Zły wpływ jednego szczura na drugiego?

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
Psycho Fiddler
Posty: 15
Rejestracja: sob paź 20, 2012 3:12 pm

Zły wpływ jednego szczura na drugiego?

Post autor: Psycho Fiddler »

Witam,

szukałam w internecie odpowiedzi na pytanie w temacie i nie znalazłam. Czy to możliwe żeby nieśmiały, chociaż spokojny szczur stał się nerwowy przez przebywanie z dosyć nerwowym szczurem? ???

Sytuacja wygląda tak: do moich dwóch młodych samiczek postanowiłam dołączyć jeszcze jedną, w zbliżonym wieku. Pierwszego dnia wszystko szło dosyć gładko - na początku były sobą mało zainteresowane, potem wszystkie trzy spały grzecznie wtulone w siebie. Nowa szczurka (jeszcze bezimienna) była nieśmiała ale nie przestraszona - siedziała mi przez chwilę na rękach, raczej nie próbowała się wyrywać, nie obsikała mnie ani nie obkupkała, brała jedzonko z moich palców.

Sytuacja się trochę zmieniła, bo moja alfa (najbardziej oswojona) się nagle rozchorowała, dostaje zastrzyki, rzadko wychodzi z domku, wyjmuję ją tylko do karmienia. Przez ten czas nowa szczurka zaprzyjaźniła się mocno z Titunią, która jest szczurem nerwowym (nie wiem dlaczego) - co prawda sama do mnie przychodzi i raczej się przede mną nie chowa, ale za to cała podskakuje z powodu najmniejszego dźwięku. Razem z nową latają po klatce jakby kompletnie oszalały, jak już pójdą spać to śpią tylko razem, trochę walczą o dominację (wygląda na to, że nowa wygrywa).

Dzisiaj przekonałam się, że o wzięciu nowej szczurki na ręce mogę zapomnieć! Wyrywa się, sika na mnie i kupka, no po prostu zupełnie inny szczur. Nic w tym czasie się nie wydarzyło takiego żeby miała powód się bać - żadnych nagłych ruchów, głośnych dźwięków, niepokojących zapachów. Czy to możliwe, że to z powodu przebywania z nerwowym szczurem? Czy to, że alfa jest chwilowo "niedysponowana" ma jakieś znaczenie? Może są to błahe pytania, ale to moje pierwsze szczurki i po prostu nie wiem...
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Zły wpływ jednego szczura na drugiego?

Post autor: akzi »

moze poprostu za mało ja dotykasz i sofajasz ze sobą ?
ze szczurkami czuje się wspaniale ale z tobą juz jednak mniej,
proponuje bardziej oswoic jedną i drugą , częstszy kontakt
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
sowhat
Posty: 22
Rejestracja: wt paź 23, 2012 8:57 pm
Lokalizacja: Wielka Brytania

Re: Zły wpływ jednego szczura na drugiego?

Post autor: sowhat »

Wiesz co nie sądzę,żeby nerwowy szczur miał wpływ na innego szczura.
Łączyłam w przeszłości dorosłego bardzo łagodnego szczura z nerwusem który strasznie bał się ludzi.Niestety nerwus nie złagodniał ale starszy szczur pozostał takim samym miziakiem.
Podejrzewam ,że szczurzyca poczuła się bardzo pewnie i skoro zaczęła dominować to może próbuje swoich sił z Tobą.
Ze mną: Czesiu i Lesiu ur 09.2012


[*]Igor [*]Irek [*]Zuzia[*]Kazik[/b]
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”