Co i jak,nowy szczur :)

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Duska458
Posty: 2
Rejestracja: sob paź 27, 2012 3:21 pm

Co i jak,nowy szczur :)

Post autor: Duska458 »

Hejka wszystkim, którzy to czytają :C
Nazywam sie Dominika. Od jakiś 2 lat, zaczęłam interesować sie szczurkami . Wcześniej miałam chomika który, był naprawdę wspaniały,no ale szczurki to podobno całkiem in . Szczura tak naprawdę mam zamiar kupić nie długo, ale zdałam sobie sprawę kilka dni temu, że ja kompletnie nie wiem jak się nimi zajmować, co jest dla nich dobre i w ogóle . Najbardziej męczy mnie myśl, bo niektórzy mówią że szczury TYLKO mogą być w stadzie, a inni że mogą być same ale trzeba im więcej czasu poświęcać.Ja jeszcze nigdy nie miałam szczura więc na razie bym chciała tylko jednego :-\ , ale no jak już to co jesz lepsze SAMIEC czy SAMICA /. >.<
No nic nie wiem o szczurach ;CC ??? ???
Klatkę mam od koleżanki dla papug ,(miałam w niej wcześniej chomika) która ma 60x40x25 czy nie za małą ?
No i co najważniejsze na razie to jak oswoić szczura ?/ ???
POMOCYY !!
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Co i jak,nawy szczur :)

Post autor: noovaa »

Szczury nie mogą mieszkać same, bo człowiek nie potrafi zachowywać się jak szczur i rozmawiać w ultradźwiękach.

Większość z nas zaczęło od 2 szczurów nie mając wcześniej o nich pojęcia, ja też i dałam sobie radę :). Jeśli chcesz by Twoje zwierze nie było zabawką, a przyjacielem, musisz zapewnić mu dobre warunki: stado, duża klatka, wybiegi, dobra dieta, weterynarz. Na forum znajdziesz wiele informacji na temat szczurków, więc zachęcam do czytania.

P.S. Poczytaj również dlaczego nie powinno się kupować szczurków :) Mamy masę szczurów w potrzebie do adopcji. Duże, małe, samce, samice, zdrowe, chore, oswojone i miziaste, albo skrzywdzone - szukające swojej szansy. Do wyboru, do koloru ;).
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
wiewi
Posty: 909
Rejestracja: pn wrz 10, 2012 12:39 am
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Co i jak,nawy szczur :)

Post autor: wiewi »

No i żaden wymiar klatki nie może być mniejszy niż 40 cm, także to 25 cm to stanowczo za mało.
Ale naprawdę polecam pobuszować po forum, jest tu masa cennych informacji :)
Edek,Maniek,Dean,Beam,Dełko
Obrazek
wątek
bazarek
za TM: Sammy[*]
Awatar użytkownika
ika89
Posty: 25
Rejestracja: pt sie 10, 2012 6:52 pm

Re: Co i jak,nawy szczur :)

Post autor: ika89 »

Duska458 pisze:ale no jak już to co jesz lepsze SAMIEC czy SAMICA /. >.<
Spory trwają cały czas ;) Powiem Ci tylko i wyłącznie z mojego doświadczenia. Samce - niektórych obrzydzają ich duże jajka, oraz przeszkadza im to, że wszędzie zaznaczają swój teren, i często nie pachnie to fiołkami ;) Plusami jest to, że częściej są to osobniki bardziej do miziania, częściej przychodzą do człowieka. Samiczki - mają częściej problemy z nowotworami, ale bardziej dbają o higienę i są bardziej "ciekawskie", lubią dużo biegać i eksplorować. Ale musisz pamiętać, że każdy osobnik różni się od siebie, tak jak ludzie :)
Duska458 pisze:a jeszcze nigdy nie miałam szczura więc na razie bym chciała tytlko jednego :-\
pomyśl o zapewnieniu mu towarzystwa. Będziesz miała o wiele mniej roboty niż z jednym!! Same będą się sobą zajmować jak Ciebie nie będzie w pobliżu i nie będą się czuły samotnie. Fizycznie nie jesteś w stanie być 24h być ze szczurkiem, zwłaszcza w nocy, a on będzie smutny. Wiem, ze chomiki są samotnikami. Szczury zdecydowanie NIE SĄ.
Duska458 pisze:Klatkę mam od koleżanki dla papug ,(miałam w niej wcześniej chomika) która ma 60x40x25 czy nie za małą ?
klatka wydaje mi się troszkę za mała. Jeśli nie stać się na dużą, dokup jeszcze drugą taką samą wymiarowo i dołącz do tej która już masz. pamiętaj o urozmaiceniu klatki. Hamaczki, pudełka... i nie dawaj kółka do biegania dla chomików.
O oswajaniu szczura poczytaj na forum w kategorii "oswajanie".
jak masz jeszcze jakieś pytania to wal w wiadomości prywatniej do mnie, postaram się pomóc :)
pannaczarna
Posty: 39
Rejestracja: śr kwie 04, 2012 5:44 pm
Lokalizacja: Żywiec

Re: Co i jak,nawy szczur :)

Post autor: pannaczarna »

jeśli dokładnie wczytasz się w forum to na pewno znajdziesz bardzo wiele przydatnych informacji. Szukaj w działach co konkretnie Cię interesuje ;)
towarzyszy mi Kora i Gaja;)
za tęczowym mostem biega : Morgan[*]
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”