Gwiazdkowa Ekipa - koniec szczurzej przygody

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
emi2410
Posty: 3475
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 1:41 pm
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: Moje Małe Gwiazdki :)

Post autor: emi2410 »

A dziś również z serii jedzeniowej. :D

Przyrządziłam pannom kaszkę jabłkową z herbatniczkiem. Otwieram dzrzwiczki klatki, a tu zbiegowisko - wszystkie przyleciały na mizianko. :) A więc włożyłam miseczkę z kolacją do koszyczka na jedzonko i zaczęłam miziać wszystkie po kolei. Cynka czująca zapaszek jabłkowego dania pobiegła czym prędzej do miski. Reszta ciaptoków oczywioście stoi przy drzwiczkach i nic! Jakby nie zauważyły, że coś smacznego się pojawiło. Skierowałam łapsko w kierunku Cynki żeby i ją wymiziać. Małe Cytryniaste wydarło się na mnie "NIE DOTYKAĆ! TERAZ JEM!" więc zostawiłam biednego, zagłodzonego szczurka. ::) Reszta coś poczuła. Pierwsza do miski podeszła Luśka. "A co to?" Powąchała, po czym zapytała Cynkę. "Smaczne to?" Cynka kulturalnie z pełnym pysiem odpowiedziała "Pewnie! Pychota!" No i Białe Diabliszcze poczęło spożywać. ::) Podbiagły Czarnule z mamusią. Bez zbędnych pytań wepchały ryjki w michę i słychać było głośne "Omniomniomom!" Jagodzianka i Olisia stwierdziły, że już nie zmieszczą się pomiędzy sześć koleżanek, więc uznały, że lepiej będzie się dobrać do zawartości miseczki od góry. Wołając "Łiiiiiiiiii!" zleciały wprost na kupę futra przy misce. :D Ale się udało! Jakimś cudem wszystkie osiem pyszczków znalazło się przy kaszce. :D Nagle Cynka (czyżby z radości? ::)) zaczęła skakać, trzepotać uszkami i... wykorzystywać niecnie koleżanki. ::) Pierwszy raz zobaczyłam u niej "kobiece sprawy". No i popatrzcie co te jabłka robią z małymi szczurkami... ;D

Zastanawiłam się poważnie nad adoptowaniem dla Cyni koleżanki w podobnym wieku. Ale już sama nie wiem. Ja sie doszczurzać nie chcę, ale z drugiej strony fajnie by było żeby miała towarzyszkę do szaleństw, bo Oli i Jagusi nie zawsze się chce bawić z młodą. ::)

No i muszę się pochwalić, bo jestem z siebie dumna! Sama sobie złożyłam biureczko wczoraj. :D Dziś co prawda jeszcze kończyłam, jeszcze drobne poprawki i będzie, ale nieźle się z tym omęczyłam, a wszyscy zwątpili w mój talent stolarski. ::) Teraz czss na zasłużony odpoczynek, kupiłam sobie filiżaneczkę, mam herbatkę owocową i posiedzą sobie teraz na forum. :D
Bezszczurowo - Werter w nowym domku
W sercu: 17 szczurzych duszyczek [*][/b][/size]
xiao-he
Posty: 3307
Rejestracja: śr gru 15, 2010 4:08 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Moje Małe Gwiazdki :)

Post autor: xiao-he »

A bierz koleżankę co Ci tam zależy! :D Moje motto życiowe to: "Bierz póki w klatce miejsce!" :P No więc bierz póki w klatce miejsce :) A historyjka świetna uśmiałam się ;D
Spółka z.o.o., czyli moje małe wafle :)
Ze mną: DTciaki
Za TM: Zając
[*] Królewna[*] Beza[*] PanBe[*] Szyszka[*] Nesca[*] Mocca[*] Szajba[*] Izzi[*] Inka[*] Fryga[*] Filifionka[*] Fistaszek[*] Florka[*] Archibald Ogryzek[*][/color][/i][/b]
Awatar użytkownika
emi2410
Posty: 3475
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 1:41 pm
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: Moje Małe Gwiazdki :)

Post autor: emi2410 »

Nie wezmę, nie ma mowy! :D Trzeba mieć umiar. ;)

Butkowi się wybieg po podłodze nie podoba... Cynka się nie lubi z Luśką. Nutella ma ruję, sika gdzie się da. Nela niszczy wszystko, bije Nutkę i dalej nie wie, że sika się tylko na polu, chociaż jest już lepiej. ::) Nie mam siły do tych stworków, chcę już swoje mieszkanie i będę tylko ja i szczury. :D I będą miały swój pokój. ;D
Bezszczurowo - Werter w nowym domku
W sercu: 17 szczurzych duszyczek [*][/b][/size]
xiao-he
Posty: 3307
Rejestracja: śr gru 15, 2010 4:08 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Moje Małe Gwiazdki :)

Post autor: xiao-he »

To ja zamieszkam z Tobą! ;D Swoje szczury przytaszczę i będą mieszkać z Twoimi ;D
Spółka z.o.o., czyli moje małe wafle :)
Ze mną: DTciaki
Za TM: Zając
[*] Królewna[*] Beza[*] PanBe[*] Szyszka[*] Nesca[*] Mocca[*] Szajba[*] Izzi[*] Inka[*] Fryga[*] Filifionka[*] Fistaszek[*] Florka[*] Archibald Ogryzek[*][/color][/i][/b]
Awatar użytkownika
emi2410
Posty: 3475
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 1:41 pm
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: Moje Małe Gwiazdki :)

Post autor: emi2410 »

Pchełka coś nam świszczeć zaczyna... Dajcie mi siły do tych wszystkich dziubków... ::) Niedługo wycieczka do weta nas czeka. :-X
Bezszczurowo - Werter w nowym domku
W sercu: 17 szczurzych duszyczek [*][/b][/size]
Awatar użytkownika
wiewi
Posty: 909
Rejestracja: pn wrz 10, 2012 12:39 am
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Moje Małe Gwiazdki :)

Post autor: wiewi »

no, nie nudzisz się z nimi :)
Jak tam Pchełka?
Edek,Maniek,Dean,Beam,Dełko
Obrazek
wątek
bazarek
za TM: Sammy[*]
xiao-he
Posty: 3307
Rejestracja: śr gru 15, 2010 4:08 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Moje Małe Gwiazdki :)

Post autor: xiao-he »

Kicha z tą głupią zimą! Nesca też świszczy, daję jej vibovit i jak nie przejdzie to też do weta :-X
Spółka z.o.o., czyli moje małe wafle :)
Ze mną: DTciaki
Za TM: Zając
[*] Królewna[*] Beza[*] PanBe[*] Szyszka[*] Nesca[*] Mocca[*] Szajba[*] Izzi[*] Inka[*] Fryga[*] Filifionka[*] Fistaszek[*] Florka[*] Archibald Ogryzek[*][/color][/i][/b]
Awatar użytkownika
emi2410
Posty: 3475
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 1:41 pm
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: Moje Małe Gwiazdki :)

Post autor: emi2410 »

Po wizycie... ::)
Pchełka ma jakąś infekcję na płuckach. Dostała enro + polopirynę na gorączkę na 5 dni. Przy zastrzyku nawet nie trzeba było jej trzymać. I nie pisnęła. :-* A nasz Pan Doktor już zamykał gabinet jak przyszłyśmy, otworzył specjalnie dla nas. :D I koszt mnie powalił na kolana... Zapłaciłam całe 5 zł. ::) Kciukajcie za zdrówko małej! :)
Bezszczurowo - Werter w nowym domku
W sercu: 17 szczurzych duszyczek [*][/b][/size]
xiao-he
Posty: 3307
Rejestracja: śr gru 15, 2010 4:08 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Moje Małe Gwiazdki :)

Post autor: xiao-he »

Majątek na tych wetów wydasz emi! :D
Kciukam :-*
Spółka z.o.o., czyli moje małe wafle :)
Ze mną: DTciaki
Za TM: Zając
[*] Królewna[*] Beza[*] PanBe[*] Szyszka[*] Nesca[*] Mocca[*] Szajba[*] Izzi[*] Inka[*] Fryga[*] Filifionka[*] Fistaszek[*] Florka[*] Archibald Ogryzek[*][/color][/i][/b]
Awatar użytkownika
Eve
Posty: 2256
Rejestracja: wt lis 16, 2010 11:15 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: Moje Małe Gwiazdki :)

Post autor: Eve »

Trzymam kciukole za dobre samopoczucie malej i szybciutko niech wraca do zdrówka :-*
Łapki malutkie ale wyobraźnia ogromna..
Moje miziaki: Futra z Charakterem
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=33133

Hamaczki dla każdej paczki :P
http://szczury.org/viewtopic.php?f=149&t=38219
Awatar użytkownika
emi2410
Posty: 3475
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 1:41 pm
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: Moje Małe Gwiazdki :)

Post autor: emi2410 »

W domu ziiimnooo jak diabli... ::) Dogrzewamy się farelką, ale przy tym co się nam z instalacją podziało, to za długo grzać nie można. ::) A więc robię termoforki i rozstawiam gdzie się da. ;D Pannom zrobiłam taki duży, do puszki wsadziłam dwa słoiki z gorącą wodą i zawinęłam to w szmatki. :) Jak uwinę się z zamówieniami będę musiała pannom uszyć pare domków, bo wolą je od hamaków. ::)
Kombinuję jak zebrać szybko pieniążki na moje nowe marzenie - Critter Nation 161. Pod koniec miesiąca już powinnam mieć około połowę zebraną, ale ja chcę już. ::) ;D Tylko tak jakby nie ma od kogo pożyczyć... ;D
Pchełce dziś zastrzyk zrobiłam sama! :) Koleżanki przyszły w odwiedziny, zadeklarowały się, że pomogą, więc gdy już wypiłyśmy herbatkę wyjęłam strzykawkę...
Pati, która paliła się do zrobienia zastrzyku (mamie kiedyś robiła, więc umie :D) widząc igłę powiedziała, że woli jednak tego nie robić. ::) Monia miała mi przytrzymać Pchłę, a Pati kontrolować czy nic nie robię źle... Ale Monika również przerażona jakże wielką igłą (taa, półtora centymetra ::)) uciekła na drugi koniec pokoju.Więc wzięłam Pchełcię w ręczniczek, strzykawa w łapę i z drżącymi rękami zabieram się za wbicie igiełki. W końcu skoro mam być weterynarzem muszę się kiedyś nauczyć, nie? :D Udało się, wbiłam, ale zaraz, czy aby na pewno? Żadnego pisku, Pchelinka nawet się nie poruszyła! :D Dałam trzy kreseczki leku i wyjęłam igłę. Pchełcię poczęstowałam dropsem, wymasowałam i wycałowałam. :) Moje kochane, grzeczne maleństwo. :-*
Także kolejne doświadczenie mam juz za sobą. :) Pchełcia jest wesolutka, nic po niej nie widać żeby była chora. ::) Tylko to chrobotanio-chrumko-kwikanie... Ale przejdzie szybciutko na pewno! :D
Bezszczurowo - Werter w nowym domku
W sercu: 17 szczurzych duszyczek [*][/b][/size]
xiao-he
Posty: 3307
Rejestracja: śr gru 15, 2010 4:08 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Moje Małe Gwiazdki :)

Post autor: xiao-he »

Ejjjjjj ja też chcę być weterynarzem! :D Wspólne mieszkanie, wspólna pasja i wspólny zawód - zobacz emi ile nas łączy ;D
Spółka z.o.o., czyli moje małe wafle :)
Ze mną: DTciaki
Za TM: Zając
[*] Królewna[*] Beza[*] PanBe[*] Szyszka[*] Nesca[*] Mocca[*] Szajba[*] Izzi[*] Inka[*] Fryga[*] Filifionka[*] Fistaszek[*] Florka[*] Archibald Ogryzek[*][/color][/i][/b]
Awatar użytkownika
emi2410
Posty: 3475
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 1:41 pm
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: Moje Małe Gwiazdki :)

Post autor: emi2410 »

No widzisz xiao! ;D

Dziś już tak ładnie nie poszło z zastrzykiem, Pchełka była niespokojna i zamiast trzech kreseczek weszło jakieś 1,5, reszta wylądowała na futerku małej... :-X Jeszcze cztery dni zastrzyków... ::)
Bezszczurowo - Werter w nowym domku
W sercu: 17 szczurzych duszyczek [*][/b][/size]
Awatar użytkownika
emi2410
Posty: 3475
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 1:41 pm
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: Moje Małe Gwiazdki :)

Post autor: emi2410 »

Dziś był ostatni zastrzyk. :) Wszystko poszło pięknie, Pchełeczka już praktycznie zdrowa. :D
Cynka i Lusia wciąż się biją, ale to już takie przepychanki gdy wejdą sobie w drogę. ::) Chyba się już nie polubią. :D
Ogólnie reszta ma się dobrze, jest spokojnie. :) I oby jak najdłużej!

Felunia miałaby dziś 2,5 roczku...
Bezszczurowo - Werter w nowym domku
W sercu: 17 szczurzych duszyczek [*][/b][/size]
czekoladkaa
Posty: 351
Rejestracja: pn cze 18, 2012 7:18 pm
Numer GG: 43285078
Lokalizacja: Śląskie/ Bytom- Stroszek

Re: Moje Małe Gwiazdki :)

Post autor: czekoladkaa »

Ekhem! ja też chcę być weterynarzem i też chcę z wami zamieszkać! ;D mogę zabrać do was Sky i terytorialistę jednego :D kciukam, żeby już nic pchełce nie było!
U mnie też coś się ze Sky dzieje dziwnego. Wydrapuje sobie rany... ma alergię na białko, ale nie dostaje nic.. jutro do weta wycieczka.. ahh, chorowitek jedne :-[ :-\
...death is hard, live is harder...
Ze Mną:
Sky i
sunia rasy jack russell terrier- Abra
Kocham was, dziubole moje ;D
Za TM:
kropko, moje słoneczko... zawsze będziesz w naszych serduszkach [*] leć aniołku...[/color]
<33 :* :*
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”