35 maluchów z hodowli karmowej.Pilnie szukamy DT i DS

Zaadoptuj szczurka z laboratorium, z wszelkich interwencji! Dostęp do działu mają wszyscy, ograniczenia dotyczące tworzenia nowych tematów.

Moderator: Junior Moderator

Zablokowany
Izabela
Posty: 1175
Rejestracja: śr paź 27, 2004 9:20 pm
Lokalizacja: Lublin

Re: 35 maluchów z hodowli karmowej.Pilnie szukamy DT i DS

Post autor: Izabela »

Potwierdzam, te lecznicowe maluchy są śliczne i bardzo fajne, miałam okazję je poznać w lecznicy. I aż żal je rozdzielać, tak są ze sobą zżyte. Niestety, płci się nie zmieni pstryknięciem palców ::) Mam nadzieję, że szybko znajdą domki.

Te 2 maluchy, które przez chwilę mieszkają u mnie, też są przeurocze. Nie boją się, są ciekawskie i słodkie. Szczególnie czarnulka skradła moje serce, taka przylepka z niej :)

Ps. 3-cią dawkę iwermektyny należy podać jutro wieczorem
TM:GuciaFelaMelaJagaVaniBubaBlusiaBonitaKivaTolaTanitaKolaEstelkaKlarysaElwirkaEdgarRolfikJadziaEnyaKlemensJulaGeminia PelaGotikaFelisiaKarinaIrenkaInkaPolaPetraZiarkoSeloniaZuba;
Są:(AylaYlesia)Merch.Pole+KorinaStefekPajaMilkaTeaAshnaNitaDelaNaviKtosio
Starsza Pani
Posty: 379
Rejestracja: pn gru 01, 2008 11:25 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: 35 maluchów z hodowli karmowej.Pilnie szukamy DT i DS

Post autor: Starsza Pani »

Małe mają zmieniony lek na Ditrivet 120 w tabletkach. Podaje się 1/24 tabletki 2 x dziennie, powinno być łatwiej. Trzeba go tylko kupić, bo w Medicavecie były 3 tabletki. Jutro poszukam w innych lecznicach, Medicavet ma zamówić.
Izabela
Posty: 1175
Rejestracja: śr paź 27, 2004 9:20 pm
Lokalizacja: Lublin

Re: 35 maluchów z hodowli karmowej.Pilnie szukamy DT i DS

Post autor: Izabela »

Przytrzymując delikwenta w jednej ręce drugą podaję bactrim strzykawką bezpośrednio do pysia. Nie mam z tym problemu, małe chyba się już przyzwyczaiły. Potem w nagrodę dostają mokre pychotne żarełko, więc smak leku zostaje szybko zapomniany ;) Więc nie widzę sensu zmiany bactrimu na ditrivet w moim przypadku
TM:GuciaFelaMelaJagaVaniBubaBlusiaBonitaKivaTolaTanitaKolaEstelkaKlarysaElwirkaEdgarRolfikJadziaEnyaKlemensJulaGeminia PelaGotikaFelisiaKarinaIrenkaInkaPolaPetraZiarkoSeloniaZuba;
Są:(AylaYlesia)Merch.Pole+KorinaStefekPajaMilkaTeaAshnaNitaDelaNaviKtosio
Starsza Pani
Posty: 379
Rejestracja: pn gru 01, 2008 11:25 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: 35 maluchów z hodowli karmowej.Pilnie szukamy DT i DS

Post autor: Starsza Pani »

Izabela, Ania woli tabletki, ważne że jest wybór. Nie każdy potrafi wcisnąć w wijącego się malucha lek strzykawką.
Przyszło mi do głowy, że można by podawać zawiesinę w Nutridrinku. Powinny pic bez problemów.
Moje szczury po Bactrimie wyłysiały na pyszczkach (tam gdzie sierść/ skora miała kontakt z lekiem). Fakt że pluły strasznie (ale dawka była większa). Ja wtedy bym ozłociła każdego, kto by mi zamienił zawiesinę na tabletki ;) . Ale to były moje pierwsze szczury ...
rudziak
Posty: 6
Rejestracja: pt paź 15, 2010 1:16 pm

Re: 35 maluchów z hodowli karmowej.Pilnie szukamy DT i DS

Post autor: rudziak »

Czyli jeżeli dobrze rozumiem - zmiana leku nie jest obowiązkowa i można dalej podawać Bactrim?
xxx
Posty: 823
Rejestracja: sob lut 11, 2006 6:31 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: 35 maluchów z hodowli karmowej.Pilnie szukamy DT i DS

Post autor: xxx »

Nie zmieniamy leku, to identycznie to samo (nazwa inna) tylko forma tabletki ;) by łatwiej było podać.
rudziak
Posty: 6
Rejestracja: pt paź 15, 2010 1:16 pm

Re: 35 maluchów z hodowli karmowej.Pilnie szukamy DT i DS

Post autor: rudziak »

Rozumiem :) To u nas też nie ma problemu z podaniem - strzykawa do buzi i bez gadania ;) Na szczęście rudzielec nie protestuje :)
Ale Ani się nie dziwię, tyle maluchów do zaaplikowania :/


I również zachęcam do adopcji maluszków! Są prześliczne i przekochane! Zasługują na dobre domki.
Do tego jest ich tak dużo a Ania jedna!
Podawanie leku samo w sobie nie jest kłopotliwe a choroba przy zachowaniu podstawowych środków higieny nie jest groźna. Nie ma się czego bać.
Awatar użytkownika
StasiMalgosia
Posty: 1460
Rejestracja: śr sty 28, 2009 7:43 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: 35 maluchów z hodowli karmowej.Pilnie szukamy DT i DS

Post autor: StasiMalgosia »

Mały nie do końca offtop przy takiej ilości zastrzyków o jakiej mówiliście na stronie nr 5 bardzierj się opłaca zastrzyki dawać jedną strzykawką a zmieniać igły. Tj na jedną sesję zużywa się jedną strzykawkę i kilkadziesiąt igieł wymiennych.
Obrazek
mumrick
Posty: 22
Rejestracja: wt maja 17, 2011 4:18 pm

Re: 35 maluchów z hodowli karmowej.Pilnie szukamy DT i DS

Post autor: mumrick »

Hej!
Z racji, że jakąś chwilę temu umarł mi jeden szczuras, a drugi siedzi teraz sam byłabym zainteresowana dwoma panami...
Komu ankietę podesłać??
Starsza Pani
Posty: 379
Rejestracja: pn gru 01, 2008 11:25 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: 35 maluchów z hodowli karmowej.Pilnie szukamy DT i DS

Post autor: Starsza Pani »

mumrick pisze:Hej!
Z racji, że jakąś chwilę temu umarł mi jeden szczuras, a drugi siedzi teraz sam byłabym zainteresowana dwoma panami...
Komu ankietę podesłać??
Zapoznaj się proszę z zasadami adopcji: https://www.facebook.com/notes/viva-gry ... 3732041959
Ankieta do xxx
Starsza Pani
Posty: 379
Rejestracja: pn gru 01, 2008 11:25 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: 35 maluchów z hodowli karmowej.Pilnie szukamy DT i DS

Post autor: Starsza Pani »

Link raz jeszcze, bo ten wyżej nie działa (gdyby mod mógł wymienić byłabym bardzo wdzięczna)
https://www.facebook.com/notes/viva-gry ... 3732041959
jazgottt
Posty: 4
Rejestracja: pn lip 30, 2012 11:11 am

Re: 35 maluchów z hodowli karmowej.Pilnie szukamy DT i DS

Post autor: jazgottt »

U mnie (=Warszawa, Kabaty) są samice, nr 3, 11, 15, 17.

Nr 3 (podobno niebieska, choć jak dla mnie szaro-srebrna;) - ciekawska, lubi, jak się coś dzieje, jednak nie próbuje uciekać. Ani przylepa, ani płochliwa, śmiała, ale nie do przesady. Lubi jak się z nią połazi po domu, może coś nowego zobaczyć. Lubi kotłować się z innymi w pudełku, lubi różnorodność, śpi to tu, to tam, pozycje też często zmienia, podstawić jej rurę czy coś w tym stylu, a na pewno wlezie;)

Nr 11 - kapturka, łakomczuch, lubi "dekorować", czyli przesuwać pudełko, przenosić chusteczki higieniczne na wg niej lepsze miejsce, niż tam, gdzie je położyłam, nie jest płochliwa, ale też nie wyrywa się jako pierwsza do wyjścia, nie uznaje innego miejsca do spania jak hamak, nie lubi przesadnej zadymy, choć czasem chodzi do pudełka się kotłować z innymi:)

nr 15 - skunks, z racji ubarwienia, a nie zapachu, proszę się nie zrażać;) spokojna, unika konfliktów z resztą stada, być może wyrośnie na przylepę, nie jest tak śmiała, aby wyjść z klatki, ale jest na tyle śmiała, aby wystawić głowę i czekać, aż ją wyjmę;) taka trochę cicho-ciemna;)

nr 17 - mysz polna, chętnie wychodzi, najchętniej od razu w kierunku przeciwnym niż do mnie;p jakby mogła już zwiedziła by cały dom, oczywiście na własną rękę, lubi trochę powęszyć w kukurydzianym żwirku a nawet sprawdzić, czy da się on zjeść, w ogóle wszystko lubi sprawdzać:) bardzo żwawa, jednak nie do przesady, nie jest narwana:) jak widzę, że coś nabroiły i mówię "kto tu nabroił", lub "kto tu tak nafajdał" itp., ona zawsze przyznaje się pierwsza np. wystawiając głowę z pudełka;)

oto link do filmu, w którym aktorki wystąpiły - http://vimeo.com/53126619
Awatar użytkownika
Yunn
Posty: 4
Rejestracja: czw wrz 20, 2012 10:53 pm

Re: 35 maluchów z hodowli karmowej.Pilnie szukamy DT i DS

Post autor: Yunn »

Jakość marna, ale zawsze coś... ::)

Chłopaki wcinają chrupki! ;D

http://www.youtube.com/watch?v=18FXsiLY ... e=youtu.be

Z dobrych wieści:

Myszaczek numer 6 pojechał dziś do nowego domku. :)

A jutro do Poznania wyjeżdżają panienki: czarna dziewczynka numer 6 i niebieska ślicznotka nr 10. Jej boyfriend (chłopiec nr 2) niestety został sam, smutny - ale mam nadzieję, że szybko znajdzie się ktoś, kto biedaczka pocieszy nowym domkiem i przedstawi mu nowych kolegów (a może i koleżanki, byle po zabiegu). ;)
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: 35 maluchów z hodowli karmowej.Pilnie szukamy DT i DS

Post autor: akzi »

jakie dzwięki ja pierdziele :)
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
Yunn
Posty: 4
Rejestracja: czw wrz 20, 2012 10:53 pm

Re: 35 maluchów z hodowli karmowej.Pilnie szukamy DT i DS

Post autor: Yunn »

akzi pisze:jakie dzwięki ja pierdziele :)
O tak, dźwięki są zabójcze. ;D Jak tak obdzieliłam chrupkami wszystkie klatki, to przez jakiś czas cały pokój był jednym wielkim CHRUP CHRUP CHRUP. Mało się ściany nie trzęsły. ;)
Zablokowany

Wróć do „Ratuj szczury!”