Białystok

Re: ODDAM KLUSKI!!! Warszawa ;)

Post autor: handzia600 »

Wiecie wrzeszczcie na mnie jak chcecie ale mała na pewno nie ma 4 tyg

- mierzy 10cm bez ogonka
-dla porównania noovaa miała maluchy 4 tygodniowe bez 3 dni które były bardzo wychudzone i ważyły 40g - moja mała waży 35g ...
-mała nie chce zbytnio jeść suchej karmy je tylko płynną

Polałyśmy ją iverm. zobaczymy efekty.
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: ODDAM KLUSKI!!! Warszawa ;)

Post autor: noovaa »

Przepraszam Cię handzia! Pomieszałam i publicznie się przyznaje :/ ..

Maluszki ważyły podobnie jak Twój maluszek - właśnie sprawdziłam w zapiskach.
Co jednak nie zmienia faktu że były MOCNO wychudzone i niedożywione i miały 3 i pół tygodnia.

Twój handzia maluszek ma wg mnie również max 3,5 tygodnia i trzeba wziąć pod uwagę że nie jest najmniejszy. Szczurek u spinki jest sporo mniejszy ( co widać po proporcjach na zdjęciu ). Nie jest tak chudy jak te co były u mnie, jest za to mniejszy.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
StasiMalgosia
Posty: 1460
Rejestracja: śr sty 28, 2009 7:43 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: ODDAM KLUSKI!!! Warszawa ;)

Post autor: StasiMalgosia »

Czekałam aż mi ktoś powie żeby zostawić. Zostaje:) Doprowadzę do ładu dziada, i zobaczymy:)
że samiec to pewne, ale zostaw malucha niech podrośnie. Zmiana miejsca to stres a dzieciak potrzebuje pełni sił by nadrobić zaległości.
Obrazek
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: ODDAM KLUSKI!!! Warszawa ;)

Post autor: noovaa »

PS, na czarnym szczurku wszoły widać na pierwszy rzut oka i nie trzeba mieć specjalnej wiedzy i doświadczenia by się ich dopatrzeć. Cheruby, czy poza karmieniem robisz cokolwiek z tymi szczurami ? ::)
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
wiewi
Posty: 909
Rejestracja: pn wrz 10, 2012 12:39 am
Lokalizacja: Gdańsk

Re: ODDAM KLUSKI!!! Warszawa ;)

Post autor: wiewi »

Mała Spinki waży 28 gram. to jest tragedia. Odwodnione, wychudzone, niedożywione, zbyt wcześnie odstawione maluchy poszły w świat. Do tego z wszołami i chłopcy zamiast dziewczynek.
To jest nieprawdopodobne.
Edek,Maniek,Dean,Beam,Dełko
Obrazek
wątek
bazarek
za TM: Sammy[*]
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: ODDAM KLUSKI!!! Warszawa ;)

Post autor: gosja1 »

noovaa, dokładnie to samo pytanie przychodzi mi na myśl.
Nie pisałam wcześniej w tym temacie, bo ręce mi opadły.
Z moimi poprzednimi szczurami popełniłam zapewne wiele błędów, które wynikały z braku doświadczenia. ALE kiedy pojawiły się u nich wszoły to naprawdę niewiele musiałam rozmyślać i nie za szczególnie się przyglądać, aby zauważyć, że na sierści mają jaja jakichś pasożytów. A nie spotkałam się wcześniej w swoim życiu z wszami, czy innymi tego typu pasożytami. I NIE wierzę, że można to pomylić z pyłkiem żwirku, bo na niebieskim dumbo widać było z daleka. Na dość białym haskim, z baaaaardzo gęstym futerkiem już było trudniej coś znaleźć, ale dorosłe osobniki wyłaziły i bywały widoczne.
Zachodzę również w głowę, jak osoba, która ma tyle szczurów, nie rozpoznała tego na czas?
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
Awatar użytkownika
emi2410
Posty: 3475
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 1:41 pm
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: ODDAM KLUSKI!!! Warszawa ;)

Post autor: emi2410 »

Cheruby, możesz napisać ile maluchów teraz szuka domu?
Bezszczurowo - Werter w nowym domku
W sercu: 17 szczurzych duszyczek [*][/b][/size]
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: ODDAM KLUSKI!!! Warszawa ;)

Post autor: zuzka-buzka »

Mój około 5tyg szczurek waży 110g...
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”