Szczurek trzymany w słoiku, znudził się dziecku (wawa/polska

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

Rajuna
Posty: 1368
Rejestracja: sob lip 23, 2011 9:50 pm

Re: Szczurek trzymany w słoiku, znudził się dziecku (wawa/po

Post autor: Rajuna »

Przede wszystkim, nie wszystko kręci się wokół ciebie. Po drugie, nie czytasz ze zrozumieniem. Jak przeczytasz i pojmiesz, mogę kontynuować rozmowę. Jak na razie mam wrażenie, że niebezpiecznie zaczyna się to zbliżać do rozmów z paczkiem, który też rzuca oskarżeniami (o robienie lub nie robienie czegoś) na lewo i prawo, a w tym uczestniczyć nie zamierzam.

Jeśli pojawi się znowu ktoś w potrzebie, to pójdę i pomogę. Amen.
Hertz, Kokos, Tina, Wydra, Merrill, Resa, Sówka, Rina, Iwan Groźny, Guarana, Pchła, Szachrajka, Rudzik
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Szczurek trzymany w słoiku, znudził się dziecku (wawa/po

Post autor: Paul_Julian »

StasiMalgosia pisze:Wręcz przeciwnie nie lubie intryg, poprostu stwierdzam fakty. Oczywiście że kasa na operację tego szczura została zebrana, i tyle. Możemy byc dumni i siedzieć cały rok i cieszyć się z tego.
Mi chodzi oto żeby nie robić akcji na hura tylko coś regularnego.
A jak widzę to regularne rozbija się tylko na pomyśle nie wykonalnym (uff można już nic nie robić bo zły US się czepnie) albo na pomyśle (moim zresztą) zaangażowania w to fundacji (uff jedna nie może to już napewno żadna inna też nie będzie mogła biedni my).

Oczywiście rozumiem że nawołując pare osób do robienia czegoś wiecej niż kupowanie na bazarkach rzeczy dla siebie i słaniu pieniedzy bardzo krzywdze ich i zwierzęta. Dlatego nie wspomne że mimo całych moich sympati dla Vivy nie jest ona jedyną fundacją, i że można to zrobić z jakąs inną trzeba tylko chcieć i coś w tym kierunku zrobić.

Ale to już moje intryganstwo wychodzi ze mnie zły ja.
To zrób coś, a nie tylko gadaj. Proszę bardzo. Nikt nikomu nie zabrania założyć Stowarzyszenia czy Fundacji. Nikt nikomu nie zabrania napisac do Fundacji. Możesz sam napisać i tym pokazać, że da się.

A resztę powiedziala Rajuna wyżej.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Szczurek trzymany w słoiku, znudził się dziecku (wawa/po

Post autor: klimejszyn »

ot co... i ja całkiem niedawno próbowałam Stasiowi na SB wytłumaczyć, że bez sensu jest najeżdżanie na wszystkich, że nic nie robią, skoro samemu się nie robi nic - jak Staś sam przyznał.
denerwuje mnie - piszę ponownie - mówienie, że nikt nic nie robi i ma wylane na takie sprawy. wiele osób chce pomóc, a po prostu nie jest w stanie.
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szczurek trzymany w słoiku, znudził się dziecku (wawa/po

Post autor: Hanka&Medyk »

A zważywszy, że w naszym pięknym kraju urzędy państwowe chcą na wszystkim położyć łapska, to trzeba być naprawdę ostrożnym i dobrze obeznanym z przepisami, aby cokolwiek zdziałać długofalowo...
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
Awatar użytkownika
sebasebaseba
Posty: 69
Rejestracja: ndz sty 15, 2012 11:17 pm
Lokalizacja: Gliwice

Re: Szczurek trzymany w słoiku, znudził się dziecku (wawa/po

Post autor: sebasebaseba »

A jeślibyśmy legalnie zrobili taką fundację , to ile procent zabierze US , może to nie jest aż tak dużo ? A myślę że jakieś osoby z wiedzą do prowadzenia fundacji by się też znalazły . Przecież jest Nas wielu a każdy z nas może mieć jakiegoś znajomego , albo w kogoś rodzinie , kto mógłby pomóc to wszystko nieodpłatnie rozkręcić .
No chyba że to jest aż tak bardzo skomplikowane .
Nie znam się , ale bardzo szybko się uczę ;D
Ze Mną :
chwilowo brak
Odeszły :
Maciuś , Maluszek bez imienia , Oskarek , Maciuś Drugi , 8-letnia suczka KORA (18.10.2012) , Oskarek Drugi ze śmietnika , Hubert Węglarz "garażowiec" , Pan Ferdynand (żył 3 lata i 1 miesiąc)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Szczurek trzymany w słoiku, znudził się dziecku (wawa/po

Post autor: Paul_Julian »

Wszelkie pytania o Fundację trzeba by pisać chyba do Metiss czy Xxx.

Pamiętajcie, że Fundacja to nie tylko ludzie, którzy dają pieniążki. To jeszcze ogromne stosy biurokracji bieżącej (podobnie jest w Stowarzyszeniu) , i to własnie najczęściej pogrąża i dołuje takie organizacje.

Najlepiej zapytać kogoś z Fundacji jak to wszystko wygląda.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Starsza Pani
Posty: 379
Rejestracja: pn gru 01, 2008 11:25 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szczurek trzymany w słoiku, znudził się dziecku (wawa/po

Post autor: Starsza Pani »

sebasebaseba pisze:A jeślibyśmy legalnie zrobili taką fundację , to ile procent zabierze US , może to nie jest aż tak dużo ? A myślę że jakieś osoby z wiedzą do prowadzenia fundacji by się też znalazły . Przecież jest Nas wielu a każdy z nas może mieć jakiegoś znajomego , albo w kogoś rodzinie , kto mógłby pomóc to wszystko nieodpłatnie rozkręcić .
No chyba że to jest aż tak bardzo skomplikowane .
Nie znam się , ale bardzo szybko się uczę ;D
Do dawania pieniędzy na określone szczury organizacja nie jest potrzebna, chyba naprawdę wystarczą zrzuty zwłaszcza, że pieniądze zbiera się błyskawicznie.
Może alternatywą byłaby lista ludzi, którzy są gotowi wesprzeć finansowo szczury z interwencji - takie jak chłopak ze słoika czy dziewczynka z garażu. I wysyłanie do nich pm przez modów, jeśli takie ogłoszenie się pojawi. Wiadomo że nie każdy czyta wszystkie ogłoszenia, nie każdy ma zawsze pieniądze. Ale coś by się zawsze zebrało i nie byłoby problemów z tym, komu dajemy a komu nie (każdy sam decyduje), ile i kto rozlicza (wiadomo że dostający kasę). Zrzuty byłyby jawne (czyli każdy pisze ile daje, zbierający potwierdza sumy wpłacone i się rozlicza rachunkami). A do tego nie byłoby problemów typu dlaczego ona dostała a ja nie. Wiadomo, że są na forum ludzie, do których większość ma zaufanie i kasę im da na pewno (wiadomo że nie przepiją, a przynajmniej nie wszystko ;) ). I wykluczy osoby mało wiarygodne bez zbędnych dyskusji o kłótni.
Obecnie są dwie organizacje - Vivia Gryzonie i Ogony, oraz ma się przekształcić (lub już się przekształcił) SPS. A ludzi do pracy w każdej z tych organizacji brakuje, więc powoływanie czwartej moim zdaniem nie ma sensu.
Awatar użytkownika
Mihajla
Posty: 443
Rejestracja: wt gru 27, 2011 9:37 pm
Numer GG: 8542057
Lokalizacja: Łódź

Re: Szczurek trzymany w słoiku, znudził się dziecku (wawa/po

Post autor: Mihajla »

Wiele osób prywatnych, bądź lokalnych grup viva korzysta z konta vivowego (nie pamiętam dokładnie jak to się nazywa) i władze z Warszawy dają nam kilka razy w tygodniu wgląd do niego. Za konto nic nie płacimy. :)
Ponadto trzeba rozliczać się ze wszystkiego fakturami i opisami tychże faktur.
Awatar użytkownika
sebasebaseba
Posty: 69
Rejestracja: ndz sty 15, 2012 11:17 pm
Lokalizacja: Gliwice

Re: Szczurek trzymany w słoiku, znudził się dziecku (wawa/po

Post autor: sebasebaseba »

To ,można zrobić tak jak pisze Starsza Pani . Zróbmy listę osób które byłyby w stanie pomagać finansowo , mógłby się tam każdy dopisać w każdej chwili ( najlepiej też podać maila ) . I wtedy w razie jakiejś interwencji wystarczy kliknąć np . wyślij wiadomość do wszystkich . Po pozytywnym zakończeniu zawsze można by było podać listę osób które pomogły w danej akcji . Zawsze to jeszcze taka dodatkowa satysfakcja dla pomagających i motywacja dla tych którzy jeszcze się wahali , nie mówię już o TYCH którym uratujemy życie lub zdrowie , czyli naszym milusińskim :D .
Ze Mną :
chwilowo brak
Odeszły :
Maciuś , Maluszek bez imienia , Oskarek , Maciuś Drugi , 8-letnia suczka KORA (18.10.2012) , Oskarek Drugi ze śmietnika , Hubert Węglarz "garażowiec" , Pan Ferdynand (żył 3 lata i 1 miesiąc)
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: Szczurek trzymany w słoiku, znudził się dziecku (wawa/po

Post autor: BlackRat »

Starsza Pani pisze:...oraz ma się przekształcić (lub już się przekształcił) SPS...
Czeka na decyzję sądu.

W SPS jest sporo maluchów (bardzo potrzebujących maluchów) z ostatniej interwencji w Warszawie i kilka starszych z krakowskiej, a jakoś niewiele ludzi kwapi się do pomocy. Według mnie to tylko czcze gadanie...
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Szczurek trzymany w słoiku, znudził się dziecku (wawa/po

Post autor: klauduska »

niestety łatwo mówić "choćmy założymy fundację/stowarzyszenie". jednak gdy przyjdzie co do czego, to osób nie ma.
niestety taka prawda. no i moim zdaniem biada prezesowi, wszystko na jego głowie. niewiele [oj niewiele] osób chciałoby być na tak odpowiedzialnym stanowisku.
Awatar użytkownika
sebasebaseba
Posty: 69
Rejestracja: ndz sty 15, 2012 11:17 pm
Lokalizacja: Gliwice

Re: Szczurek trzymany w słoiku, znudził się dziecku (wawa/po

Post autor: sebasebaseba »

Nie każdy może pomóc bezpośrednio szczurom , bo już ma je w domu , albo nie może mieć z różnych powodów . Ale na pewno znajdzie się wielu którzy będą mogli pomóc finansowo . Nawet głupie 5 zł może zrobić kolosalny zwrot w czyimś istnieniu . Zróbmy listę chętnych , to zobaczymy ilu nas jest ... .
Jak będzie jakaś akcja typu "szczurek trzymany w słoiku" , to będzie gotowa lista osób które mogą pomóc i wtedy , chociaż tu było bardzo szybko, to możemy jeszcze szybciej zebrać pieniądze . :)
Ze Mną :
chwilowo brak
Odeszły :
Maciuś , Maluszek bez imienia , Oskarek , Maciuś Drugi , 8-letnia suczka KORA (18.10.2012) , Oskarek Drugi ze śmietnika , Hubert Węglarz "garażowiec" , Pan Ferdynand (żył 3 lata i 1 miesiąc)
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Szczurek trzymany w słoiku, znudził się dziecku (wawa/po

Post autor: akzi »

HALLO HALLO ! potrzebna pomoc finansowa !


http://szczury.org/viewtopic.php?f=147&t=38418
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”