co zrobić zeby nie bał sie świata

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

kiler
Posty: 4
Rejestracja: śr kwie 20, 2005 2:24 pm

co zrobi? zeby nie ba? sie ?wiata

Post autor: kiler »

tak siedzi na ramieniu aż zorientuje sie że jest jasno to sie chowa najgłembiej gdzie może zazwyczaj pod koszulke co zrobić żeby tam nie właził??
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

co zrobić zeby nie bał sie świata

Post autor: Ewqa »

Szczurki lubią ciemne miejsca, czuja sie tam bezpiecznie. Ile czasu masz szczurka? MOże jeszcze za wczesnie żeby był spokojny, może jest jeszcze za młody i boi sie wszystkiego, a może to taki charakter i tyle. Napewno nie zaszkodzi a pomoze jak bedziesz go długo trzymał na rękach albo na ramieniu. Poza tym poczytaj sobie ten dział a duzo sie dowiesz :)
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
kiler
Posty: 4
Rejestracja: śr kwie 20, 2005 2:24 pm

co zrobić zeby nie bał sie świata

Post autor: kiler »

no fakt mam go od wczoraj musi sie przyzwyczić :)
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

co zrobić zeby nie bał sie świata

Post autor: Ewqa »

TZn jest młody - szczurki z wiekiem spokojnieją, mniej uciekają. Musisz go oswoić, przyzwyczaić do siebie, poczytaj ten dział koniecznie :) .........i wytrwałości !!
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
kiler
Posty: 4
Rejestracja: śr kwie 20, 2005 2:24 pm

co zrobić zeby nie bał sie świata

Post autor: kiler »

jak narazie polubił moją kieszeń od kurtki spedził tam całą noc bo niezdązyłem go zawieść do domu ze szpitala wczoraj i noc spedził w kurtce to teraz sie sam do niej pcha :)
Smoczyca
Posty: 21
Rejestracja: wt mar 22, 2005 5:48 pm

co zrobić zeby nie bał sie świata

Post autor: Smoczyca »

Szczurek musi sobie strategiczne miejsca znalezc, zwlaszcza te ulubione ;>
U mnie bylo odwrotnie, jak mialam go krocej byl spokojniejszy, siedzial w kapturze or na ramieniu i spogladal na otaczajacy go swiat z lepkiem ledwo co wychylonym, ale jednak
Teraz wariat biega mi po ramionach, po plecach i cholera wie, czy ze strachu, czy po prostu mu sie nudzi :)
Od zawsze pragnelam miec skavena :)
EmDżi
Posty: 165
Rejestracja: ndz maja 29, 2005 3:20 pm

co zrobić zeby nie bał sie świata

Post autor: EmDżi »

moj tez kocha pchac sie w kazde ciemne miejsce moich ciuchow nie umiem go przyzwyczaic do ramienia :/ woli kieszenie i pod bluza siedziec - mam go 2 tygodnie
Moja kochana malutka z Aniołkami lata :(:(
Michał i Madzia
Posty: 76
Rejestracja: pn maja 23, 2005 6:20 pm

co zrobić zeby nie bał sie świata

Post autor: Michał i Madzia »

Co do światła, to szczury genenralnie źle znosza ostre światło dzienne. I dlatego np. klatki nie powinno się stawiać blisko okna (poza tym 1) przeciagi, 2) przegrzanie). Skoro ucieka tzn ze go drażni i albo się przyzwyczai w końcu albo ty bedziesz musiał to potraktować jako osobliwość szczurka:)
Mamy Szatana w pokoju!
ber_ry
Posty: 59
Rejestracja: pn lut 14, 2005 6:38 pm

co zrobić zeby nie bał sie świata

Post autor: ber_ry »

hehe, jeden dzień :lol: czasami trzeba nawet dwa miesiące(jak to było w przypadku mojej Sp pysi, któraoswoiła sie po kilku miesiącach, ponieważ w sklepie soologicznym nie miala kontaktu z ludźmi, a baba wyciągała ją przez dużą skórzaną rękawice, już nigdy u niej nic nie kupie)
ja i zetka :D
taigan
Posty: 22
Rejestracja: wt cze 07, 2005 2:37 pm

co zrobić zeby nie bał sie świata

Post autor: taigan »

Mój też się pcha pod bluzkę, ale na ramieniu też siedzi :) Gorzej jeśli się go postawi na ziemie- od razu sika i szuka mnie :] może z wiekiem zrobi się odważniejszy ;)
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”