Ankowe stadko

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Anex
Posty: 83
Rejestracja: wt wrz 25, 2012 11:57 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Ankowe stadko

Post autor: Anex »

Nabierają przyzwyczajeń swojej pani :P

Obrazek

Obrazek

Neme ustawicznie próbuje mi zeżreć poskoczki

Obrazek

Wyżera też sól z solniczki:D (nie pozwalam jej)

Obrazek



A poza tym? Kłócą się!! I to jeszcze jak. Jak diabli, na noże;) Choć bez użycia zębów. A potem zasypiają wtulone w siebie. Tak chyba musi być...:)
Obrazek
Awatar użytkownika
margot1408
Posty: 350
Rejestracja: wt lip 06, 2010 10:01 am
Lokalizacja: Warszawa/Łódź

Re: Ankowe stadko

Post autor: margot1408 »

Anex pisze:Nabierają przyzwyczajeń swojej pani :P

Obrazek

Obrazek
Ale impreza :D Po to się ma siostrę, żeby mieć się z kim pobić, 3N-y tłuką się bez przerwy.
A podskoczki na pewno są bardzo smaczne ;)

Nemesis wygląda na szczuplejszą od Norki... ::)
[/color]
[*] Sonia, Maksiu, Frideluch, Lotka, 3N: Nessie-Serdelek, Maleństwo, TurboNorka - mój prosiaczek i dwie szare śliczności: Uszatka i Puchatka, Rudasek, Myszorek[/b]
Awatar użytkownika
Anex
Posty: 83
Rejestracja: wt wrz 25, 2012 11:57 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Ankowe stadko

Post autor: Anex »

Rita i Neme są już 1000X większe. Nadal w to nie wierzę:)

http://www.youtube.com/watch?v=oVy5YEH7 ... e=youtu.be
Obrazek
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Ankowe stadko

Post autor: gosja1 »

Na początku filmu rzeczywiście duże szczurze udko się pojawiło ;D
Urocze panienki ;) Niech rosną - więcej futra do przytulania :P
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
Awatar użytkownika
jamajkaaa
Posty: 286
Rejestracja: czw lis 10, 2011 4:00 pm
Numer GG: 5917402
Lokalizacja: Lublin

Re: Ankowe stadko

Post autor: jamajkaaa »

Śliczne ;)
Awatar użytkownika
margot1408
Posty: 350
Rejestracja: wt lip 06, 2010 10:01 am
Lokalizacja: Warszawa/Łódź

Re: Ankowe stadko

Post autor: margot1408 »

Rzeczywiście podrosły ;) Wymiziaj wielkoszczury ode mnie!
[/color]
[*] Sonia, Maksiu, Frideluch, Lotka, 3N: Nessie-Serdelek, Maleństwo, TurboNorka - mój prosiaczek i dwie szare śliczności: Uszatka i Puchatka, Rudasek, Myszorek[/b]
Awatar użytkownika
Anex
Posty: 83
Rejestracja: wt wrz 25, 2012 11:57 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Ankowe stadko

Post autor: Anex »

Z przyjemnością zawiadamiam, że od tygodnia mieszka z nami nowa dziewczynka - Tenar. Jak wspominałam, prowadzę od niedawna z chłopakiem w Zduńskiej Woli sklep zoologiczny (generalnie prawie z samymi gadami i rybkami + akcesoria).
Tydzień przed sylwestrem pojechałam tam z moimi dwiema dziewczynkami. Jakoś dzień później przyszedł do nas chłopak z młodym szczurkiem. Zapytał czy może go nam zostawić, bo on już go nie chce. Cóż było robić;)
I tym sposobem mała zamieszkała z dziewczynkami. Przez pierwsze 3 dni spała osobno, pod kocykiem, z dala od Rity i Neme. Ktoregoś piękniego dnia wchodzę do pomieszczenia, w którym stal ich domek i widzę, że wszystkie trzy leżą przytulone do siebie i śpią:) To przesądziło o zabraniu jej do domu.
Myślę, że jest od nich minimalnie młodsza. Ma młodsze rysy pyszczka:)

Obrazek

Obrazek


Ogólnie szczurka nie gryzie i jest spokojna, ale jest parę rzeczy, ktore mnie martwią. Po pierwsze jest duzo spokojniejsza od moich. Nie jest ospała, ale jakoś tak.... młody to szczur a w ogole nie szaleje, nie skacze.
Po drugie - kicha. Raczej nie od podłoża, bo była na trocinach, potem na drewienkach bukowych, teraz jest na benku naturalnym i cały czas to samo. Po sylwestrze i świętach jestem totalnie spłukana i trochę czasu minie, zanim będę mogła z nią iść do weta:(
Po trzecie - boi się. Mimo, że starałam sie przez te parę dni poświęcic jej dużo czasu, to np dzisiaj jak ją chciałam wyciągnąć z klatki to zesiusiała się ze strachu:( Bardzo proszę o jakieś rady. Z góry dzięki za każdą jedną:)
Obrazek
Roksana1999
Posty: 131
Rejestracja: śr paź 31, 2012 10:52 am

Re: Ankowe stadko

Post autor: Roksana1999 »

Super szczurzynki.. :D Może wypuść dwie starsze do innego pokoju a sama zostań w ciszy z nową i odepnij klatkę od kuwety, sama wyjdzie, weź ją pod bluzę i trzymaj, poczuje się baezpieczna.. Jeśli nie tak to inaczej, otworz klatkę i niech dwie starsze wyjdą na ciebie, może młodsza zobaczy ze to nie straszne i wyjdzie?
Boi się bo kto wie co miała w poprzednim domu, mam nadzieję że choć trochę pomogłam :)
majulina
Posty: 646
Rejestracja: ndz lip 15, 2012 11:59 am
Numer GG: 2708907

Re: Ankowe stadko

Post autor: majulina »

Anex pisze:YES YES YES:) Love is in the air.

Obrazek



dla takich widoków warto jest nie spać z powodu łączenia:)
nasz temat http://www.szczury.org/viewtopic.php?f= ... 3&start=45

Ze mna PUszysława NÓzia Rózia KOko i LOko

Mysia kochana, Loko (Sucharek) mój [*]
Awatar użytkownika
Tasha
Posty: 54
Rejestracja: śr sty 02, 2013 10:25 pm

Re: Ankowe stadko

Post autor: Tasha »

Jakie piękne kobietki :D proszę wycałować ode mnie :D
Cynamon, Silver, Misiek.
Awatar użytkownika
margot1408
Posty: 350
Rejestracja: wt lip 06, 2010 10:01 am
Lokalizacja: Warszawa/Łódź

Re: Ankowe stadko

Post autor: margot1408 »

Gratuluję doszczurzenia :)
Z kichaniem lepiej uważać, u szczurów infekcje potrafią rozwijać się bardzo szybko :-\ Co do skakania, to może jeszcze się nie rozkręciła, jeśli do tej pory była sama to nie miała się z kim bawić. Ja oswajałam moją pierwszą szczurzycę gotowaną marchewką ;) Ale jak już zaprzyjaźni się z Ritą i Neme to będzie do Ciebie przychodziła razem z nimi.
[/color]
[*] Sonia, Maksiu, Frideluch, Lotka, 3N: Nessie-Serdelek, Maleństwo, TurboNorka - mój prosiaczek i dwie szare śliczności: Uszatka i Puchatka, Rudasek, Myszorek[/b]
Awatar użytkownika
Anex
Posty: 83
Rejestracja: wt wrz 25, 2012 11:57 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Ankowe stadko

Post autor: Anex »

trzy dupki siedzą mi właśnie w polarze:) Martwię się o Tenar:( kicha cały czas. Zero wydzieliny z noska, zero alergenów. A ona kicha. Może to być na tle nerwowym? Czy koniecznie jakaś choroba?
Obrazek
Awatar użytkownika
Anex
Posty: 83
Rejestracja: wt wrz 25, 2012 11:57 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Ankowe stadko

Post autor: Anex »

Zasadniczo mam minus600zł:( wiem, że jak "nie stać Cię na veta to nie miej zwierząt", ale to wypadek losowy. masakra:(
Obrazek
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Ankowe stadko

Post autor: akzi »

hmm może zwykłe przeziębienie ? może nafaszeruj ją trochę beta glukanem ?
może ma świerzba, jak jej stan sierści uszu ogona sa jakieś krosty ? drapie się coś ?
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
Anex
Posty: 83
Rejestracja: wt wrz 25, 2012 11:57 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Ankowe stadko

Post autor: Anex »

No własnie przyglądam jej się intensywnie. Futerko ma idealne. Nie drapie się. Mówię, ściółki wszystkie wypróbowałam włącznie z ręcznikami. Nie leci jej nic z nosa. Ani znikąd. A praktycznie cały czas kicha.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”