Szczurek trzymany w słoiku, znudził się dziecku (wawa/polska

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Szczurek trzymany w słoiku, znudził się dziecku (wawa/po

Post autor: Paul_Julian »

Jaki cudaczek fajny :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Nika...
Posty: 286
Rejestracja: pt maja 25, 2012 2:58 pm
Lokalizacja: Bytom

Re: Szczurek trzymany w słoiku, znudził się dziecku (wawa/po

Post autor: Nika... »

To i ja poproszę numer konta a pomogę trochę :)
"Nie dbam o to, co ludzie myślą, albo mówią o mnie, wiem kim jestem. "
http://stowarzyszenieprzyjaciolszczurow ... .php?t=132
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=36490
Awatar użytkownika
sebasebaseba
Posty: 69
Rejestracja: ndz sty 15, 2012 11:17 pm
Lokalizacja: Gliwice

Re: Szczurek trzymany w słoiku, znudził się dziecku (wawa/po

Post autor: sebasebaseba »

Hej , już kasa wysłana , trzeba częściej robić takie akcje .
A może nawet utworzyć jakieś główne konto na które można będzie wpłacać zbędne pieniądze , które potem mogą uratować niejedno życie lub zdrowie "naszych" ogonków :)
Ze Mną :
chwilowo brak
Odeszły :
Maciuś , Maluszek bez imienia , Oskarek , Maciuś Drugi , 8-letnia suczka KORA (18.10.2012) , Oskarek Drugi ze śmietnika , Hubert Węglarz "garażowiec" , Pan Ferdynand (żył 3 lata i 1 miesiąc)
Awatar użytkownika
Eve
Posty: 2256
Rejestracja: wt lis 16, 2010 11:15 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: Szczurek trzymany w słoiku, znudził się dziecku (wawa/po

Post autor: Eve »

Poproszę o nr konta, coś wyskrobię ze skarbonki dzieci ;)
a że tak się trochę wtrącę - nie lepiej zebrać więcej pieniążków i na wziewce tą kastrację zrobić ? zawsze to pewniej ..
Łapki malutkie ale wyobraźnia ogromna..
Moje miziaki: Futra z Charakterem
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=33133

Hamaczki dla każdej paczki :P
http://szczury.org/viewtopic.php?f=149&t=38219
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: Szczurek trzymany w słoiku, znudził się dziecku (wawa/po

Post autor: nausicaa »

Dziękujemy bardzo:)
Jeśli się uzbiera odpowiednia suma, to może jednak zrobimy na wziewce? Też jestem za tym rozwiązaniem.
Dziś nie udało mi się dodzwonić do dr Rzepki, minęłyśmy się w telefonach, bo ciągle operowała, a potem ja nie mogłam odebrać. Jutro postaram się konkretnie dowiedzieć, ile wezmą za wziewkę i kiedy umówimy się na zabieg.

sebaseba, pomysł jest dobry, ale to jest sprawa na osobny wątek, bo trzebaby dużo rzeczy ogarnąć praktycznych - chociażby na czyje konto szłyby pieniądze i jak je rozdzielać. Jeśli rzeczywiście chcemy założyć taki "fundusz pomocowy", to trzeba to konkretnie obgadać, bo często niestety takie pomysły kończyły się samym chceniem.
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Awatar użytkownika
sebasebaseba
Posty: 69
Rejestracja: ndz sty 15, 2012 11:17 pm
Lokalizacja: Gliwice

Re: Szczurek trzymany w słoiku, znudził się dziecku (wawa/po

Post autor: sebasebaseba »

dlaczego tak myślisz , zobacz ile jest chętnych "dawców" przez jeden dzień , a jak się nagłośni sprawę na forum głównym to na prawdę znajdą się dziesiątki pragnących pomocy innym . Ja mogę się zadeklarować że co miesiąc bym coś wpłacał na takie konto , a wystarczy 100 osób po 10 zł to już co miesiąc jest 1 tys złotych a w skali roku to już mnożna pomóc dziesiątkom z naszych "ulubieńców" , właśnie jakieś zabiegi , nowe klatki , transportery , jedzonko dla najbardziej potrzebujących , pokrycie jakichś kosztów transportu etc. . Niech ktoś to przemyśli a zrobimy WOŚP dla najwspanialszych zwierzątek na świecie ;)
Ze Mną :
chwilowo brak
Odeszły :
Maciuś , Maluszek bez imienia , Oskarek , Maciuś Drugi , 8-letnia suczka KORA (18.10.2012) , Oskarek Drugi ze śmietnika , Hubert Węglarz "garażowiec" , Pan Ferdynand (żył 3 lata i 1 miesiąc)
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: Szczurek trzymany w słoiku, znudził się dziecku (wawa/po

Post autor: nausicaa »

sebasebaseba pisze:dlaczego tak myślisz , zobacz ile jest chętnych "dawców" przez jeden dzień , a jak się nagłośni sprawę na forum głównym to na prawdę znajdą się dziesiątki pragnących pomocy innym . Ja mogę się zadeklarować że co miesiąc bym coś wpłacał na takie konto , a wystarczy 100 osób po 10 zł to już co miesiąc jest 1 tys złotych a w skali roku to już mnożna pomóc dziesiątkom z naszych "ulubieńców" , właśnie jakieś zabiegi , nowe klatki , transportery , jedzonko dla najbardziej potrzebujących , pokrycie jakichś kosztów transportu etc. . Niech ktoś to przemyśli a zrobimy WOŚP dla najwspanialszych zwierzątek na świecie ;)
sebaseba, jestem z natury pesymistką niestety ;)
Jeszcze chwila offtopu - myślę, że powinno się spokojnie uzbierać na kastarcję pod wziewką, jutro sprawdzę, ile się uzbierało, żeby jeszcze przelewy dotarły. Ale nadal mogę zrobić bazarek, ale właśnie po to, żeby zacząć jakiś "fundusz pomocowy" na szczury, które jej potrzebują.
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Awatar użytkownika
Essme
Posty: 132
Rejestracja: śr maja 09, 2007 7:11 am
Lokalizacja: Warszawa-

Re: Szczurek trzymany w słoiku, znudził się dziecku (wawa/po

Post autor: Essme »

Ja poproszę nr. konta na PW
Awatar użytkownika
StasiMalgosia
Posty: 1460
Rejestracja: śr sty 28, 2009 7:43 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szczurek trzymany w słoiku, znudził się dziecku (wawa/po

Post autor: StasiMalgosia »

Pomysł dobry ale nie realny do wykonania i nie ma takiej potrzeby, Seba są w tej chwili dwie fundację które mogą przyjmować składki i ratują życie ogonom, Fundacja Ogony (bardziej nie wiem czemu aktywna na drugim forum) i Viva gryzonie. Obie mogą przyjmować dary pieniężne, z doświadczeń własnych mogę goraco polecić Vive gryzonie, Ogony znam mniej ale zapowiadają się na równie dobrą choć inaczej działającą Fundację (chodzi o sposób nie o słuszność działania)


Ps świadomie nie wspomniałem o SPS bo a) nie może przyjmować darowizn b) ostatnia jego "akcja" to było kupienie od psudohodowli szczurów w maju i z tego co piszą na swoim forum nadal nie znalazły one domu

A wracając do malca, jakią on sobie zrobił baze :D
Obrazek
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: Szczurek trzymany w słoiku, znudził się dziecku (wawa/po

Post autor: nausicaa »

Rozmawiałam z dr Rzepką - mamy umówiony zabieg na 25.10 (czwartek) na 13.30, na wziewce.
Nie mam na razie, jak sprawdzić, ile dokładnie uskładaliśmy, późnym wieczorem dopiero dam radę.
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szczurek trzymany w słoiku, znudził się dziecku (wawa/po

Post autor: Hanka&Medyk »

Jakby co, mogę jeszcze dopłacić 25., jeśli zabraknie. Akurat mam wtedy wieczorem kontrolę z moimi stworami u dr Kacprzak-Kamińskiej.
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Szczurek trzymany w słoiku, znudził się dziecku (wawa/po

Post autor: Paul_Julian »

StasiMalgosia pisze:Pomysł dobry ale nie realny do wykonania i nie ma takiej potrzeby, Seba są w tej chwili dwie fundację które mogą przyjmować składki i ratują życie ogonom, Fundacja Ogony (bardziej nie wiem czemu aktywna na drugim forum) i Viva gryzonie. Obie mogą przyjmować dary pieniężne, z doświadczeń własnych mogę goraco polecić Vive gryzonie, Ogony znam mniej ale zapowiadają się na równie dobrą choć inaczej działającą Fundację (chodzi o sposób nie o słuszność działania)
To ja jeszcze offtopnę.
Na forum nie możemy zrobić takiego konta, zeby tam wpłacać np. co miesiąc 10 zł ( od użytkowników), ponieważ jest to niezgodne z prawem ( Skarbówka, darowizny, nie znam sie na tym).
Była taka propozycja, rozmawialiśmy o tym w dziale administracji, i niestety, nie możemy.

jak najbardziej popieram pomysl robienia bazarków i przerzucania tych pieniędzy na fundacje.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: Szczurek trzymany w słoiku, znudził się dziecku (wawa/po

Post autor: nausicaa »

Słuchajcie, podliczyłam wszystkie przelewy, które dotarły i uzbieraliśmy aż 235zł! ;D więc będzie na kastrację pod narkozą wziewną z nawiązką.

Bardzo dziękuję jeszcze raz użytkownikom: Starsza Pani, Paul_Julian, Hanka&Medyk, valhalla, sebaseba, Nika, Eve, Essme i StasiMalgosia.

Czy są jakieś propozycje, co zrobić z nadwyżką finansową? Może jeszcze ktoś na forum potrzebuje wsparcia na ogony, wtedy mogłabym przelać resztę?

Z wieści u nas - zaliczyłam wczoraj porządnego dziaba. Do krwi, ale w sumie trochę z mojej winy i co dobrze wróży - nie ze strachu czy agresji. Dawałam Rasputinowi jedzenie w ręki, a konkretnie granulat Labofeed, który ma postać dość dużych wałeczków, czasem te wałeczki są ukruszone i mają różną wielkość. Uznałam, że to dość bezpieczne, bo ręka jest wtedy z daleka od jego zębisk. Dałam my 2 duże chrupki - wziął, przy 3ciej mniejszej już się zawahał, więc zabrałam rękę. Widzę, że jest nadal chce jeść, więc podaję mu chrupkę, a skubaniec chciał jeść, ale nie chrupkę, tylko mojego palucha złapał, a jak on już capnie, to naprawdę mocno...Tak więc dochodzę do wniosku po raz kolejny, że to szczur palcojad:P Na usprawiedliwienie dodam, że znów, głupia, posmarowałam ręce kremem wcześniej, więc może to mu znowu pachniało. Ale po tym incydencie zmieniamy socjalizację - będę mu podawać jedzonko z łyżeczki, żeby mu się tak bardzo ręka z jedzeniem nie myliła. No i może jak jeszcze trochę sobie podje dobrze, to nie będzie mieć takiej ochoty na żarcie wszystkiego włącznie ze mną.
Dziś z kolei nastąpiła zmiana w spaniu - teraz stwierdził, że będzie spać na dole, w żwirku pod hamakiem. Może dlatego, że wygryzł sobie okienko w koszyczku plastikowym, gdzie ma swoją bazę, tak żeby widzieć dobrze, co robią dziewuchy w klatce obok, podglądacz wstrętny:P
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Szczurek trzymany w słoiku, znudził się dziecku (wawa/po

Post autor: Kluska123 »

Naprawdę jest to niezgodne z prawem? Kurcze, nie wiedziałam. Na przykład na dogomanii są organizowane takie skarbonki, choćby dla owczarków niemieckich :) Szkoda, naprawdę. A co do Fundacji Ogony, to nie kontaktowali się z Wami (administracją)?
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: Szczurek trzymany w słoiku, znudził się dziecku (wawa/po

Post autor: nausicaa »

Kluska, ale to nie jest tak, że te skarbonki to tak naprawdę wpłata na utrzymanie danego psiaka do konkretnej osoby? albo po prostu na konto jakieś fundacji?

Ja na przykład, nie wpadłabym nawet na pomysł, żeby zwrócić się z prośbą o pomoc finansową do którejś z gryzoniowych fundacji, bo oni i tak mają swoje zwierzaki na utrzymaniu, a pewnie kasy dużo nie mają. Nie jestem do końca przekonana, czy rzeczywiście pomogliby mi w tej sytuacji oprócz może pomocy w szukaniu szczurkowi domu. Nie mówię, że źle działają, to nie w tym rzecz, ale akurat ten szczur nie jest chory, nie umiera itd., więc są po prostu jakieś priorytety, co rozumiem bardzo dobrze (żeby nie było Fundacja Ogony pytała mnie, jak bardzo doświadczonego właściciela szczur potrzebuje i kontaktowałam się z nimi, ale nie prosiłam o pomoc finansową).
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”