Białe kropki uczepione sierści

Niepokojące zachowania szczurów, objawy chorób i ich leczenie.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Karenn
Posty: 61
Rejestracja: śr sty 27, 2010 8:30 pm
Lokalizacja: Kołobrzeg, Koszalin

Białe kropki uczepione sierści

Post autor: Karenn »

Dziś wykapałam szczurka którego przywiozłam ze sklepu , a kąpiel miał dlatego ze cuchnął kupą podczas pobytu w pudełku wytarzał się w swoich odchodach. Dziś się nim zajęłam i wymyłam wycieram go i patrzę a on na plecach koło ogona ma takie białe kropeczki na sierści co to może być czy to jakieś gnidy ?? albo świerzb ??? Jest tego pełno i tylko w tamtym miejscu.

Dickens za to ma dwie kulki na uchu podobno to świerzb ??? Powinnam jechać z nimi do weta ale od kad kupiłam gryzonie wydałam już na nie 200 zł mąż mnie zabije za następne koszty . Ile kosztuje taka szczurza wizyta i leczenie tych pasożytów jeśli to pasorzyty ?/
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Białe kropki uczepione sierści

Post autor: klimejszyn »

Karenn pisze:Dickens za to ma dwie kulki na uchu podobno to świerzb ??? Powinnam jechać z nimi do weta ale od kad kupiłam gryzonie wydałam już na nie 200 zł mąż mnie zabije za następne koszty . Ile kosztuje taka szczurza wizyta i leczenie tych pasożytów jeśli to pasorzyty ?/
ale biorąc szczury do siebie musisz być świadoma, że to nie najtańsze w utrzymaniu zwierzęta. często chorujące i nieraz ich leczenie wynosi nawet kilkaset złotych.

zabierz szczurki do weta jak najszybciej.
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
_runa_
Posty: 1048
Rejestracja: czw maja 15, 2008 1:12 pm
Numer GG: 6256121
Lokalizacja: z Nimi po drugiej stronie tęczy też jestem czasem
Kontakt:

Re: Białe kropki uczepione sierści

Post autor: _runa_ »

decydując się na zwierzaki decydujesz sie na koszty, przeciez zapewnienie odpowiedniej klatki to duzy wydatek...a co mowic leczenie.

jesli to takie małe podłuzne jajeczka biało zółtawe uczepione pojedynczych wloskow to są to gnidy.
leczenie moze trwac do 3 dawek ivermektyny w odstepie co 14 dni.W skrajnych przypadkach trwa i dłużej.
Nie wiem jakich masz tam u siebie wetów, ale jesli szczurki nie sa zbyt mlode sugerowałabym pierwsza dawke podac im podskórnie. Następne już na kark. Idx do weta który zna się na małych zwierzakach. Ogólni weterynarze potrafia czasem wiecej krzywdy zrobic niz pomoc, zwlaszcza jesli opiekun nie jest doswiadczony.
Możesz tez zapytac o preparat stronghold dla szczeniąt i kociąt. Tylko wet musialby mocno uwazac z wyliczeniem dawki.
Za ivermektyne nie płaciłam więcej niż 5 zł.
Akcesoria powinnaś wyszorowac i wyparzyć dokładnie, pozbyc sie wszelkich szmat w ktorych przebywały szczurki.
A profilaktycznie zaopatrz sie w nobactel- płyn do szorowania po inwazjach pasozytow.
powodzenia w walce z paskudami!
ze mną:HenanYaraThujaRufioNamViggo
pamiętam zawsze: gwiazdki wokół tęczy <:3)~
Awatar użytkownika
_runa_
Posty: 1048
Rejestracja: czw maja 15, 2008 1:12 pm
Numer GG: 6256121
Lokalizacja: z Nimi po drugiej stronie tęczy też jestem czasem
Kontakt:

Re: Białe kropki uczepione sierści

Post autor: _runa_ »

zapomniałam...
co do tych kulek-krostek na uszach i ogonie, to najpewniej swierzb, maluch rowniez jak najszybciej powinien dostac ivermektyne( ma szerokie spectrum działania).
przypuszczam tez ze swierzbu pozbędziesz się szybciej niż gnid.
Gnidy możesz wyczesywac jakims bardzo drobnym grzebyczkiem, albo szczoteczką do zębów, nad zlewem, pozniej wszystko wymyj i wypłucz. Generalnie wszy to masakra..czeka Cię dużo roboty.
ze mną:HenanYaraThujaRufioNamViggo
pamiętam zawsze: gwiazdki wokół tęczy <:3)~
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: Białe kropki uczepione sierści

Post autor: pin3ska »

kup sobie tez preparat wybijający gnidy w otoczeniu, bo one sporo jajek rozsiewają.
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
kamisa_91
Posty: 28
Rejestracja: ndz mar 25, 2012 7:57 pm

Re: Białe kropki uczepione sierści

Post autor: kamisa_91 »

Witam kupiłam szczurka w zoologicznym pomimo tego, że czytałam, że nie powinnam, ale nie o to chodzi :P mam już dwa dorosłe samce i teraz ten trzeci... Łączenie poszło sprawnie jednak 2 dni po kupnie zauważyłam właśnie te białe kropki i próbuje paznokciem ściągnąć i nie da się ... To są gnidy :( ?? Jakich pasożytów i moje najważniejsze pytanie czy dorosłe też się zarażą ;( co się z tymi gnidami dzieje jak się zaniedba?? oprócz tego szczurek wygląda na zdrowego jak ryba... Co do tego leku czy mogę iść do weta i po prostu o niego poprosić i o instrukcje użytkowania... Nie chciałabym malucha smykać po mrozie jeszcze się przeziębi :( Z góry dzięki za odpowiedzi
ODPOWIEDZ

Wróć do „Objawy i leczenie”