[klatka] wybór klatki

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: gosja1 »

Dodatkowo - istnieje możliwość, że sprzedawca zmierzył "klatkę" w najszerszym miejscu, czyli kuwetę, która może mieć 38 cm, a sama klatka np. 36-37.
A spotkałam się jeszcze, że sprzedawca zmierzył klatkę z daszkiem właśnie w najszerszych miejscach daszku, który wystawał poza normalną część "mieszkalną" :P I to robiło znaczną różnicę, bo pisał o 38 cm, a klatka realnie miała ok. 33 cm, co już w ogóle nie jest dopuszczalne.
Jak nie są podane wymiary konkretnie kuwety i klatka nie jest "z zapasem" wielkości to bym uważała.
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
Klara
Posty: 85
Rejestracja: wt sty 24, 2012 10:09 am

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Klara »

Kupiłam taką klatkę:
http://allegro.pl/show_item.php?item=2594291599
Obrazek
Wymiary fajne, ale... odnoszę wrażenie, że klatki, które sprzedają to jest jakiś odrzut, albo drugi gatunek sprowadzany skądś. Dlatego takie tanie (porównywalnej wielkości Ferplast to ok. 500zł). A ta ok. 130zł.
Fajnie, że składana. Ale.. może ja nie umiem, albo jakaś mało rozgarnięta jestem.. :-)
Chodzi o to, że w miejscach łączenia, te haczyki są tak ułożone, że klatka po prostu nie trzyma się sztywno, tylko trochę zapada do środka. Myślałam, że złożyłam odwrotnie, ale przecież drzwiczki mają być na zewnątrz.
Poza tym drzwiczki bardzo słabo trzymają. Trzeba je powyginać, żeby było lepiej i żeby szczurek nie otworzył. U góry w jednym miejscu mam jakby naprawiany szczebelek, poza tym w niektórych miejscach są jakby nie pokryte cyną. Kuweta fajna, głęboka. Ale zastanawiam się nad modyfikacją tej klatki, żeby w miejscach łączeń było coś lepiej trzymającego. No i szkoda, że nie otwiera się cała góra. Ale to też jest do zrobienia.
Dziwię się, że nie robią klatek tak składanych jak np. klatki dla psa. http://allegro.pl/super-klatka-dla-psa- ... 46521.html
Obrazek
Mam taką i jest świetna, ale nie dla szczurków niestety... Duże drzwiczki, składana..
Awatar użytkownika
marryjuana
Posty: 179
Rejestracja: wt sie 21, 2012 6:20 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: marryjuana »

Drodzy forumowicze,
prawie zdecydowałam się na tę klatkę dla dwóch ponad dwumiesięcznych chłopców i trzeciego niespełna miesięcznego w drodze:

http://www.zdrowyzwierzak.pl/product-po ... owych.html

Opinie ma pozytywne, jest opisywana jako solidna klatka, ale wydaje mi się, że moja i ta z posta powyżej są identyczne. Czy ktoś miał klatki z tego portalu? Czy ktoś może powiedzieć o tym modelu, że jest stabilny i solidny?
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: smeg »

Są identyczne, bo to ten sam sprzedawca - ma konto na allegro i zwykły sklep internetowy. Miałam tę klatę, tylko że większą, 100x54x100 cm. Nie jest najlepszą klatką świata, ale na pewno najlepszą z tej półki cenowej ;) Jej główną wadą są ocynkowane pręty i "rozjeżdżanie się" konstrukcji - w niektórych miejscach pręty trzeba dogiąć, żeby klatka się nie chwiała i nie dzwoniła. Poza tym jest bardzo wygodna, duże drzwiczki znacznie ułatwiają manewrowanie, dzięki możliwości rozłożenia łatwo się ją myje, jest duża i przede wszystkim tania. Nie powiedziałabym, że jest solidna, a zwłaszcza stabilna. Ale też nie oczekiwałam, że w takiej cenie będę miała klatkę na lata ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Malachit »

Hm ja mam co prawda ten model niższy o 20cm, ale one się niczym poza tym nie różnią - nie zgodzę się, że to jest "odrzut" - fakt, nie jest to to samo co ferplast, ale nie każdego na ferplasta stać. Ja tą klatkę lubię, głównie dzięki dużym drzwiczkom przez które wszystko się mieści (łącznie z szufelką i zmiotką) i przez fajną głęboką kuwetę. Fakt, że złożona trochę się zapada do środka (jak komuś zależy to można dogiąć te łączenia, żeby była "na stałe" ale mi osobiście to nie przeszkadza, bo dzięki temu plastikowe tace są idealne na długość). Według mnie w tym przedziale cenowym to najlepsza klatka, solidniejsza (chociażby ze względu na grubość prętów) od klatek inter-zoo. A co do stabilności to im większa składana klatka tym mniej stabilna, chyba, że ma jakieś zabezpieczenia po złożeniu (jak klatki ferplasta np.)
Wyszukiwarka nie gryzie
Awatar użytkownika
Noelle
Posty: 129
Rejestracja: pn paź 15, 2012 10:09 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Noelle »

Witajcie :) planuję niedługo zakup dwóch siostrzyczek :) póki co jestem na etapie wyboru klatki. Wymierzyłam sobie miejsce w którym będzie stać klatka i szukam takiej 80cmx50cmx100cm, czytałam na poprzednich stronach, że ktoś taką posiada/posiadał, ale nie mogę nigdzie takiej znaleźć. Ewentualnie kupię tą opisywaną dwa posty wyżej (80x48x80), ale nie ukrywam, że wolałabym tą większa..... Czy ktoś wie gdzie mogę taka kupić? Ewentualnie, ktoś ma taką odsprzedać? Pozdrawiam serdecznie, Natalia.
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38161
Ze mną --> Phoebe
za TM :( : Chelsea [*] Dafne [*][/b][/color]
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Malachit »

http://zdrowyzwierzak.pl/product-pol-34 ... 80-cm.html tutaj, albo na allegro też pewnie są takie wielkości ;)
Wyszukiwarka nie gryzie
Awatar użytkownika
Noelle
Posty: 129
Rejestracja: pn paź 15, 2012 10:09 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Noelle »

jejjj dzieki wielkie :))))) :*
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38161
Ze mną --> Phoebe
za TM :( : Chelsea [*] Dafne [*][/b][/color]
Ejs
Posty: 10
Rejestracja: pn lip 23, 2012 1:52 pm

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Ejs »

No dobra a tak z czystej ciekawości co myślicie o tej : http://allegro.pl/super-klatka-dla-chom ... 42896.html
Oczywiście tunele do wyciągnięcia.
marts
Posty: 1070
Rejestracja: ndz cze 05, 2011 10:01 pm
Lokalizacja: opole

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: marts »

Ejs to nie jest klatka dla szczurów..
stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to co oswoiłeś.
Ejs
Posty: 10
Rejestracja: pn lip 23, 2012 1:52 pm

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Ejs »

A czemu nie, gdyby wyjąć środek to byłaby całkiem przyzwoita wymiary są chyba minimalnie ok i w dodatku ma większe drzwiczki niż przeciętne 60tki czy 70tki dla koszatniczek itp tak z ciekawości ino :)
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Malachit »

Wcale nie ma wymiarów minimalnych ;) te wymiary to wybieg sprzedającego, jest tam coś takiego:
Wymiary podstawy:
długość 49 cm
szerokość 33 cm
Czyli szeroki na 40cm jest sam daszek, wysoka na 67 też jest - ale tylko w najwyższym punkcie daszku. Wg mnie jest za mała i szkoda pieniędzy - tym bardziej, że za 10-20zł więcej można mieć dobrą klatkę (a 20zł to nie jest różnica, tyle kosztuje 1kg karmy + ściółka :P)
Wyszukiwarka nie gryzie
marts
Posty: 1070
Rejestracja: ndz cze 05, 2011 10:01 pm
Lokalizacja: opole

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: marts »

Właśnie, jak szczur podrośnie a często osiągają duże rozmiary to może mieć problemy z poruszaniem się w takiej klatce ;)
stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to co oswoiłeś.
marts
Posty: 1070
Rejestracja: ndz cze 05, 2011 10:01 pm
Lokalizacja: opole

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: marts »

PPP :-\
Chciałam jeszcze dodać, że to jest takie małe oszustwo sprzedawcy, ten daszek jest zmyłką..
Lepiej faktycznie dołożyć 20-30 zł, albo nawet nie zawsze trzeba dokładać i możemy mieć całkiem fajną, często dobrej firmy klatkę, naprawdę ;)
stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to co oswoiłeś.
Ejs
Posty: 10
Rejestracja: pn lip 23, 2012 1:52 pm

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Ejs »

No spoko ale wydaje mi się że kuweta jest tu faktycznie mniejsza, natomiast góra ma te wymiary. ale spoko nie miałam jej w rękach więc się sprzeczać nie będę. Ja klatkę mam ;) ale ciekawa byłam :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”