przygarne szczurka samiczke -Bydgoszcz

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

piotr__pit
Posty: 13
Rejestracja: wt paź 23, 2012 11:26 pm

przygarne szczurka samiczke -Bydgoszcz

Post autor: piotr__pit »

przygarnę samiczke, najlepiej bez czerwonych oczek :)

musi być oswojona, zeby zona nabrała pewności do szczurów, wskazana ciepła klucha :) . klatke jakby co mam. mieszczkam w bydgoszczy.

kontakt piotrstosik@vp.pl
Awatar użytkownika
^Yuuhi^
Posty: 1062
Rejestracja: ndz maja 29, 2011 4:34 pm
Lokalizacja: Śląskie/Chorzów
Kontakt:

Re: przygarne szczurka samiczke -Bydgoszcz

Post autor: ^Yuuhi^ »

podstawowa zasada : szczurki muszą być minimum 2 tej samej płci :)

zapraszam tutaj http://szczury.org/viewforum.php?f=163
Ze mną: Gizmo, Frodo, Gus, Loki oraz pies Brutus i paput Hektor
Za Tęczowym Mostem [*]: Edzio, Fredzio, Tarzan, Hedor, Gex, Radarek, Twix, Leon, Lestat, Kovu, Maniek, Dan, Winnie, Castiel[/color]
piotr__pit
Posty: 13
Rejestracja: wt paź 23, 2012 11:26 pm

Re: przygarne szczurka samiczke -Bydgoszcz

Post autor: piotr__pit »

ja wiem wiem... ale bedzie jeden :/chyba ze bedzie gromatka na uspienie i żone sumienie ruszy. żoony nie porzeskoczysz to nie mama :/

pomysim, jakby coś było to @
Awatar użytkownika
ssylvusia
Posty: 983
Rejestracja: wt lis 14, 2006 10:02 am
Numer GG: 1989601
Lokalizacja: Warszawa

Re: przygarne szczurka samiczke -Bydgoszcz

Post autor: ssylvusia »

Niestety, prawda jest taka, że nikt na forum nie wyda Ci szczura do adopcji, w przypadku jeśli miałby być sam. Albo dwa, albo wcale, nie można krzywdzić zwierząt dla własnego widzimisię. A co tu dużo pisać, trzymanie szczura samotnie równa się krzywdzeniu go.
Posiadanie dwóch nie wiąże się z jakimiś drastycznie zwiększonymi kosztami, za to drastycznie zwiększa się komfort życia zwierzęcia.
Jeśli mimo wszystko będziesz chciał trzymać zwierzątko samotnie, polecam samca myszki lub chomiczka.
ObrazekObrazek
piotr__pit
Posty: 13
Rejestracja: wt paź 23, 2012 11:26 pm

Re: przygarne szczurka samiczke -Bydgoszcz

Post autor: piotr__pit »

ciężko jest z ta adopcja 1 szczurka na forum :/ ja wiem wiem wiem. musza być dwa... chiałbym ale nie moge, zona sie troche brzydzi ogonków. moze kiedyś jak sie zintegruje to 2 do adoptuje ale puki co nie da rady.

Więc doradźcie chociaż czy kupić ze sklepu czy z allegro:
http://tablica.pl/oferta/szczurki-najta ... ;r:15;s:21
http://tablica.pl/oferta/przesliczne-ma ... ;r:15;s:21
http://tablica.pl/oferta/mam-na-sprzeda ... ;r:15;s:21
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: przygarne szczurka samiczke -Bydgoszcz

Post autor: noovaa »

Nie krzywdzić szczurów, adoptować sobie chomika - to radzę.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
very.martini
Posty: 41
Rejestracja: pt lut 18, 2011 12:52 pm

Re: przygarne szczurka samiczke -Bydgoszcz

Post autor: very.martini »

To jest pytanie - czy dofinansować rozmnażalnię czy pseudohodowlę. Mam niejasne wrażenie, że w odpowiedziach wszyscy będą dość monotematyczni.
Zdarzają się czasem wśród szczurów do adopcji szczury, które z różnych powodów muszą mieszkać same. Są rzadkością, ale jeśli podejść do sprawy odpowiedzialnie i nie nabijać kabzy ludziom, którzy zwierzęta traktują jak rzeczy, a przy okazji nie chcesz popełnić podstawowego błędu, jakim jest trzymanie szczura bez towarzystwa, może po prostu wstrzymaj się na razie i poczekaj, aż taki szczur samotnik się znajdzie. Moja koleżanka kilka tygodni temu miała takiego ogona do adopcji - schroniskowego szczura, który był potencjalnym źródłem infekcji dla innych szczurów i trzeba go było izolować. Zdarzają się też szczury, którym odbija szajba w towarzystwie innych szczurów, a które kochają ludzi. Warto uzbroić się w cieprliwość, bo możesz być świetnym domem dla szczura, któremu naprawdę trudno jest znaleźć dom - większość potencjalnych adoptujących ma odwrotny problem: ma już przeszczurzenie:)
piotr__pit
Posty: 13
Rejestracja: wt paź 23, 2012 11:26 pm

Re: przygarne szczurka samiczke -Bydgoszcz

Post autor: piotr__pit »

hmm.. widze ze jedną z niellicnych osób które nie mówią klasycznego nie na samym starcie. kiedyś 12lat temu kupiłem w zol. 1 szczura niestety był juz duzy i gryzł. ostatecznie skończyło sie niestety uśpieniem. :/

potem miałem jeszce dwa każdy zmarł z powodu guza :/ po 2-3 latach

pytanko, ile tygodni powinien miec szczór do adopcji?
Awatar użytkownika
emi2410
Posty: 3475
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 1:41 pm
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: przygarne szczurka samiczke -Bydgoszcz

Post autor: emi2410 »

Samiczki można adoptować w wieku 5 tygodni, a samce w wieku 4,5 tygodnia. Ale na prawdę skazywanie szczura na samotność jest dla niego ogromną krzywdą, nie bez przyczyny wszyscy na forum nakłaniają do adopcji dwóch szczurków. ;) Więc poczekaj aż pojawi się szczurzy samotnik lub przygarnij zwierzę, które nie wymaga towarzystwa (chomik, samiec myszy).
Bezszczurowo - Werter w nowym domku
W sercu: 17 szczurzych duszyczek [*][/b][/size]
piotr__pit
Posty: 13
Rejestracja: wt paź 23, 2012 11:26 pm

Re: przygarne szczurka samiczke -Bydgoszcz

Post autor: piotr__pit »

optymalnie by bylo wziac 1go, zeby pokazać ze szczury nie sa fujj :) i doadoptować 2. no ale jak by okazał "fujj" to by sie ostał sam w tej klatce :/

ok poszukam singla :)
saszenka
Posty: 2138
Rejestracja: ndz cze 10, 2012 10:59 am
Lokalizacja: Łódź

Re: przygarne szczurka samiczke -Bydgoszcz

Post autor: saszenka »

Przepraszam, ale nie rozumiem. OK wiem, że są ludzie, którzy nie lubią szczurów i zazwyczaj jest to tylko kwestia czasu oraz wiedzy ;) Ale nie rozumiem takiego "testowania". A jeśli jednak (w co szczerze wątpię) okaże się, że jest "fuj" to będziecie trzymać w domu zwierzątko, którego nie akceptuje/nie lubi/boi się/brzydzi żona? Jeśli to nie problem dla Was (dla Ciebie, bo to Ty będziesz się nim zajmował i żony, bo nie będzie się z nim dobrze czuła), to czemu nie trzymać dwóch takich zwierzątek (nie zajmują o wiele więcej miejsca, czasu, uwagi i pieniędzy niż jeden). Poza tym, wydaje mi się, że jak żona zobaczy dwie takie śnupy wtulone w siebie i słodko śpiące, to prędzej zmięknie jej serce i się w nich zakocha, niż w jednym smutnym szczurku, który siedzi w kąciku i jest przerażony.
Ewentualnie proponuję osobisty kontakt z kimś, kto szczurki ma i wtedy sprawdzicie reakcję żony.
Takie branie zwierzątka na próbę a może i trochę na siłę, uważam za lekko nieludzkie.
saszenka
Stado: Turkuć, Podjadek, Pafnucy, Milord, Gimel

Na tymczasie: cała wataha
Awatar użytkownika
kinia87
Posty: 954
Rejestracja: czw lis 04, 2010 7:22 pm
Lokalizacja: BDG

Re: przygarne szczurka samiczke -Bydgoszcz

Post autor: kinia87 »

pokaż żonie, co ja, kobieta, mam w domu...

Obrazek

Też jestem z Bydgoszczy, jak chcesz oswoić żonę ze szczurami, zapraszam do mnie, ale na Boga, nie kupuj jednego osobnika, bo to są zwierzęta stadne! One są nieszczęśliwe, kiedy są same.
Ze mną: szczurasy Zgredek i Dzikus + pieseł Tajfuno >:D Za TM: Tosia, Essi, Aya, Mishka, Ciaposław, Tajfunio, Lunka, Krecik, Gucio [*] [/b]
saszenka
Posty: 2138
Rejestracja: ndz cze 10, 2012 10:59 am
Lokalizacja: Łódź

Re: przygarne szczurka samiczke -Bydgoszcz

Post autor: saszenka »

Ale czad ;D ja i moje szczury też takie chcemy!!! ;D
saszenka
Stado: Turkuć, Podjadek, Pafnucy, Milord, Gimel

Na tymczasie: cała wataha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”