Znalezione przy śmietniku szczurki ze schroniska

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

Starsza Pani
Posty: 379
Rejestracja: pn gru 01, 2008 11:25 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Schronisko Wrocław]2 samiczki i 2 samce DT/DS

Post autor: Starsza Pani »

Unipaks odebrała szczury dzisiaj :D
Starsza Pani
Posty: 379
Rejestracja: pn gru 01, 2008 11:25 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Schronisko Wrocław]2 samiczki i 2 samce DT/DS

Post autor: Starsza Pani »

Nic więcej na razie nie wiem.
Awatar użytkownika
papala
Posty: 304
Rejestracja: ndz maja 02, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: [Schronisko Wrocław]2 samiczki i 2 samce DT/DS

Post autor: papala »

Czyli nie trzeba już dt dla dziewcząt?
łobuzują: Kaśka, Miszka, Emilka, Furia, Adelka, Łatka, Floyd, Julian, Johny
łobuzują za Tm: Suzi, Martusia

E-Pasaż
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Schronisko Wrocław]2 samiczki i 2 samce DT/DS

Post autor: Kluska123 »

unipaks, kobieto, kocham Cię! ;D Mnie do niedzieli na forum nie będzie, trzymam kciuki! Żeby Dt sie dogadały, transport się udał i szczury dotarły całe i zdrowe :)
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Awatar użytkownika
monisss
Posty: 262
Rejestracja: pt maja 27, 2011 9:27 am
Lokalizacja: Szczecin

Re: [Schronisko Wrocław]2 samiczki i 2 samce DT/DS

Post autor: monisss »

unipaks kochana wszystkie odebrałaś? Szukać DT do czasu znalezienia transportu? A wczoraj już całkiem straciłam nadzieję...
"Zniewoliliśmy resztę zwierzęcego stworzenia oraz potraktowaliśmy naszych dalekich kuzynów w futrach i piórach tak okrutnie, że poza wszelką wątpliwość, gdyby mieli oni stworzyć religię, szatanem byłby dla nich człowiek." — William Ralph Inge
Veerena
Posty: 889
Rejestracja: ndz sie 16, 2009 1:22 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Schronisko Wrocław]2 samiczki i 2 samce DT/DS

Post autor: Veerena »

Super ;)
Fiona Filipinka -(Myszor) Felicity

[*]Freja [*]Ganja [*]Fifka [*]Frisbi [*]Fobia [*]Kropka [*]Fimi [*]Fiszka [*]Flo [*]Fibi
Starsza Pani
Posty: 379
Rejestracja: pn gru 01, 2008 11:25 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Schronisko Wrocław]2 samiczki i 2 samce DT/DS

Post autor: Starsza Pani »

Unipaks odebrała tylko dziewczyny (o chłopakach nie było mowy). Ale może po chłopaków da się na początku tygodnia podjechać?
No i najważniejsze - jedna dziewczyna jest w ciąży na 99%, druga nie wiadomo ::) . Ciekawe, dlaczego mi to do głowy nie przyszło ... Obie mają świerzb i są przeziębione.
Dom na poród i odchowanie dla jednej mam.
Odbierzcie chłopców bo pewnie też nie są w dobrym stanie i świerzb teraz mają już chyba wszystkie .... Pocieszające to, że nie są w ciąży 8) .
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Schronisko Wrocław]2 samiczki i 2 samce DT/DS

Post autor: unipaks »

Jutro najprawdopodobniej uda się zabrać również te dwa samce. :) Ale muszę je komuś dać na tymczas, nie mam ich gdzie trzymać, mieszkają w osobnych klatkach bo się gryzą
Moniss, do późna w nocy czekałam, czy podejmiesz na nowo ofertę co do chłopców, jeśli mnie albo komuś uda się odebrać chłopaków, ale ta godzina transportu 9- ta rano i brak łączności z osobą transportującą widać przesądziła, bo się wycofałaś... :-\
W schronisku mają dwóch samców, starszy kremowy oraz drugi taki jak samiczki; starszego widziałam, przestraszony wisiał na prętach, drugi schował się, a ja w biegu, bo dosłownie wyskoczyłam z pracy na Ślazową, wzięłam dziewczyny, przepakowałam w domu do klatki i pędem z powrotem do roboty - nie miałam czasu nawet o nic dopytywać. :P
Dziewczyny maja trochę brzuszków, większa bardziej wyrazisty oraz różowe wyczuwalne i widoczne sutki, jaśniejsza uszatka trochę mniejszy, za to oczko w porfirynce, niewyraźne... ::)
W czasie jazdy słyszałam częste kichanie samiczek, domacałam się też świerzbowych strupków, to zakropiłam obie Ivermektyną, ale kiedy wróciłam z pracy i zrobiłam im wybieg, dosłuchałam się chrumkania, więc co było robić - pędem do lecznicy, bo do niedzielnego transportu trochę czasu i bałam się rozwoju choroby.

Jest tak: osłuchowo czysto, świerzb obecny do dalszego leczenia. Chrumkać mogą stresowo, więc trzeba je teraz hołubić a hołubić, zwłaszcza że znów za dwa dni idą w kolejne ręce, przed nimi długa podróż i nowy dom.
Co do ciąży, to grubsza wygląda jakby już karmiła, albo może to być początek ciąży, jeszcze niewyczuwalny w badaniu, tak samo druga. Może ta druga nie jest zaciążona, co daj Boże, amen. za jakiś tydzień (lub dwa) się okaże :P
Dziewczyny dostają Betaglukan, Bioaron, maść pod nosek i dużo serca. Garną się do mnie i łakną głaskania, kochane miziaki... :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Starsza Pani
Posty: 379
Rejestracja: pn gru 01, 2008 11:25 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Schronisko Wrocław]2 samiczki i 2 samce DT/DS

Post autor: Starsza Pani »

Mają dziewczyny szczęście ;D . Dobrze, że nie końcówka ciąży, mam chwilę czasu na wizytę wet (są zapisane na poniedziałek) przed ewentualnym porodem.
Chyba założymy z Kluską fanklub Unipaks ;)
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Schronisko Wrocław]2 samiczki i 2 samce DT/DS

Post autor: unipaks »

:D hehe :D
Powiedzcie, kto da DT tym samcom? Serio, nie mam ani klatek, ani pokoju dla nich :-\
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
monisss
Posty: 262
Rejestracja: pt maja 27, 2011 9:27 am
Lokalizacja: Szczecin

Re: [Schronisko Wrocław]2 samiczki i 2 samce DT/DS

Post autor: monisss »

Jeśli chłopcy są w stosunku do siebie agresywni to mamy problem. Nie mogę mieć trzech klatek. A nie mam pewności, że uda się ich połączyć. Tym bardziej, że są to wiekowe szczury i kastracja jako sposób na rozładowanie napięcia odpada. Podtrzymuję ofertę DT, z dużą szansą na DS dla Kremowego ogona. Na gwałt potrzebuję starszego szczura do towarzystwa dla mojego dziadka. Transport już mam, niestety dopiero w sobotę. Teraz tylko szukam kogoś do odebrania ogonów i przekazania ich w niedzielę do dalszego transportu.
Czy ktoś z Wrocławia mógłby chłopca/chłopców przetrzymać do przyszłej soboty u siebie i sprawdzić czy faktycznie są tak negatywnie do siebie nastawieni?
"Zniewoliliśmy resztę zwierzęcego stworzenia oraz potraktowaliśmy naszych dalekich kuzynów w futrach i piórach tak okrutnie, że poza wszelką wątpliwość, gdyby mieli oni stworzyć religię, szatanem byłby dla nich człowiek." — William Ralph Inge
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Schronisko Wrocław]2 samiczki i 2 samce DT/DS

Post autor: unipaks »

Monisss, nie gniewaj się, że dopiero teraz piszę :) , naprawdę wcześniej nie miałam jak, ze względu na plany weekendowe, o których Ci wpominałam w PW.

Chłopaki :)
Co tu dużo mówić: cudowne, słodkie i kochane! Miziaki, garną się do rąk i włażą na kolana. Zawojowały nas totalnie. :-* :-*
Większy na przejazd zareagował stresowymi kupkami; na na wybiegu, choć ciekawski, co chwilę szuka ludzkich kolan i wtula się w człowieka oczekując głasków. :)
Mniejszy to śliczny reksik, ujmująca przylepa. Jak mu się podstawi dłoń, jest jak przylga. :) Obaj już dziś zgrzytali ząbkami i pulsowali aż miło. :D
Nie próbowaliśmy ich łączyć. Wystarczy im stresu na razie, nie mam poza tym gdzie :-\ . Dostali zapobiegawczo pierwszą dawkę Ivermektyny na karczek, choć strupków się jakoś (jeszcze?) nie domacałam. Kichają jak i samiczki, może stresowo, więc też zaliczają Beta oraz Bioaron i maść majerankową.
To tyle na szybko.Jest kilka zdjęć, więc jak tylko będę mogła, wrzucę. :)

Wracając do dziewczynek: są niesamowicie ze sobą związane, rozdzielanie ich będzie dlań prawdziwą traumą, więc: kochana Starsza Pan i- błagam, przemyśl, jak tu zrobić, żeby poszły do adopcji razem. Szczęśliwy będzie dom, który dostanie te dwie kochane, rozkoszne dziewuszki.

Wszystkie cztery szczurki zostały znalezione przy śmietniku. :( Cztery piękne, lgnące do ludzi kulki szczęścia.
Potrzebują gdzieś ulokować tę wielką miłość, którą noszą w sobie, a którą odrzucili ci, którzy je tak zawiedli.
Kto przyjmie szczęście pod swój dach?
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
monisss
Posty: 262
Rejestracja: pt maja 27, 2011 9:27 am
Lokalizacja: Szczecin

Re: Znalezione przy śmietniku szczurki ze schroniska

Post autor: monisss »

StarszaPani ja również chcę zostać członkiem funklubu unipaks :D
unipaks, kochana, z nieba nam spadłaś. Dziękuję Ci bardzo za zaangażowanie i przejęcie szczurów. Cieszę się, że chłopcy są dobrymi ogonami, takich mi brakuje ;) Mam nadzieję, że obaj się dogadają i będą mogli do mnie przyjechać razem. Zawsze to jedna dupka więcej do ogrzania mojego Elmiaszowego dziadka. Czekam na zdjęcia przystojniaków i zaczynam odliczać dni do transportu.
"Zniewoliliśmy resztę zwierzęcego stworzenia oraz potraktowaliśmy naszych dalekich kuzynów w futrach i piórach tak okrutnie, że poza wszelką wątpliwość, gdyby mieli oni stworzyć religię, szatanem byłby dla nich człowiek." — William Ralph Inge
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Znalezione przy śmietniku szczurki ze schroniska

Post autor: unipaks »

[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Znalezione przy śmietniku szczurki ze schroniska

Post autor: unipaks »

Ha! :D Poprawiając tekst przeoczyłam twój post, Monisss :) Cieszę się, także w twoim imieniu - chłopaki są taaaakie kochane! :-* :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”