Spinkowe ogonki

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
wiewi
Posty: 909
Rejestracja: pn wrz 10, 2012 12:39 am
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Spinkowe ogonki

Post autor: wiewi »

Spineczko kochana, Ty wiesz :*
Ja Ci już dziś mówiłam, nie zadręczaj się, bo robisz wszystko co w Twojej mocy. Mam nadzieję, że jutro wszystko dobrze pójdzie i o 9.20 Dakota będzie miała sterylkę którą przejdzie bezproblemowo zupełnie i szybko wróci do pełni sił!
Buziam !!!
Edek,Maniek,Dean,Beam,Dełko
Obrazek
wątek
bazarek
za TM: Sammy[*]
spinka2430
Posty: 945
Rejestracja: czw sie 23, 2012 10:29 am
Numer GG: 10899066
Lokalizacja: Szczecin

Re: Spinkowe ogonki

Post autor: spinka2430 »

Dziękuje Wiewi kochana :-*
Mam nadzieje ze jutro będzie wszystko za nami. Strasznie mi smutno :( ehhh.....żałuje czasem ze nie jestem lekarzem :( i takie myśli rożne po głowie mi chodzą ...mówią ze nagły przypadek a umawiają na poniedziałek to istna masakra :( :-[ no ale nic jutro jedziemy i głowa do góry !!
Obrazek
Awatar użytkownika
Bratka.a10
Posty: 762
Rejestracja: sob paź 22, 2011 9:53 pm
Lokalizacja: Szprotawa
Kontakt:

Re: Spinkowe ogonki

Post autor: Bratka.a10 »

jejku spinka... będzie wszystko dobrze, nie może być inaczej. ;)
My również trzymamy kciuki!!!
Obrazek
dorloc
Posty: 1267
Rejestracja: czw wrz 06, 2012 3:02 pm
Lokalizacja: okolice Poznania

Re: Spinkowe ogonki

Post autor: dorloc »

Też trzymam kciuki. Przykro mi, że tak Cię odsyłają, gdy sytuacja jest podbramkowa i wymaga szybkiej reakcji. Rozumiem Twoje nerwy... Jednakowoż, co się dziwić, że szczura mają gdzieś, skoro w naszym kochanym kraju z człowiekiem postępują jeszcze gorzej ??? Człowiek zdąży wykitować, zanim do lekarza się w ogóle dostanie...
Ale nie martw się, Spineczka, będzie dobrze. Jeszcze mała będzie fikać i skakać i jeszcze nie raz ją wymiziasz :)
Trzymam mocno kciuki i odezwij się zaraz, jak z nią wrócisz...
Ze mną : Trish, Tasza, Tośka i Tola
Za TM, na zielonej szczurzej łączce : Tutek, Fibi i Fryta [*][/color]
Obrazek
spinka2430
Posty: 945
Rejestracja: czw sie 23, 2012 10:29 am
Numer GG: 10899066
Lokalizacja: Szczecin

Re: Spinkowe ogonki

Post autor: spinka2430 »

No i wróciliśmy i niewiem co mam znowu myśleć. W sumie już czwarty wet powiedział ze nie nadaje sie na sterylkę :( dostała Synergal 2x1/8 tabletki przez 6dni oraz mam jej robić zastrzyki z Cyklonaminy 2 x po jednej kresce. Robiliśmy dwa razy w rożnych klinikach USG nic nie wykazało jedynie resztki krwi. Za tydzień kontrola.
Ja naprawdę mam wrażenie ze mieszkam na jakieś wsi :( W żadnej klinice u nas w Szczecinie nie robi sie wziewki pewnie i dla tego boja sie takiego malucha kroić choć juz sama nie wiem :o jestem zdezorientowana zmęczona i sfrustrowana ......
Nie wiem co mogę jeszcze zrobić ?
Obrazek
spinka2430
Posty: 945
Rejestracja: czw sie 23, 2012 10:29 am
Numer GG: 10899066
Lokalizacja: Szczecin

Re: Spinkowe ogonki

Post autor: spinka2430 »

Dziękuje dziewczyny za Wasze wsparcie i kciuki :) jesteście kochane :) :-* Dakota to mocna babka sporo już przeszła damy radé !!
Obrazek
spinka2430
Posty: 945
Rejestracja: czw sie 23, 2012 10:29 am
Numer GG: 10899066
Lokalizacja: Szczecin

Re: Spinkowe ogonki

Post autor: spinka2430 »

I jeszcze zapomniałam wspomnieć było dziś ważenie u Weta i Dakota kluska Moja kochana waży 250g wiec jak na 2 miesięcznego szczurka to niezła waga :) ;D najważniejsze ze przybiera na wadze :)
Obrazek
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Spinkowe ogonki

Post autor: noovaa »

spinka, a może zadzwoń do Medicavetu w Warszawie, opisz Rzepce objaw, diagnoze, leki, brak wziewki, wagę i wiek małej i zapytaj co robić... ?
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
dorloc
Posty: 1267
Rejestracja: czw wrz 06, 2012 3:02 pm
Lokalizacja: okolice Poznania

Re: Spinkowe ogonki

Post autor: dorloc »

W Poznaniu wcale nie jest lepiej. Też był tylko jeden punkt, w którym mieli wziewkę, ale ponoć teraz się ciągle psuje. Do tego, lekarza szczurzego już tam nie ma i jedynie teraz niby robią w Komornikach...
A mała spora, jak na swój wiek, faktycznie. Moja Trish ma 4 m-ce i waży 276, a Tasza i Tośka po 300, a wyglądają na wypasione...
Ze mną : Trish, Tasza, Tośka i Tola
Za TM, na zielonej szczurzej łączce : Tutek, Fibi i Fryta [*][/color]
Obrazek
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Spinkowe ogonki

Post autor: gosja1 »

Wow, z Dakoty niezła kluska się zrobiła. ;)
Z jednej strony to dobrze, że lekarze nie podejmują się czegoś, czego by nie umieli zrobić i widzą to ryzyko, bo jest wielu takich, którzy by nie pomyśleli. Z drugiej strony, skoro też tylu mówi, że nie ma problemu, to może nie ma(?). Nie sądzę, aby każdy wet miał zerową wiedzę o gryzoniach i zerową wyobraźnię i dwa USG nie mogły być źle zrobione...
Myślę, że telefon do Medicavetu też jest dobrym pomysłem. zawsze to jednak konsultacja z typowo gryzoniowym wetem.

Co do wetów.. Na pocieszenie napiszę, że w okolicy moich rodziców w promieniu kilkudziesięciu kilometrów nie było gdzie pójść ze szczurkiem, który nie mógł oddychać. Dobrze, ze jest to forum i mam ogarniętą mamę, która potrafiła dobrze go obserwować, podać objawy i udało jej się zdobyć odpowiedni antybiotyk... Nie wyobrażam sobie, co by było, gdyby chodziło o taki problem jak z Dakotą:/
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
spinka2430
Posty: 945
Rejestracja: czw sie 23, 2012 10:29 am
Numer GG: 10899066
Lokalizacja: Szczecin

Re: Spinkowe ogonki

Post autor: spinka2430 »

spinka2430 pisze:No to teraz chciałam sie pochwalić i pokazać naszego nowego członka rodziny ;)
Przyjedzie do nas już w tym tygodniu :)
Panie i Panowie przedstawiam hmm... BAŚKĘ ;D ? !!!!
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... 1e237.html
Niestety piszę to z wielkim bólem ale zrezygnowałam z adopcji Baśki :( :'( cały dzień dziś o tym myślałam i sie zastanawiałam i moj rozsądek jednak wygrał. W obecnej sytuacji i problemami z Dakotą musze poświęcić jej jak najwiecej czasu i opieki by wyzdrowiala bo to jest dla mnie teraz najważniejsze.
Wiem że nie byłabym w stanie poświęcić maluszkowi tyle uwagi ile bym chciała i ile on by potrzebował do tego dodatkowy stres przy łączeniu gdzie nie wiem jak sytuacja z Dakotą >:( :( łatwo jest przygarnąć ale tez trzeba być odpowiedzialnym i dlatego nie mogę jej do siebie zabrać. :'(
Obrazek
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Spinkowe ogonki

Post autor: gosja1 »

spinka2430, myślę, że to słuszna decyzja, choć szkoda, bo panienka przepiękna :).
Na adopcję maluszka będziesz miała jeszcze czas, a dokładanie Dakocie i maluchowi dodatkowych stresów nie byłoby pewnie najlepsze. Trzymam kciuki, aby się wszystko wyprostowało :)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
dorloc
Posty: 1267
Rejestracja: czw wrz 06, 2012 3:02 pm
Lokalizacja: okolice Poznania

Re: Spinkowe ogonki

Post autor: dorloc »

Ja też mam nadzieję, że wszystko dobrze się skończy i wkrótce będziesz mogła ze spokojem zaadoptować jakiegoś maluszka...
Ze mną : Trish, Tasza, Tośka i Tola
Za TM, na zielonej szczurzej łączce : Tutek, Fibi i Fryta [*][/color]
Obrazek
spinka2430
Posty: 945
Rejestracja: czw sie 23, 2012 10:29 am
Numer GG: 10899066
Lokalizacja: Szczecin

Re: Spinkowe ogonki

Post autor: spinka2430 »

Czasem tak jest ze jak sie wali to,od razu wszystko niestety >:( u mnie lawina ruszyła i boje sie co bedzie dalej :( jestem zła bo bardzo mi zależało na tym maluszku, no i czuję się źle wobec Julki która ogonka miała mi oddać. Niestety wszystkie problemy zbiegły sie w jednym czasie dlatego postanowiłam nie brać malucha. >:( :( ale wiem ze szybko znajdzie dobry domek ;) bo jest przepiękna :)
Obrazek
dorloc
Posty: 1267
Rejestracja: czw wrz 06, 2012 3:02 pm
Lokalizacja: okolice Poznania

Re: Spinkowe ogonki

Post autor: dorloc »

Głowa do góry. W końcu MUSI być lepiej, nie ?
Ze mną : Trish, Tasza, Tośka i Tola
Za TM, na zielonej szczurzej łączce : Tutek, Fibi i Fryta [*][/color]
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”