Futra z charakterem - Sanatorium pod Bananem ;)

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
efu
Posty: 124
Rejestracja: czw sty 26, 2012 4:45 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Futra z charakterem - Szpital pod Bananem ;)

Post autor: efu »

Eve, spóźnione najlepsze życzenia pierwszourodzinowe dla Podwawelskiej, siostry moich łachudr! :)
sto lat niech żyją wszystkie :)
Setka, Mufa i Panda.
[*] Morfinek, [*] Serek, [*] Tosia
Awatar użytkownika
Eve
Posty: 2256
Rejestracja: wt lis 16, 2010 11:15 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: Futra z charakterem - Szpital pod Bananem ;)

Post autor: Eve »

Na poniedziałek ;)

Waleczność Czyngis Chana.

Luigi obudził się i popatrzył kto kradnie jego wygenerowane ciepło. Chmurka otworzyła jakąś część oka i stwierdziła że jeszcze Nie Czas. Buka spała na krawędzi hamaka i znów zastanawiała się kiedy w końcu się wyśpi. Podwawelska wiedziała ze to dziś ale udawała że o niczym nie wie. Tosiak czuła że .. coś wisi w powietrzu ale była TU zbyt krótko żeby wiedzieć. Radary: Słasica i Owca oblegały Luśka kradnąc jego wygenerowane ciepło... Stado. Tak, byli stadem. Od kilku dni nastała; może jeszcze odrobinę włoska, ale rodzina.
Lusiek zatopił się w myślach. Gdyby miał kolegów ... powiedzieliby że nie widać go z pod pantofla. Ale nie ma i wcale nie czuł się z tym jakoś gorzej. A u Buki to nawet ten pantofel ma wysoki obcas - myślał Lu. Ale przecież nie narzekał: miał swój śpiworek i kilka miejsc gdzie mógł zawsze sobie odpocząć od gęstych oparów estrogenu. Ba .. nawet przestał się przejmować rujkami bo przecież .. ciągle któraś miała ZŁY dzień, albo była przed albo po albo ... "zjadłabym coś słodkiego ..!"
Ale za to Lusiek miał ŁEB ! No i był FACETEM - co samo w sobie było zaletą doskonałą ..
W ostateczności przecież istnieje ostatni argument " Spadaj Babo !"
Agresja nie była w jego stylu. Bo po co? No gdyby był jeszcze jakiś facet to wtedy i trzeba by było i czajniczek pokazać i parapecik albo chociaż z dwa razy po pysku przyłożyć dla zasady ... dla tradycji .. dla edukacji..
Z zamyślenia wyrwała go Owca ..
"LU śpisz czy tępo gapisz się w przestrzeń? " - zapytała ziewając jakby miała się przewlec na drugą stronę Owcy.
" Rozmyślam .. i nigdy nie gapię się tępo .. " - urażony dodał.
" Luś a co Cię tak wprawia w to ROZMYŚLANIE ? Bo ja to tylko.. myślę .i co wymyślę to od razu - AKCJA ! a tam takie ROZmyślanie to mi się kojarzy .. kojarzy z ROZdrapywaniem .. no jak coś swędzi to się tak .. na raty drapię ..bo przecież na zapas się nie da .. i .. " - przerwała na chwilę, żeby pobrać nowy zapas powietrza ..
"Owcol skup się ! .. Rozmyślanie to jest taki następny level myślenia .. że .. to co Ci przyjdzie do środka głowy to sobie tak gruntujesz .. w środku .. W Owcy - rozumiesz? .. Bo trzeba mieć jakieś poglądy a przecież nie MYŚLISZ na głos .. " - spokojnie tłumaczył Lu
" Ale Lusiek - Ty to jakiś Antyk jesteś! Teraz jest inaczej - sie myśli, sie robi ! - Poglądy to Stare Szczury mają ! A o czym Ty teraz produkujesz POGLĄDY ? "
" Eh "stare szczury" ...... powiedz TAK do Buki to szybko zrozumiesz TE poglądy.. Rozmyślam o przemocy .. " - popatrzył Luś na Owcolka z westchnieniem Starego Szczura... Fakt .czasem z Buką siedzą i razem rozmyślają nad czymś ..prawie jak seniorzy na ławeczce " A pamiętasz jak w 45-tym ruscy szli ..wybawienie niosąc - mówili.. "
" O przemocy ?!! " - Owca się zainteresowała na dobre.
" O przemocy w rodzinie .." - dodał - " w stadzie raczej"
" A ... O... ... Uuu .. Nie kumam !" - Owcy spadły ramionka, na znak niezrozumienia.
" Bo widzisz Mała .. ja nie lubię przemocy .. tego całego nurtu ..eeegh dominacyjnego. Wiem na czym on polega i go rozumiem, w jakich celach jest wprowadzony w stadach. To jest taki ...mechanizm ..który powoduje w dużych społecznościach ..pewien porządek .. wygenerowany po przez Siłę .. Ale nie taką "Siłom i godnościom osobistom!" ..tylko poprzez eliminację .. żeby każdy znał swoje miejsce w stadzie i wiedział w razie " Godziny W" - co robić i kogo słuchać.. Tylko że .. jak to się ma do NASZEGO STADA? .. Wiadomo Buka rządzi ..Ale czy zdobyła ten tron oklepując każdego dnia wszystkich po pyskach? Nie. Co najwyżej powie DOŚĆ! albo PRZEGIEŁAŚ ! i wszyscy są ustawieni .. No dobra czasem dostaniesz fangę jak jest coś dobrego na obiadek a ONA za tym szaleje .. A ja nie lubię tej ciągłej chorej ambicji, przewracania na plecy, kiedy sobie smacznie śpię albo maratonu przez całą klatkę żeby koniecznie udowodnić że jest się CZWARTĄ po Buce .. No co innego Chmura .. ale to ..zdaje się jest nepotyzm .. że po znajomości .. bo nie da się ustalić GDZIE JEST W TYM BURDLU CHMURA .. zaryzykowałbym że .. za bananem .. ... A ja jestem pacyfistą .., kocham liczby i logiczne myślenie .. Buka mówi że jest PACYFA .. i to jest miłe .. Wolałbym żeby mówiła że jestem mądry ale Pacyfa też fajnie .." ciągnął wykład Lu.
" Pacyfa! PACYFA ! Lecę wszystkim powiedzieć - Od dziś Lu jest Pacyfa !! " - zachwyciła się Owieczka i pognała .. Lu tylko westchnął i mruknął " Do kogo ja z tym wszystkim paplam .."

Owieczka pędziła po hamakach na górę a w środku powtarzała wszystko co jej opowiedział Luigi. Emocje w środku Owcy mieszały się z newsami. Wpadła na najwyższy hamak, wyprężyła się jak Hetman Żółkiewski i rzekła jednym tchem
" Uwaga!wstawać!AGRESJA! GodzinaW! NOWYPORZĄDEK! OddziśLU jest Pacyfpacyfpacyf.. ..
PACYFIKATOR!! "
Łapki malutkie ale wyobraźnia ogromna..
Moje miziaki: Futra z Charakterem
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=33133

Hamaczki dla każdej paczki :P
http://szczury.org/viewtopic.php?f=149&t=38219
Awatar użytkownika
Arau
Posty: 1326
Rejestracja: wt cze 12, 2012 5:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Futra z charakterem - Szpital pod Bananem ;)

Post autor: Arau »

No cóż, moje chłopy by się nie zgodziły z poglądami Lu... Belzebub, to jest czasem jak ten dresiarz z Limanki, musi przylać dla zasady, powód się zawsze znajdzie. Alek to raczej taki stary Depesz - sam nie zaczepi, ale sprowokowany z przyjemnością użyje swoich obitych stalą glanów (w przenośni oczywiście ;P) na czyjeś dupie. Nie przeszkadza to w spólnym spaniu i iskaniu, ale przemoc jest nieodłączną częścią bycia szczurem. Przede wszystkimm bycia samcem, wszak agresja wskazuje na to, kto ma większe jaja, nieprawdaż? Rozmyślanie nad tym to jak zaprzeczanie naturze. Nie myśl, działaj, daj po pysku, przewróć i pogoń! :D
Obrazek
Zaraza, Szuriken, Kaszmir
[klik!]



Za tęczowym mostem...
Alucard, Belzebub, Zenek, Bazyl, Edgar, Arrow, Krecik, Afera, Wichura. Tęsknię za Wami...
Nietoperrr...
Posty: 5467
Rejestracja: sob paź 17, 2009 12:28 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: Futra z charakterem - Szpital pod Bananem ;)

Post autor: Nietoperrr... »

Pacyfa,jak Ty byś się wspaniale zrozumiał z moimi bezjajecznymi kapturami! ;D Ale byście mieli spokojnych posiedzeń na ławeczce,spędzonych na rozmyślaniach,jak w pewnym polskim serialu wieczornym ;) I nie wiem czy to przez bezjajecznosć gdzieś się te dzikie pędy gubi,czy przez kapturowatość ;)
TU I TERAZ Gwizdo,Duszek
Za TM Agata,Kleofas,Figo,Bobek,Frodo,Niko,Bazyl,Zgredek,Indiana,Otiś,Angel,Bercik,Apsik,Rademenes,
Akysz,Szopen,Akuku,Duszka,Tosia,Rambo,Hektor,Lian-Czu[*]
Mebelki polarkowe http://www.fotosik.pl/u/iwonakoziarska/album/1166241/38
xiao-he
Posty: 3307
Rejestracja: śr gru 15, 2010 4:08 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Futra z charakterem - Szpital pod Bananem ;)

Post autor: xiao-he »

Eve pisze:W ostateczności przecież istnieje ostatni argument " Spadaj Babo !"

Fakt .czasem z Buką siedzą i razem rozmyślają nad czymś ..prawie jak seniorzy na ławeczce " A pamiętasz jak w 45-tym ruscy szli ..wybawienie niosąc - mówili.. "

Owieczka pędziła po hamakach na górę a w środku powtarzała wszystko co jej opowiedział Luigi. Emocje w środku Owcy mieszały się z newsami. Wpadła na najwyższy hamak, wyprężyła się jak Hetman Żółkiewski i rzekła jednym tchem
" Uwaga!wstawać!AGRESJA! GodzinaW! NOWYPORZĄDEK! OddziśLU jest Pacyfpacyfpacyf.. ..
PACYFIKATOR!! "
:D
Spółka z.o.o., czyli moje małe wafle :)
Ze mną: DTciaki
Za TM: Zając
[*] Królewna[*] Beza[*] PanBe[*] Szyszka[*] Nesca[*] Mocca[*] Szajba[*] Izzi[*] Inka[*] Fryga[*] Filifionka[*] Fistaszek[*] Florka[*] Archibald Ogryzek[*][/color][/i][/b]
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Futra z charakterem - Szpital pod Bananem ;)

Post autor: valhalla »

U mnie bezjajecznych brak, ale stado czarnołebków powinno dobrze rozumieć Lu... przemocą się brzydzą, najważniejsze jest jedzonko, ciepły hamaczek i kumpel obok. Myślę, że Luigi zostałby przyjęty z radością ;) Zwłaszcza, że wymóg kolorystyczny w postaci czarnego łebka spełnia ;)

A gdyby tak Czmyś nie miał jajek... to ożeniłabym go z Podwawelską ;)
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Awatar użytkownika
pyla
Posty: 255
Rejestracja: śr sty 11, 2012 11:42 am

Re: Futra z charakterem - Szpital pod Bananem ;)

Post autor: pyla »

Zdjęcia wspaniałe, historyjka też:)
a "pacząca" owca ;D
Kreska, Kropka,Fiona, Czarnuch i Złamasek
za TM Brusław
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Futra z charakterem - Szpital pod Bananem ;)

Post autor: ol. »

Najpierw się zdrowo uśmiałam, a teraz przez resztę popołudnia cicho pozazdraszczam przedstawiciela rodu męskiego w wydaniu Pacyfa ::) Ach...

Tyle rzekłszy - zdjęcia, zdjęcia zdjęcia :D
Ofca po drugiej stronie lustra, Owcorykatki, łasiczka z różowej norki, Chmurka sięgająca po "wisienkę", Lusia zezolki niezależnie od okoliczności, i swojska "łapa na ogórze" http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/15b ... 111fd.html...
Ludu ! :-*
Awatar użytkownika
Szczurniętaaa
Posty: 337
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 3:58 pm
Numer GG: 41155055
Lokalizacja: Biskupiec

Re: Futra z charakterem - Szpital pod Bananem ;)

Post autor: Szczurniętaaa »

nareszcie nadgoniłam. ::)
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b4e ... 806a7.html# o matko, jaka słodziutka Bukola. :-*
wszystkie zdjęcia cudne, opowiadanie godne podziwu, Eve. Nie wiem, co na to inni, ale moim zdaniem powinnaś zabrać się za tworzenie jakiejś książki, bo w pisaniu jesteś świetna! Wiem, że czasu brak, ale wolna chwila czasem się zdarzy...::)
ze mną : Buka :* Migotka :* http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38557 < --- nasz temacik :)
Za Tęczowym Mostem [*] :[/color] Rico.
8 szczurzych duszyczek. [*] (Wiara, Nadzieja, Miłość, Przyjaźń, Czas, Walka, Odpowiedzialność, Pamięć...)
Awatar użytkownika
Eve
Posty: 2256
Rejestracja: wt lis 16, 2010 11:15 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: Futra z charakterem - Szpital pod Bananem ;)

Post autor: Eve »

..nie sądzę aby wcześniej ..ta wolna chwila .. była niż po emeryturze ;D

Valhalla .. tak se lukłam na Czmysia innym okiem i powiem Ci że .. no no ..kawaler by się nadał :-*

Nietoperku - to chyba i kapturowość i bezjajeczność i charakter i wiek i miłość do jedzenia i.. ;D

Arau - to chyba jednak o te jaja chodzi .. choć Lu jako pełnowartościowy facet z odzysku tez był bardziej Pacyfa niż Pacyfikator ::)
Łapki malutkie ale wyobraźnia ogromna..
Moje miziaki: Futra z Charakterem
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=33133

Hamaczki dla każdej paczki :P
http://szczury.org/viewtopic.php?f=149&t=38219
Awatar użytkownika
Evi
Posty: 24
Rejestracja: ndz lis 25, 2012 2:38 pm
Numer GG: 3585581

Re: Futra z charakterem - Szpital pod Bananem ;)

Post autor: Evi »

przebrnęłam przez cały wątek , świetnie opowiedziane historyjki rozrabiaków :3
oraz te smutne przy których nie jedna łezka poszła...
naprawdę podziwiam za wytrwałość przy tych futerkach ;*
Lusiek mój ulubieniec<3
21.11.2012 Sculek <3
05.12.2012 - 17.05.2014 Mini <3
Awatar użytkownika
Eve
Posty: 2256
Rejestracja: wt lis 16, 2010 11:15 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: Futra z charakterem - Szpital pod Bananem ;)

Post autor: Eve »

Evi - zawsze podziwiam jak ktoś przez to wszystko przebrnie .. ;)

A u nas ..
Pt. 1
Było ważenie - Starszyzna idzie na dietę łącznie z OWCĄ !!
Buka 500g, Owca 390g, Podwawelska 515g, !!!! Tośka 500,
Lusiek 720 !!!!!
Chmurka najpierw ważyła 470 potem 380 g a teraz mamy progres 430 ;D
Słasica waży dobrze - 320 8)

Pt2
Mogła by być jakaś historyjka ale nawet moja wyobraźnia nie jest aż tak dobra jak rzeczywistość ..
Było tak ..
Biegało towarzystwo .. hasało
Owca wpadła do miodu ..
pognało towarzystwo pognało
za Owcą za miodem - ze speedem ;D

Rodzina się turlała ze śmiechu ..zamiast biednej pomóc ! żenada ;D >:D
Łapki malutkie ale wyobraźnia ogromna..
Moje miziaki: Futra z Charakterem
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=33133

Hamaczki dla każdej paczki :P
http://szczury.org/viewtopic.php?f=149&t=38219
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Futra z charakterem - Szpital pod Bananem ;)

Post autor: ol. »

Dobrze, że był pt. 1, bo skoro Owca idzie na dietę - to znaczy że Owca jeszcze istnieje ! 8)

(a tak w ogóle to nie fair - najpierw szczurom za miodem latać każecie, a później na dietę ?! :P )
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Futra z charakterem - Szpital pod Bananem ;)

Post autor: valhalla »

Lu 720? :D To nawet moje aguty chyba zeszły poniżej tego ;D

Jakbym miała takie wagi u moich samców (za wyjątkiem wagi Luśka), to bym nie odchudzała... no, ale u mnie wszyscy dążą do minimum 600 ;)
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Awatar użytkownika
mania85
Posty: 932
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 6:25 pm
Numer GG: 1473173
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Futra z charakterem - Szpital pod Bananem ;)

Post autor: mania85 »

720... a ja myślałam że 629g Stefana to bardzo dużo ::) ::)
Ze mną: Stefan, Filip, Kajtek, Edek i ManiekObrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”