Co lubice w waszych ogonkach?

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
hotkot
Posty: 116
Rejestracja: sob lut 18, 2012 3:14 pm
Lokalizacja: Katowice

Co lubice w waszych ogonkach?

Post autor: hotkot »

Jest już temat "czego nie lubicie", więc ja tak przekornie spytam za co kochacie te małe "szkodniki" ;)
Awatar użytkownika
Igaśka
Posty: 1492
Rejestracja: śr wrz 07, 2011 1:56 pm
Lokalizacja: Łuków

Re: Co lubice w waszych ogonkach?

Post autor: Igaśka »

Kocham w nich wszystko ! :D szczególnie nosek i łapcie :-* jak je całe całuje to one się patrzą na mnie z miną: ej zwariowałaś ? ::) :D
Katarynka91
Posty: 39
Rejestracja: czw lut 16, 2012 4:57 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Co lubice w waszych ogonkach?

Post autor: Katarynka91 »

Ja mam wyjątkowo inteligentnych panów. Gdy robią coś źle chwytam ich delikatnie za karki, one zastygają w bezruchu i za którymś razem wiedzą już, że tak nie wolno 8)
Awatar użytkownika
hotkot
Posty: 116
Rejestracja: sob lut 18, 2012 3:14 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Co lubice w waszych ogonkach?

Post autor: hotkot »

Moje ogonki niestety nie są już w otwartej klatce 24h na dobę, odkąd pojawiły się panny muszę ich zamykać na noc i gdy nie ma mnie w pokoju.Nad 5 rozrabiaków nie tak łatwo zapanować jak nad 3. Wystarczy chwila nie uwagi i wszystko poobgryzane ;) Za to kocham tę reakcję gdy podchodzę do zamkniętej klatki. Po porostu szał!!! Ustawiają się w szeregu przy drzwiczkach i skaczą jeden przez drugiego kto pierwszy do ręki ;D.Potem podgryzanie, lizanie i wspinanie się. Gdy były otwarte non stop też wykazywały drobne zainteresowanie moją osobą, ale teraz to po prostu komedia. Najlepiej jest z samego rana. Po za psem jeszcze nikt nigdy nie cieszył się tak na mój widok ;). Kochane bestie. Przez ostatnie 7 lat miałam chomiki i powiem szczerze, że trochę żałuję. Z wyglądu to całkiem podobne zwierzaki, ale pod względem usposobienia to niebo a ziemia. Chomiki zawsze miały swój zamknięty świat i byłam prze szczęśliwa gdy reagowały na cmokanie, to max kontaktu z nimi;). Ogonki to zupełnie inna bajka. No i te oczka! Patrzą tak jakby rozumiały wszystko co do nich mówię ::)
saszenka
Posty: 2138
Rejestracja: ndz cze 10, 2012 10:59 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Co lubice w waszych ogonkach?

Post autor: saszenka »

To ja odświeżę i dodam od siebie :) Jako żółtodziób w sprawach ogoniastych (niecały miesiąc) - uwielbiam wszystko, nooo poza śmierdzącymi kupkami (jeszcze nie przyłapałam, która z 3 paskud robi takie ogromne śmierdzące...). Ale ostatnio powaliło mnie jedno :D Panny przestały spać razem, każda teraz nocleguje na innym piętrze klatki. Gdy nieopatrznie zdarzy mi się uczynić jakiś szelest w pobliżu w czasie ich drzemki, wtedy w tej samej sekundzie z trzech kątów wychylają się trzy zaspane nosy, lekko przymknięte oczka i otwarte pyszczki z miną "WTF?" i obserwują tak parę sekund, po czym chowają się jak na komendę wszystkie naraz :)
saszenka
Stado: Turkuć, Podjadek, Pafnucy, Milord, Gimel

Na tymczasie: cała wataha
Venice
Posty: 705
Rejestracja: pn cze 25, 2012 4:10 pm

Re: Co lubice w waszych ogonkach?

Post autor: Venice »

Zimny nosek, ogonek. :)
Ze mną: Edwin
Za TM: Tosia i Frania [*][/color][/b]
Awatar użytkownika
Truposz
Posty: 3
Rejestracja: czw sie 02, 2012 1:13 pm

Re: Co lubice w waszych ogonkach?

Post autor: Truposz »

To że są jak przenośne grzejniki z zimnym kinolkiem ;)
Awatar użytkownika
mrocznykaktus
Posty: 18
Rejestracja: ndz sie 28, 2011 3:54 pm
Numer GG: 9750986
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Co lubice w waszych ogonkach?

Post autor: mrocznykaktus »

Kocham ich słodkie mordki, tycie przednie łapki no i oczywiście ogonek ::) oraz ich idealną wielkość do miziania i miętoszenia w dwóch rękach O0 Również kocham je za to, że każdy szczur jest inny i nie trafi się charakterem taki sam :D
Awatar użytkownika
Nikolka
Posty: 267
Rejestracja: czw wrz 27, 2012 8:18 pm
Numer GG: 10442359
Lokalizacja: Wild West

Re: Co lubice w waszych ogonkach?

Post autor: Nikolka »

Praktycznie za wszystko :D Za inteligencję, za to że nie są ani za duże ani za małe, za słodkie mordeczki, uszka, ogonek i łapki, za zwinność, odwzajemnioną miłość do właściciela..... ;D
Biało - czarna kapturka Azja [*]

Tak jak zwierze nie zastąpi człowiekowi innego człowieka, tak człowiek nie zastąpi zwierzęciu innego zwierzaka ;)
Awatar użytkownika
najna
Posty: 6
Rejestracja: pn gru 31, 2012 5:22 pm
Numer GG: 5956676
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Co lubice w waszych ogonkach?

Post autor: najna »

za to że w nocy nie daje mi spać, bo chce się bawić :D i nie ma takiego drugiego zawodnika do zabawy w chowanego :) :)
Awatar użytkownika
havoria
Posty: 275
Rejestracja: śr lis 07, 2012 3:33 pm
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Re: Co lubice w waszych ogonkach?

Post autor: havoria »

Za to, że jak je biorę na ręce owijają mi rękę ogonem. To jest takie mega słodkie. :D I jeszcze za łapulki, pyszczki i jak są takie cieplusie i zaspane. :D
Havoriowe kluchy ♥
Ze mną: Calico, Francis, Liliana, warciakowy Alex
Za TM: Psota, Pippi, Felicja, Helena, Bonny, Kidd, Mary (*)

Żaden szczur nie przychodzi na świat samotnie, niech więc żaden sam nie umiera.
Awatar użytkownika
Ksyna
Posty: 136
Rejestracja: czw gru 27, 2012 1:25 pm
Lokalizacja: Słupsk

Re: Co lubice w waszych ogonkach?

Post autor: Ksyna »

Ojeju, jest w nich tyle zalet :) ale najbardziej kocham w nich te zimne łapki i ciepłe brzuszki :D
Moje dzieci: Sassy, Pansy, Rifle, Sky
Za TM: Nena 15.12.2012 - 16.03.2013, Mia 14.06.2012 - 05.01.2015, Joy 12.09.2012 - 09.03.2015
Nasz temat: http://www.szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38876
Awatar użytkownika
katkanna
Posty: 554
Rejestracja: pt lis 23, 2012 12:51 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Co lubice w waszych ogonkach?

Post autor: katkanna »

Ja uwielbiam te reakcje, gdy podchodzimy do klatki: wspinają się, ożywają, a gdy wsadzić im dłoń, zaczynają ją lizać i podgryzać. Uwielbiam też, gdy pełne ufności zasypiają na człowieku i robią się takie rozkosznie cieplutkie. I gdy zasypiają gdzieś, ja je głaszczę, a one są takie pełne ufności, prężą się przez sen i nadstawiają do głaskania.
Czasem je biorę na łóżko, przykrywam się kocem, jakiś czas szaleją, a potem wszystkie wchodzą pod koc razem ze mną i tam sobie przysypiają. Oczywi
Awatar użytkownika
katkanna
Posty: 554
Rejestracja: pt lis 23, 2012 12:51 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Co lubice w waszych ogonkach?

Post autor: katkanna »

...oczywiście koc już pogryziony i obsikany :)))
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Główne”