Własna mieszanka

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
niki199
Posty: 16
Rejestracja: śr paź 24, 2012 9:03 pm

Re: Własna mieszanka

Post autor: niki199 »

tyle błędów co lajla porobiła to ja w zyciu nie widzialam :-\
Awatar użytkownika
ssylvusia
Posty: 983
Rejestracja: wt lis 14, 2006 10:02 am
Numer GG: 1989601
Lokalizacja: Warszawa

Re: Własna mieszanka

Post autor: ssylvusia »

niki199 pisze:tyle błędów co lajla porobiła to ja w zyciu nie widzialam :-\

Niki, co Twój post wnosi do dyskusji na temat własnej mieszanki??? Widzisz, z którego roku jest post lajli? Ludzie litości!


A propos tematu, chciałabym wrócić do robienia swojej mieszanki, bo jednak bardziej się opłaca od kupowania Uczty, czy Timy. Do tej pory składniki kupowałam na Allegro w sklepie z ekologiczną żywnością, ale takie rozwiązanie nie kalkuluje się (trzy razy tyle się płaci z racji napisu EKO na opakowaniu). I tu pojawia się moje pytanie do osób z Warszawy lub okolic - czy znacie jakiś dobry targ, bazar, czy inną giełdę spożywczą, gdzie znajdę dobrej jakości i duży wybór składników do mieszanki (ziarna, nasiona, suszone warzywa i owoce).
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Cann
Posty: 121
Rejestracja: śr paź 12, 2011 2:48 pm
Lokalizacja: W-wa

Re: Własna mieszanka

Post autor: Cann »

Ssylvusia - nie wiem z której części Warszawy jesteś, ale na Białołęce (okolice Żerania) w soboty w miejscu giełdy samochodowej odbywa się giełda zwierzęca. Generalnie jest tam wszystko, od zwierząt właśnie czy akcesoriów po pasze. Targowisko znajduje się przy ulicy Płochocińskiej.
Awatar użytkownika
Cann
Posty: 121
Rejestracja: śr paź 12, 2011 2:48 pm
Lokalizacja: W-wa

Re: Własna mieszanka

Post autor: Cann »

Aczkolwiek ja nie polecam, bo moje szczury po takiej mieszance stamtąd nabawiły się świerzba. :/
Awatar użytkownika
ssylvusia
Posty: 983
Rejestracja: wt lis 14, 2006 10:02 am
Numer GG: 1989601
Lokalizacja: Warszawa

Re: Własna mieszanka

Post autor: ssylvusia »

Dzięki Cann za informację. Ja mieszkam na Bródnie, więc mam tam bardzo blisko. Nawet nie wiedziałam, że ta giełda jeszcze tam jest w soboty. Może się przejadę, popatrzę. Ale jeśli mówisz, że coś się może przypałętać, to chyba nie będę ryzykowała zakupów.
ObrazekObrazek
niki199
Posty: 16
Rejestracja: śr paź 24, 2012 9:03 pm

Re: Własna mieszanka

Post autor: niki199 »

dobra juz nie placz sylwia. a wnosi tyle ze sama sie ledwo doczytalam co ona chciala wyrazic przez to. rzucaj sie ;D

Dałam oficjalne ostrzeżenie. Proszę o kontynuację dyskusji na temat i na odpowiednim poziomie.
Mod IHime
fixatiffka
Posty: 196
Rejestracja: ndz wrz 23, 2012 12:40 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Własna mieszanka

Post autor: fixatiffka »

a ja dziś dostałam przesyłkę i zmieszałam szczurom taką oto karmę:
proso ziarno 1 kg
orkisz ziarno 1 kg
pszenica ziarno 1 kg
żyto ziarno 1 kg
owies ziarno 0,5 kg
jęczmień ziarno 0,5 kg
amarantus ziarno 0,5 kg
ryż brązowy długi 0,4 kg
ryz brązowy okrągły 0,4 kg
ryż czerwony 0,4 kg
kasza gryczana 1 kg
płatki orkiszowe 0,3 kg
płatki pszenne 0,3 kg
płatki żytnie 0,3 kg
płatki owsiane 0,6 kg
płatki jęczmienne 0,6 kg
płatki kukurydziane 0,8 kg
siemię lniane 0,4 kg
sezam niełuszczony 0,4 kg
ostropest plamisty 0,4 kg
pestki dyni łuskane 0,8 kg
pestki słonecznika łuskane 1,2 kg
gryka preparowana z melasą i migdałami 0, 2 kg
zioła dla szczurów 0,2 kg
= 14,2 kg
warzyw suszonych nie dosypuję, bo mają je w postaci swieżej
owoców suszonych też nie, bo boję się, że nuż cos mi tam spleśnieje, więc dosypuję bezpośrednio do miski czasem
to co by tu jeszcze dosypać...? orzeszki jakieś... no właśnie, coś takiego...
ale laskowe i tak dostają osobno w skorupkach i pracowicie je piłują, przynajmniej mają trochę rozrywki :)
jeszcze tylko policzę ile to wychodzi za 1 kg, ale z pewnoscią taniej niż versele laga
a możejest lepsze nawet?... hmmm
Rajuna
Posty: 1368
Rejestracja: sob lip 23, 2011 9:50 pm

Re: Własna mieszanka

Post autor: Rajuna »

zamiast łuskanej dyni i słonecznika, daj im niełuskane. po pierwsze, też mają "rozrywkę" jak przy orzechach laskowych, po drugie są tańsze ;) słonecznk "dla ptaków" ostatnio kupowałam po 4zł/kg, a jest tylko mniejszy od zwykłego
Hertz, Kokos, Tina, Wydra, Merrill, Resa, Sówka, Rina, Iwan Groźny, Guarana, Pchła, Szachrajka, Rudzik
saszenka
Posty: 2138
Rejestracja: ndz cze 10, 2012 10:59 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Własna mieszanka

Post autor: saszenka »

No dobra, czas na własną mieszankę :D
VL Zero cieszy się pewnym uznaniem u dziewczyn, ale i tak część miseczki wyrzucam... Dlatego bazując na składzie paszy, powyrzucałam, pododawałam i będzie tak:
pszenica
jęczmień
kukurydza
orkisz
otręby owsiane i żytnie
kasza gryczana nieprażona
orzechy arachidowe (włoskie i laskowe w łupinach dostają osobo, na głowę żeby walk nie było, w ramach raczej zabawy)
groch łuskany i w formie płatków (jak znajdę)
do tego z HerbalPets:
suszony burak ćwikłowy
Natura Szczura: brokuł, nasiona ostropestu, pestki dyni, słonecznik łuskany, korzeń mniszka, kwiat lipy, kwiat hibiskusa
Grysik witaminowy z algami: korzeń marchwi, cykorii, pasternaka, algi, susz brokuła, topinambur, słonecznik łuskany
Gałązki drzew liściastych
Proso dla papug
Chipsy naturalne Banan
Zioła podstawowe Szczur: mniszek lekarski, babka, korzeń cykorii, pokrzywa, rumianek, rutwica, liść brzozy, kwiat nagietka, nasiona ostropestu, kora wierzby

Poza tym oczywiście codziennie bonusy (owoc/warzywo/obiadek)
Dodać do tego jakiś granulat w ramach uzupełnienia? Czy wystarczy? Coś wymienić, wyrzucić?
saszenka
Stado: Turkuć, Podjadek, Pafnucy, Milord, Gimel

Na tymczasie: cała wataha
blizz
Posty: 19
Rejestracja: pn wrz 03, 2012 10:18 am

Re: Własna mieszanka

Post autor: blizz »

Suszarką? Ja na grzejniku, albo w piekarniku chociaż podobno jak się suszy w piekarniku to tracą owoce więcej witamin. Ile w tym prawdy?
maszroom
Posty: 52
Rejestracja: pt lis 02, 2012 10:58 pm
Numer GG: 5731767
Lokalizacja: Warszawa/Starachowice
Kontakt:

Re: Własna mieszanka

Post autor: maszroom »

Moja mieszanka:
1) Vitapol - karma dla królika
2) Jakaś karma dla szczurów, nie pamiętam bo przesypałam, w każdym razie dużo w niej różności
3) JR farm - suszone zioła
4) Zarodki pszenne
5) Otręby żytnie
6) Płatki owsiane
7) Płatki żytnie
8) Rodzynki
9) Trochę karmy suchej kociej

Mam nadzieję, że będzie im pasować, bo Vitapol kupiony dziś.
Awatar użytkownika
Agusta
Posty: 1001
Rejestracja: ndz mar 11, 2012 10:21 pm
Lokalizacja: Ostróda

Re: Własna mieszanka

Post autor: Agusta »

Vitapol - nigdy w życiu. Nie dawała bym tego... Nawet w mieszance. Słabej jakości karma
maszroom to już lepiej ten Vitapol Premium Line
Moje Puchate: Milu Lilu Jadwiga Beza Ważka < : ) ~~
...::: Zajrzyj do nas :::...
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Własna mieszanka

Post autor: Megi_82 »

Ja też zastanawiam się nad zmieszaniem czegoś ogonom. Teraz jedzą VL Rat Nature, i nie żałuję im, tyle, że wyjadają wszystko poza kolorowymi chrupkami, z których karma się składa przynajmniej w połowie, jak nie lepiej. Znikają ziarna wszelkie, warzywa suszone, tylko te chrupki zostają w misce. A może któraś inna z polecanych karm nie ma chrupek?
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
Awatar użytkownika
czis21
Posty: 66
Rejestracja: pt gru 14, 2012 6:21 pm
Numer GG: 10196864
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Własna mieszanka

Post autor: czis21 »

Ja tylko skromnie dodam, że moje szczurki wręcz zakochały się w zwykłych kukurydzianych płatkach. Gdyby mogły to by tylko je jadły :P
rroobal
Posty: 43
Rejestracja: czw lis 22, 2012 9:16 am

Re: Własna mieszanka

Post autor: rroobal »

ja też od pewnego czasu zacząłem robić mieszanki sam. pół miesiąca temu ocknąłem się, że kupuję przecież 500g Vitapolu Dla Szczurów za 6.10 zł :o LoL człowieku! co ty kupujesz?
...no i w mojej mieszance znalazło się mnóstwo siemienia lnianego, mało słoneczników, suszonej dyni i kukurydzy, a także odrobinę suszonych grzybków i kropelkę oleju roślinnego, a także jak osoba powyżej preparowany ryż, tylko ja użyłem zielonego barwnika spożywczego. mój szczurek zajadał, aż mu się uszy trzęsły! :D pozdrawiam rroobal

p.s. już nie będę stosować barwnika spożywczego, to był kiepski pomysł :/
Ze mną: Kaziu
Za TM: Pablo, Chrupek, Olaf, Puszek, Skoczek, Tomi, Jerry, Kliper
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”