Duży problem z hałasem w nocy

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
Daisy345
Posty: 13
Rejestracja: wt paź 09, 2012 12:43 am

Duży problem z hałasem w nocy

Post autor: Daisy345 »

cześć :) z góry przepraszam, jeśli uważacie, ze powtarzam temat, ale przeszukałam forum i nie znalazłam odpowiedzi na swoje pytanie
Zołza mieszka u mnie 2 miesiace- wzięłam ją od koleżanki, której stadko nie zaakceptowało jej. Była wystraszona, trochę czasu minęło zanim trauma jej przeszła, w międzyczasie trochę chorowała a ja się przeprowadzałam, dlatego nie miałam możliwości by sprawić jej towarzyszkę. Myślicie, ze moja mała paskuda tak bardzo hałasuje w nocy, bo jest sama? Wynajmuję pokój, więc nie mam możliwości wstawienia klatki do innego pokoju, a jeśli to wina tylko charakteru a nie samotności, to nie chcę podejmować się adopcji drugiego szczurka, a wręcz przeciwnie- mój ogonek sam będzie potrzebował nowego domu. Tak bardzo hałasuje, ze nie pozwala spać nikomu w mieszkaniu. Zapewniam jej wybieg, bawię się z nią codziennie przed snem. Co robić? Czy druga samiczka rozwiąże ten problem? Nie chciałabym się z nią rozstawać
Awatar użytkownika
marryjuana
Posty: 179
Rejestracja: wt sie 21, 2012 6:20 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Duży problem z hałasem w nocy

Post autor: marryjuana »

Daisy, Twoja "mała paskuda" potrzebuje koleżanki niezależnie od tego, czy hałasuje w nocy, czy nie... i to bardzo.
Taka już szczurza natura, że w nocy te zwierzęta przeważnie są najaktywniejsze. Jeżeli bardzo przeszkadza to Tobie oraz innym domownikom (a naprawdę to rozumiem, też mam lekki sen i dłuuugo musiałam przyzwyczajać się do obecności chłopców), to są dwa wyjścia:
1. Zakup stoperów w aptece (to dużo daje, ale istnieje szansa przegapienia budzika).
2. Oddanie szczurki komuś, kto jest w stanie zapewnić jej towarzystwo innego szczurka i znieść nocne buszowanie.

Ja też dziś jestem mocno niedospana, bo chłopcy wczoraj dostali nową klatkę i nowego towarzysza. NIE WIEM, co oni robili w nocy, to nigdy tak nie brzmiało ??? . Zrobiłam rano przegląd - krwi, ani futra nie było, bawiły się robaczki po prostu. Nie możemy wymagać od nocnego zwierzęcia, żeby po zgaszeniu światła siedziało jak mysz pod miotłą.

Nowa koleżanka może sprawić, że dziewczyny zajmą się sobą i będzie ciszej, jak również, że zajmą się sobą i będzie głośniej, zależy od tego, jaką aktywność będą uskuteczniały. Ale szczura trzymać samego - to tortura.
Awatar użytkownika
Daisy345
Posty: 13
Rejestracja: wt paź 09, 2012 12:43 am

Re: Duży problem z hałasem w nocy

Post autor: Daisy345 »

w takim razie na dniach przybędzie mi jednego ogonka więcej, mam nadzieję, że to pomoże :)
dzięki za pomysł ze stoperami, to na pewno w jakimś stopniu pomoże :)
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Duży problem z hałasem w nocy

Post autor: akzi »

a wydamje mi się że jak zapewnisz swoim ogonkom dość wybiegu w dzień to beda w nocy spały :)
moje sie przestawiły :)
śpią jak kluski w rosole :)
a pamiętam jak miałam Marysieńkę sama była bida i ona dawała w nocy popalić .
teraz jak mam dwa ogony to sobie razem w nocy śpią :)
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Duży problem z hałasem w nocy

Post autor: Paul_Julian »

Można szczury wybiegac wieczorem min. godzinę, a potem dać im jedzonko. Jak zajmą się jedzeniem, zmęczone po wybiegu, to łatwiej zasną.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
marryjuana
Posty: 179
Rejestracja: wt sie 21, 2012 6:20 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Duży problem z hałasem w nocy

Post autor: marryjuana »

Ha,moje chłopaki biegają dość późno,ok.24,dostają smaczne,zajmujące papu,owszem,śpią jak zabici...do 4 nad ranem ;).
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”