Zamknąć się z nimi w klatce?

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

saszenka
Posty: 2138
Rejestracja: ndz cze 10, 2012 10:59 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Zamknąć się z nimi w klatce?

Post autor: saszenka »

Ale jak uciekają? Po prostu biegają wszędzie czy spitalają za szafkę i nie chcą wyjść przy świadkach?
saszenka
Stado: Turkuć, Podjadek, Pafnucy, Milord, Gimel

Na tymczasie: cała wataha
Awatar użytkownika
szczurki3163
Posty: 140
Rejestracja: wt mar 13, 2012 12:37 pm
Numer GG: 10306431

Re: Zamknąć się z nimi w klatce?

Post autor: szczurki3163 »

Luna dokładnie tak robi XD A Kleo ucieka ode mnie żeby pobrykać po pokoju lub po prostu zwiać do klatki. Właśnie bardziej obawiam się o Lunę bo gdy ucieknie np.za szafę (zawsze jakoś się tam dostanie choć zatkałam szpary) to potem nie wychodzi lub wyjdzie a jak mnie zobaczy to ucieka z powrotem i skubie szafę :(
Moje szczurcie ;** Luna i Kleo
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Zamknąć się z nimi w klatce?

Post autor: akzi »

widocznie dla niej to fajniejsze zajęcie niz bycie z tobą, spróbuj je nauczyć przychodzenia na zawołanie.
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
saszenka
Posty: 2138
Rejestracja: ndz cze 10, 2012 10:59 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Zamknąć się z nimi w klatce?

Post autor: saszenka »

Hmmm, to może ogranicz im terytorium wybiegów? Wtedy nie będzie jak uciec w zakamarek, siłą rzeczy będziesz blisko i będą przyzwyczajały się do Twojej obecności, będziesz jedną z ich rozrywek więc będą szukały z Tobą kontaktu.
saszenka
Stado: Turkuć, Podjadek, Pafnucy, Milord, Gimel

Na tymczasie: cała wataha
Awatar użytkownika
szczurki3163
Posty: 140
Rejestracja: wt mar 13, 2012 12:37 pm
Numer GG: 10306431

Re: Zamknąć się z nimi w klatce?

Post autor: szczurki3163 »

Tylko nie mam jak go ograniczyć xD
Moje szczurcie ;** Luna i Kleo
saszenka
Posty: 2138
Rejestracja: ndz cze 10, 2012 10:59 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Zamknąć się z nimi w klatce?

Post autor: saszenka »

Np puszczaj tylko na łóżko/kanapę, tak aby nie miały jak z niego zejść. Albo zbuduj zagrodę dla szczurków z desek czy płyt pcv (to możesz praktycznie za grosze kupić w marketach budowlanych), czy co tam masz pod ręką :) Lepsze to niż gnieżdżenie się z nimi w klatce ;)
saszenka
Stado: Turkuć, Podjadek, Pafnucy, Milord, Gimel

Na tymczasie: cała wataha
Awatar użytkownika
szczurki3163
Posty: 140
Rejestracja: wt mar 13, 2012 12:37 pm
Numer GG: 10306431

Re: Zamknąć się z nimi w klatce?

Post autor: szczurki3163 »

Z łóżka szybko uciekają , a zagrodę to szybko przeskoczą XD Spryciule :D
Moje szczurcie ;** Luna i Kleo
Awatar użytkownika
karolaina
Posty: 74
Rejestracja: czw lip 26, 2012 4:38 pm
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

Re: Zamknąć się z nimi w klatce?

Post autor: karolaina »

a próbowałaś motywu z wanną? ja z moimi szczurkami pierwszego dnia wlazłam do wanny i łaziły po mnie, wlazły pod bluzę i jak tak siedziały to sobie wstałam i poszłam zająć się swoimi sprawami, a szczurki leżały sobie u mnie pod bluzą.
nie masz jakiegoś mniejszego pomieszczenia zabudowanego od dołu meblami?
może jak zeskakują z łóżka to spróbuj na jakimś stole lub biurku, z 1m raczej nie zeskoczą...

moje szczurki są ze mną już prawie 4 miesiące, wychodzą codziennie i też wolą zwierzać łóżko, kołdrę, poduszki i inne atrakcje, przed ręką trochę uciekają, ale jak wchodzą na mnie to ja je gładzę i czasem wytrzymają chwilę. kilka dni temu moja Chmurka wlazła mi pod bluzkę jak czytałam książkę, gładziłam ją dłuższą chwilę, a ta sobie zasnęła - byłam w takim szoku, że następnego dnia pobieglam do weterynarza, bo wydawało mi się, że może jest osłabiona chorobą albo coś. więc wiesz:)

generalnie też się zastanawiam czy to tak ma być, że one sobie biegają wte i we wte, czasem nie zwracając na nas uwagi i czy tak wygląda oswojony szczur, ale wydaje mi się, że robimy powoli postępy i nie ma, co na siłę ich brać, bo to tylko stres dla nich, jak nabiorą zaufania i będą miały takie widzimisie - to z czasem same będą przychodzić się przytulać:)
Awatar użytkownika
szczurki3163
Posty: 140
Rejestracja: wt mar 13, 2012 12:37 pm
Numer GG: 10306431

Re: Zamknąć się z nimi w klatce?

Post autor: szczurki3163 »

Mówiłam, że nie mam wanny ;p
Moje szczurcie ;** Luna i Kleo
Awatar użytkownika
havoria
Posty: 275
Rejestracja: śr lis 07, 2012 3:33 pm
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Re: Zamknąć się z nimi w klatce?

Post autor: havoria »

Może puszczaj je na biurku? Szczur raczej nie zeskoczy z wysokości ok. 1 m. Ja moje tak puszczam, są u mnie niecałe 2 tygodnie i Fela już do mnie przylatuje i wręcz woli łażenie mi pod szlafrokiem niż bieganie po biurku. Hela większość puszczania siedzi w kącie, ale jak widzi, że Fela nadal żyje to też trochę wyleci i polata, powącha,a czasem nawet przyjdzie do mnie i też próbuje wleźć do rękawa/za szlafrok. Nadal się boi ręki, ale skoro sama już do mnie przylatuje to dosyć duża poprawa. ;)
Niektóre szczury reagują na imię, moje powoli chyba zaczynają załapywać, że to chodzi o nie, ale chyba wszystkie szczury jakie miałam (może to nie jest imponująca ilość, ale zawsze xd) przychodziły jak popukałam palcami w blat/podłogę/coś twardego. Spróbuj, może twoje też przylecą. :P
A co do smakołyków to ja akurat swoje oswajam bez, czasem dam im chrupka kukurydzianego, ale rzadko.
Trzymam kciuki. ;)
Havoriowe kluchy ♥
Ze mną: Calico, Francis, Liliana, warciakowy Alex
Za TM: Psota, Pippi, Felicja, Helena, Bonny, Kidd, Mary (*)

Żaden szczur nie przychodzi na świat samotnie, niech więc żaden sam nie umiera.
Awatar użytkownika
szczurki3163
Posty: 140
Rejestracja: wt mar 13, 2012 12:37 pm
Numer GG: 10306431

Re: Zamknąć się z nimi w klatce?

Post autor: szczurki3163 »

Biurko mam pełne gratów więc też miały by co robić XD
Kleo zwykle przychodzi jak cmokam albo mówię "Kleo Choć masz!" lub "AmAm Jedzonko!" XD a Luna zwykle się chowa po kątach x.x
Thx ^^
Moje szczurcie ;** Luna i Kleo
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Główne”