[ŁÓDŹ] wziewna

Polecani i "nie-polecani" weterynarze oraz Wasze przygody z nimi.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
saszenka
Posty: 2138
Rejestracja: ndz cze 10, 2012 10:59 am
Lokalizacja: Łódź

[ŁÓDŹ] wziewna

Post autor: saszenka »

Znalazłam w necie lecznicę Kalinowa http://kalinowa.pl/
Na stronie chwalą się, że mają narkozę wziewną i nawet operowali chomika. W ogóle całość wygląda zachęcająco - praktycznie całodobowo, wypasione wyposażenie, szpital, no ful wypas (ciekawe, ile wołają na dzień dobry). Niestety nie mam w tej chwili czasu, aby się samodzielnie wywiedzieć na miejscu, czy są fajni. Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia z tą lecznicą?
saszenka
Stado: Turkuć, Podjadek, Pafnucy, Milord, Gimel

Na tymczasie: cała wataha
Selah
Posty: 25
Rejestracja: wt paź 11, 2011 9:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: [ŁÓDŹ] wziewna

Post autor: Selah »

Chyba czuję się w miarę kompetentna, żeby odpowiedzieć na pytanie.

Owszem, najmniejszy operowany pacjent na znieczuleniu wziewnym był to chomik o wadze 30 gram, który miał nacinanego i czyszczonego ropnia.

Lecznica, aczkolwiek otwarta od rana do późnego wieczora, nie jest całodobowa jeśli chodzi o przyjmowanie pacjentów. Całodobowy jest szpital, jeśli zwierzak musi być leczony stacjonarnie to w ciągu dnia ma zapewnioną opiekę przynajmniej jednego lekarza i jednego/dwóch asystentów, na nocnej zmianie jest jeden lekarz plus ewentualnie asysta jeśli są to jakieś poważne przypadki.

Wyposażenie faktycznie jest porządne - między innymi rentgen na miejscu, USG, badania krwi i wyniki w ciągu kilku godzin (badania krwi w profilach bardziej zaawansowanych są wykonywane przez zewnętrzne laboratorium weterynaryjne - co ważne, bo ludzkie laboratoria używają trochę innego sprzętu, podstawowe parametry są oznaczane od ręki na miejscu).

Jeśli chodzi o zabiegi to są dwie możliwości - albo tradycyjnie na znieczuleniu infuzyjnym, trochę tańsze niż wziewne ale bardziej inwazyjne dla organizmu i właśnie wziewka na sewofluranie, czyli to samo znieczulenie, które podaje się ludziom, w tym momencie sewofluran jest bodajże nadal najnowocześniejszą substancją i najbezpieczniejszą dla organizmu.

Nie wiem co więcej mogę powiedzieć, bo nie mam pojęcia co mogłoby Cię interesować.
Wszystkie moje posty na tym forum to czysta fikcja literacka. Nie ponoszę odpowiedzialności za wywołane przez nie wybuchy szału, akty desperacji, planowane ciąże i nieplanowane samobójstwa.
saszenka
Posty: 2138
Rejestracja: ndz cze 10, 2012 10:59 am
Lokalizacja: Łódź

Re: [ŁÓDŹ] wziewna

Post autor: saszenka »

Dziękuję za odpowiedź :D
Selah pisze:Nie wiem co więcej mogę powiedzieć, bo nie mam pojęcia co mogłoby Cię interesować.
Planuję 3, a będzie się za parę miesięcy szykowała czwarta, sterylki. Dlatego szukam odpowiedniego (i nie ukrywajmy, na ile się da nie pustoszącego do dna kieszeni) miejsca. Najlepiej właśnie w Łodzi, żeby nie wywozić niepotrzebnie szczurków. A jakoś słabo w Łodzi z wetami i na forum też szału w postach nie ma... No chodzi mi o to, czy w Kalinowej lekarze znają się na szczurkach :) Nigdzie na stronie nie znalazłam informacji o preferowanym gatunku pacjentów czy specjalizacjach lekarzy, a eksperymentować przy sterylkach nie chcę.
saszenka
Stado: Turkuć, Podjadek, Pafnucy, Milord, Gimel

Na tymczasie: cała wataha
Selah
Posty: 25
Rejestracja: wt paź 11, 2011 9:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: [ŁÓDŹ] wziewna

Post autor: Selah »

Wiesz, jeśli chodzi o wykonanie sterylki to raczej nie kwestia tego, czy lekarz zna się na szczurach tylko czy zna się na chirurgii. Co innego jak przychodzisz z chorym zwierzakiem i szukasz lekarza, który będzie umiał rozpoznać chorobę i ją leczyć a co innego, jak szukać osoby, która umie przeprowadzić zabieg.

Tak dla przykładu, kiedyś słyszałam historię o króliku, króliczce konkretnie. Króliczka była świeżo po porodzie i właścicielka zdecydowała się na sterylkę. Zabieg przeprowadzała lekarka znająca się na królikach, jak najbardziej polecana. Tak więc króliczka poszła na zabieg a właścicielka dostała telefon od tej lekarki w trakcie zabiegu ze stwierdzeniem, że króliczka została już kiedyś wysterylizowana, bo nie można znaleźć macicy. Gdyby nie niedawny poród to można by w to uwierzyć, bo zwierzątko zostało znalezione na ulicy. Nie twierdzę tutaj, że ta osoba była złą lekarką. Faktycznie, znała się na królikach, nieraz wyleczyła czy uratowała tą króliczkę z choroby, ale niekoniecznie znała się na chirurgii. (zabieg na szczęście zakończył się pomyślnie, lekarka po informacji, że macica musi być w środku, bo niedawno wyszły z niej małe króliki w końcu ją znalazła i dokończyła sterylkę).

Jeśli chodzi o Kalinową to jej właściciel, dr. Bartolik jest specjalistą chirurgiem i szczerze polecam jeśli chodzi o umiejętności. To takie ręce, które czynią cuda, serio. Jeśli miałabym kiedykolwiek przeprowadzać sterylkę czy byłabym zmuszona do jakiegoś zabiegu na dziewczynach to właśnie u niego. Z takich ciekawszych rzeczy to np. trudna operacja zszywania rogówki oka, która była przeprowadzana w Kalinowej z sukcesem.

A jeśli chodzi o leczenie szczurków to polecam dr. Joannę Kubus z tej lecznicy, moja Szyszka ostatnio miała przyjemność z panią doktor, zmiany skórne i drapanie, dostała leki, powtórzenie 3 razy i przeszło bez śladu.
Wszystkie moje posty na tym forum to czysta fikcja literacka. Nie ponoszę odpowiedzialności za wywołane przez nie wybuchy szału, akty desperacji, planowane ciąże i nieplanowane samobójstwa.
saszenka
Posty: 2138
Rejestracja: ndz cze 10, 2012 10:59 am
Lokalizacja: Łódź

Re: [ŁÓDŹ] wziewna

Post autor: saszenka »

W sumie racja, dobry chirurg rozpozna macicę u każdego zwierza ;) Moje pytanie było troszkę takim skrótem myślowym, bo fakt planuję sterylki, ale przy okazji szukam po prostu lekarza szczurzego tak na zaś. A Kalinowa zachwyciła mnie "parkiem maszynowym" i godzinami urzędowania, zwłaszcza w weekendy, no i oczywiście tą wziewką. Myślę, że byłoby dobrze leczyć szczurasy w jednej klinice, więc jeśli w Kalinowej znają się i na ciachaniu i na ogonach, to już ich wielbię ;)
saszenka
Stado: Turkuć, Podjadek, Pafnucy, Milord, Gimel

Na tymczasie: cała wataha
Selah
Posty: 25
Rejestracja: wt paź 11, 2011 9:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: [ŁÓDŹ] wziewna

Post autor: Selah »

saszenka pisze:"parkiem maszynowym"
Przepraszam, czym? :D
Znowu jakiś skrót myślowy, którego ze względu na późną porę już nie łapię, hrhrhr.
Wszystkie moje posty na tym forum to czysta fikcja literacka. Nie ponoszę odpowiedzialności za wywołane przez nie wybuchy szału, akty desperacji, planowane ciąże i nieplanowane samobójstwa.
saszenka
Posty: 2138
Rejestracja: ndz cze 10, 2012 10:59 am
Lokalizacja: Łódź

Re: [ŁÓDŹ] wziewna

Post autor: saszenka »

Selah pisze:
saszenka pisze:"parkiem maszynowym"
Przepraszam, czym? :D
Znowu jakiś skrót myślowy, którego ze względu na późną porę już nie łapię, hrhrhr.
A to raczej naleciałości ze slangu zawodowego ;) Chodzi mi o te wszystkie magiczne sprzęty i urządzenia do badań :)
saszenka
Stado: Turkuć, Podjadek, Pafnucy, Milord, Gimel

Na tymczasie: cała wataha
Awatar użytkownika
Mihajla
Posty: 443
Rejestracja: wt gru 27, 2011 9:37 pm
Numer GG: 8542057
Lokalizacja: Łódź

Re: [ŁÓDŹ] wziewna

Post autor: Mihajla »

Przypomniało mi się.
Wprawdzie, to nie Łódź, ale Zgierz jest blisko Łodzi.
Klinika wet. Jacka Szulca. Bardzo dobry wet i posiadają wziewkę, ale ceny i u nich wymiatają (śmiem twierdzić, że podbijają nawet ceny Warszawskie. ::)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Weterynarze”