Dylemat - czy szczurki mają u mnie dobrze.

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

delapenios
Posty: 106
Rejestracja: pn paź 31, 2011 11:34 am

Dylemat - czy szczurki mają u mnie dobrze.

Post autor: delapenios »

Witam.
Piszę do was z pytaniami, a mianowicie czy szczurkom jest u mnie dobrze ? Przedstawie jakie mają warunki.

Klatka - 100x50x100h, pięterka, trochę rur PCV itd. Mogę zdjęcia wkleić jak mniej więcej to wygląda.
Wybiegi - otwieram im klatkę i mogę chodzić po niej oraz obok komody na której stoi klatka, jest szafa, na którą wchodzą sobie i mogą po niej śmigać. Szafa ma jakieś 150-170cm długości i ok. 60cm szerokości. Na dachu klatki mają pudełko w którym mogą sobie spać itd. Na podłogę niestety ich nie puszczam bo pogryzły mi łóżko i za kable się nie raz prubowały brać. Otwieram im klatkę mniej więcej 1-3h dziennie. Oczywiście dodatkowo kilka razy je głaszczę po kilka minut xD Bo jak tylko wejde do pokoju są już gotowe do wyjścia :D
Pokarm - Versele-laga( ta z kurczakiem, rybą itd. 500G kosztuje chyba 17 zł). Dodatkowo marchewka, jabłka, banany, gruszki, jogurty (kupuje te z jogobella "ale natura"), kefir, mleko, biszkopty, petitki, suchy chleb, makaron, czasem dam im odrobinę czekolady, jajecznicy, ziemniaków. Oczywiście nie wszystko na raz, tylko staram się kupować po 2-3 rzeczy, które starczają na 3-4 dni i później kupuje inne 2-3 produkty.

Ogólnie Starsza samiczka ma ok. 18-19 miesięcy i zauważyłem, że zrobiła się nieco leniwa i słaba. Czyżby starość ?
Z góry dziękuję za odpowiedzi/podpowiedzi. Pozdrawiam
xiao-he
Posty: 3307
Rejestracja: śr gru 15, 2010 4:08 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Dylemat - czy szczurki mają u mnie dobrze.

Post autor: xiao-he »

Wszystko jest dobrze, uczepię się natomiast żywności:
delapenios pisze:Dodatkowo marchewka, jabłka, banany, gruszki, jogurty (kupuje te z jogobella "ale natura"), kefir, mleko, biszkopty, petitki, suchy chleb, makaron, czasem dam im odrobinę czekolady, jajecznicy, ziemniaków.
Marchewka, jabłka, banany gruszki - tak (zdrowe, pożywne, zawierają witaminki)
Jogurty, kefir, mleko - czasami, albo i wcale (zawierają substancje które szkodzą, nie wiem dokładnie jakie, ale wiem że raczej nie powinno się dawać :P )
Suchy chleb, makaron, ziemniaki - tak ( :) )
Jajecznica - nie wypowiem się bo nie jestem pewna, ale wydaje mi się że smażonka raczej nie, ja swoim nie daje ;)
Biszkopty, petitki, czekolada - NIE, bardzo stanowcze, N I E !!! (słodycze, niezdrowe, nienaturalne, kaloryczne :( )
Spółka z.o.o., czyli moje małe wafle :)
Ze mną: DTciaki
Za TM: Zając
[*] Królewna[*] Beza[*] PanBe[*] Szyszka[*] Nesca[*] Mocca[*] Szajba[*] Izzi[*] Inka[*] Fryga[*] Filifionka[*] Fistaszek[*] Florka[*] Archibald Ogryzek[*][/color][/i][/b]
delapenios
Posty: 106
Rejestracja: pn paź 31, 2011 11:34 am

Re: Dylemat - czy szczurki mają u mnie dobrze.

Post autor: delapenios »

Jak kupuje biszkopty, patrzę żeby nie miały konserwantów. Kefir raczej myślę że jest wręcz w miare dobry. Petitki i czekolade to daję na prawde bardzo rzadko. Raz na miesiąc albo i rzadziej :) Tak tylko dla urozmaicenia:D Jajko gotowane również daje, oczywiście samo białko. A jogurt "ale natura" też raczej nie ma konserwantów tzw. zdecydowanie mniej niż zwykłe jogurty:P Dziś byłem z jedną samiczką u weta bo ma zapalenie płuc i leczenie ma trwać tydzień i dziś dostała 2 zastrzyki. Zapomniałem się zapytać co to za zastrzyki i 2 to nie za dużo ?
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dylemat - czy szczurki mają u mnie dobrze.

Post autor: Malachit »

Czekoladę radzę przestać dawać, nawet w formie "rzadko" - zamiast tego jako rarytas można dać trochę miodu, też słodkie i dobre, a przy tym zdrowsze ;)
Co do mleka i przetworów, to xiao-he chodziło prawdopodobnie o tą dyskusję http://szczury.org/viewtopic.php?f=32&t=37364&start=15 a nie o same konserwanty. Według mnie dawanie przetworów jest ok, moje też lubią jogurty, ale mleka im nie daję (bo i tak ich organizm go praktycznie nie trawi). Z jajka gotowanego możesz dawać również żółtko, zawiera więcej białka niż samo białko jajka ;)
Jeśli ma zapalenie płuc to 2 zastrzyki od razu to raczej nie za dużo - a to, jakie to zastrzyki to już ci tylko weterynarz może powiedzieć (bo mogły to być różne)
Wyszukiwarka nie gryzie
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”