Test ELISA u szczurów- ktoś robił/coś wie?

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Test ELISA u szczurów- ktoś robił/coś wie?

Post autor: nausicaa »

Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia z testem ELISA u szczurów?
Mam ostatnio poważny problem w stadzie, bo w przeciągu 1,5 mc odeszły mi już 3 szczury i jedna mysz i to w sumie dość niespodziewanie, bo albo nie było żadnych objawów choroby zauważalnych (płuca nie zajęte, tylko wątroba w kiepskim stanie) albo była poprawa po lekach, już szczur się dobrze czuje i nagle znajduje go martwego:( Obawiam się, że to jakiś wirus...
Jutro idziemy na sekcję i od razu zostanie pobrany wymaz z płuc, zrobimy posiew - mam nadzieję, że to jakaś bakteria i skończy się tylko na przeleczeniu całego stada....ale jeśli nie wyjdzie nic konkretnego z bakterii, to chciałabym zebrać jakieś info oprócz info od weta na ten temat od kogoś, kto to robił i czy w ogóle warto, bo z tego co wiem, to rzetelność testu jest niska.
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Test ELISA u szczurów- ktoś robił/coś wie?

Post autor: IHime »

Nausicaa, ELISA to metoda, nie test. Metoda w większości zastosowań jest szybka i wiarygodna, można nią oznaczać z milion różnych substancji i wiele zależy od tego, co właściwie chcemy zbadać. W laboratoriach czasem nazywają to testem ELISA, ale zawsze musi być powiedziane na co. Na co konkretnie Ci proponowano test? Np. wykrywanie enterotoksyn metodą ELISA?
Awatar użytkownika
Niamey
Posty: 613
Rejestracja: pt gru 26, 2008 11:30 pm

Re: Test ELISA u szczurów- ktoś robił/coś wie?

Post autor: Niamey »

nausicaa, napisz do wuwuny, ona ma duże doświadczenie w wykonywaniu testów na wykrycie wszelki chorób
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”