Ratujmy Kociątka !

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

małaLulu
Posty: 57
Rejestracja: wt wrz 25, 2012 10:31 am
Lokalizacja: Kielce

Ratujmy Kociątka !

Post autor: małaLulu »

Witam!
Piszę to ogłoszenie , ponieważ Babcia moja ma działkę i w jej okolicach pałętają się kotki, Babcia prosiła mnie bym znalazła im domek. Kotków jest 5 . Są to kotki dzikie ale piękne! Babcia marzy by znalazły dobry domek i przeżyły zimę, obawia się , że kociaki nie umieją jeszcze polować same...
Prosi pilnie by ktoś zainteresowany się zgłosił, ponieważ albo nie przeżyją zimy albo jej uparty sąsiad potopi koty...
Zależy jej by maluchy trafiły w dobre ręce ! Sama niestety nie może wziąć kota do mieszkania, Dziadek ich nienawidzi...
A szkoda.
Nie ukrywam, liczę , że te młode kociaki znajdą domki!
małaLulu
Posty: 57
Rejestracja: wt wrz 25, 2012 10:31 am
Lokalizacja: Kielce

Re: Ratujmy Kociątka !

Post autor: małaLulu »

1. kotek jest czarny
2. kotek czarny
3. kotek grafitowy/niebieskawy
4. prążkowany

3 kociczki , 1 kot :)


(poprawka, kotów jest 4!! )

mają 5miesięcy. :)
Awatar użytkownika
Iguta87
Posty: 512
Rejestracja: sob maja 14, 2011 11:58 pm
Lokalizacja: Gliwice

Re: Ratujmy Kociątka !

Post autor: Iguta87 »

Nie wiem jakie tam u Ciebie w mieście jest schronisko, ale jeśli jest w porządku to kotki tam powinny trafić. I tam, w cieple, bezpieczne i najedzone (tak jest w schronisku w moim mieście) czekać na nowe domy.
Ewentualnie poproś o pomoc jakąś fundację z Twojego miasta, może mają jakiś dom tymczasowy z wolnym miejscem?

Zostawić na dworze maluchów kiedy jest tak zimno nie można, chociaż z drugiej strony 5 miesięcy to już nie takie maluchy, może wystarczyło by zostawić im jakieś wejście do altanki na działce i donosić jedzenie?
Dziewczyny:
Chłopaki:

Za TM: Fred Bimber Konan Zgredek Biała Ruda Haśka Czarna Didi Hak Smok Blanka Fufa Grzmot Lukrecja Wróżka Wilk Duch Delicja
"Beyond the door there's peace I'm sure,
And I know there'll be no more tears in Heaven”
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Ratujmy Kociątka !

Post autor: Nina »

Spróbuj znaleźć jakąś fundacje zajmującą sie kotami. Może mają możliwość wyłapania i kastracji ich. No bo skądś sie wzięły, matka pewnie rodzi dwa razy do roku...
Samo dokarmianie nic nie da, trzeba zapobiegać dalszemu mnożeniu.
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
małaLulu
Posty: 57
Rejestracja: wt wrz 25, 2012 10:31 am
Lokalizacja: Kielce

Re: Ratujmy Kociątka !

Post autor: małaLulu »

W porządku, dziękuję za niezbędne informacje i porady, zacznę działać ! :)
Awatar użytkownika
jamajkaaa
Posty: 286
Rejestracja: czw lis 10, 2011 4:00 pm
Numer GG: 5917402
Lokalizacja: Lublin

Re: Ratujmy Kociątka !

Post autor: jamajkaaa »

Jeśli te kotki znajdują się w okolicach Lublina (masz wpisane Lublin w profilu stąd tak zakładam :P ) to skontaktuj się z Fundacją Felis, sama miesiąc temu dzięki nim wysterylizowałam za darmo wiejską kotkę, którą mój teść dokarmia a która też miała ciągle małe..skończyło się to wszystko bardzo dobrze, maluchom znalazłam domy a kicia po sterylce czuje się już świetnie, odwiedza teścia co jakiś czas na jedzonko ;)
małaLulu
Posty: 57
Rejestracja: wt wrz 25, 2012 10:31 am
Lokalizacja: Kielce

Re: Ratujmy Kociątka !

Post autor: małaLulu »

Niestety Jamajko, Babcia moja jest z Kielc... i z tych okolic.
A mówicie o schronisku u mnie w Kielcach, właśnie ostatnimi czasy była afera z nim.
Sprawę sądową im zakładali Ci co bronią zwierząt, ponieważ ponoć tam psy zdychały zagryzając się, kota to ja nawet brałam ze schroniska chorego na koci katar (na to koty zdychają) ale przyszłam z nim szybko do weta i dostał kilka zastrzyków i wyszedł z tego...
Dlatego niestety jakoś schroniskom w tych okolicach nie ufam, ale rozejrzę się za innymi schroniskami/fundacjami.
Awatar użytkownika
jamajkaaa
Posty: 286
Rejestracja: czw lis 10, 2011 4:00 pm
Numer GG: 5917402
Lokalizacja: Lublin

Re: Ratujmy Kociątka !

Post autor: jamajkaaa »

małaLulu pisze:Niestety Jamajko, Babcia moja jest z Kielc... i z tych okolic.
Szkoda :(
Ale poszukaj jakiś fundacji działających w tamtych okolicach, coś się powinno znaleźć ;)
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Ratujmy Kociątka !

Post autor: Nina »

Kieleckie schronisko to zdecydowanie zły pomysł. Ale kombinuj z fundacjami, może pomogą :)
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
Agusta
Posty: 1001
Rejestracja: ndz mar 11, 2012 10:21 pm
Lokalizacja: Ostróda

Re: Ratujmy Kociątka !

Post autor: Agusta »

Mi w takich przypadkach pomaga fundacja AFN ale ona działa w Ostródzie i w Krakowie.

Nina ma rację, najlepiej pomagają właśnie tego typu fundacje bo u mnie na schronisko nie ma co liczyć... Niestety.
Moje Puchate: Milu Lilu Jadwiga Beza Ważka < : ) ~~
...::: Zajrzyj do nas :::...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”