[Poznań] 17 maluchów do oddania w dobre ręcę :)

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
Marakeska
Posty: 16
Rejestracja: pn sty 21, 2013 4:52 pm
Numer GG: 1921764
Lokalizacja: Poznań

[Poznań] 17 maluchów do oddania w dobre ręcę :)

Post autor: Marakeska »

Witam, moja szczurzyca Lila urodziła 17 stycznia 17 szczurów. Oddam szczurki w dobre ręce, jak zaczną już same jeść :)
Ze mną: Lila Pause, jej 17 dzieci i Muka (Lili siostra)
U Stwórcy: Ziutek, Bratek, Iskra (siestra Lili i Muki)
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [Poznań] 17 maluchów do oddania w dobre ręcę :)

Post autor: smeg »

Marakeska, szczurki zaczną same jeść dość wcześnie, jak tylko otworzą oczka (po ok. 14 dniach), ale muszą zostać jeszcze trochę przy matce ;) Samce powinnaś oddzielić po 4,5 tygodnia, czyli ok. 17 lutego, bo stają się wtedy płodne i mogą próbować pokryć siostry lub matkę. Samiczki powinny zostać z matką min. 5 tygodni, czyli do ok. 21 lutego. Już teraz możesz spróbować rozpoznać płeć szczurków i napisać, ile jest samców, ile samiczek :) http://www.ratz.co.uk/sexingrats.html - tu jest instrukcja, a tu tłumaczenie - http://www.ogoniasta.republika.pl/artykul07.htm. Bierz też maluchy na ręce, jeśli samica na to pozwala, dzięki temu będą lepiej oswojone w przyszłości. Pamiętaj, żeby karmić samiczkę wysokobiałkowym pokarmem (biały ser, jajko, jogurty naturalne, karma Beaphar Care+ Rat), będzie wtedy miała więcej mleka. 17 maluchów to bardzo dużo, więc szczególnie musisz zadbać o żywienie samicy.

Mogłabyś wstawić jakieś zdjęcia maluszków i matki? :) W jaki sposób doszło do ich rozmnożenia?
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
bszymanski6
Posty: 6
Rejestracja: wt sty 22, 2013 12:21 pm

Re: [Poznań] 17 maluchów do oddania w dobre ręcę :)

Post autor: bszymanski6 »

Chętnie przygarnę jednego szczurka najlepiej samice. Byłbym wdzięczny za umieszczenie zdjęć maluszków . Mieszkam w Skokach jakieś 50 kilometrów od Poznania , więc bezproblemowo mógłbym osobiście odebrać malucha .
pauliska
Posty: 373
Rejestracja: ndz sty 23, 2011 1:21 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: [Poznań] 17 maluchów do oddania w dobre ręcę :)

Post autor: pauliska »

bszymanski6 pisze:Chętnie przygarnę jednego szczurka najlepiej samice. Byłbym wdzięczny za umieszczenie zdjęć maluszków . Mieszkam w Skokach jakieś 50 kilometrów od Poznania , więc bezproblemowo mógłbym osobiście odebrać malucha .
Masz już szczurka jakiegoś ??? Szczurki są silnie stadne i potrzebują drugiego szczurka do towarzystwa.
Do właścicielki przeprowadzaj porządną ankietę wśród przyszłym domków, bo na forach coraz więcej przypadków znikania szczurów u nowych właściciele, albo sprzedaży czy nagłej śmierci :-\
bszymanski6
Posty: 6
Rejestracja: wt sty 22, 2013 12:21 pm

Re: [Poznań] 17 maluchów do oddania w dobre ręcę :)

Post autor: bszymanski6 »

Pauliska , nie mam na razie żadnego szczurka u siebie w domu. I nie miałem żadnego . Dotychczas miałem już u siebie wiele gryzoni między innymi chomików ,więc mam jakieś doświadczenie ( o ile się takowe przyda ) . Co do szczurów , czytałem dużo o nich w internecie . Masz rację co do tego , że są zwierzętami stadnymi . Jestem ciekaw , czy wystarczą dwa szczurki ? Czy na to wpływa też ich płeć ? Byłbym bardzo wdzięczny za kilka porad , co do wyżej wymienionych pytań . Z góry dziękuje .
Awatar użytkownika
anabeth
Posty: 33
Rejestracja: ndz sty 20, 2013 6:15 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: [Poznań] 17 maluchów do oddania w dobre ręcę :)

Post autor: anabeth »

szczur, niezależnie od tego jakiej płci potrzebuje towarzysza.
MINIMUM 2 ogonki.
Sądzę, że większość zaczyna od dwóch, a później to się zwiększa ;)
Doświadczenie w kwestii np chomików syryjskich nie zda się na nic praktycznie. Syryjskie są samotnikami, samce wobec innych tej samej płci są bardzo agresywne np.
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: [Poznań] 17 maluchów do oddania w dobre ręcę :)

Post autor: Nina »

bszymanski6 pisze:Pauliska , nie mam na razie żadnego szczurka u siebie w domu. I nie miałem żadnego . Dotychczas miałem już u siebie wiele gryzoni między innymi chomików ,więc mam jakieś doświadczenie ( o ile się takowe przyda ) . Co do szczurów , czytałem dużo o nich w internecie . Masz rację co do tego , że są zwierzętami stadnymi . Jestem ciekaw , czy wystarczą dwa szczurki ? Czy na to wpływa też ich płeć ? Byłbym bardzo wdzięczny za kilka porad , co do wyżej wymienionych pytań . Z góry dziękuje .
Nie przyda sie kompletnie.
Szczury muszą być tej samej płci lub wykastrowane, ale minimum 2.

Marakeska pisze:Witam, moja szczurzyca Lila urodziła 17 stycznia 17 szczurów. Oddam szczurki w dobre ręce, jak zaczną już same jeść :)
Dopilnuj tego, żeby szczurki szły albo do ludzi, którzy już jakieś mają, albo po dwa tej samej płci ;)
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
bszymanski6
Posty: 6
Rejestracja: wt sty 22, 2013 12:21 pm

Re: [Poznań] 17 maluchów do oddania w dobre ręcę :)

Post autor: bszymanski6 »

Nina , annabeth wielkie dzięki za rady . Chyba rzeczywiście zdecyduję się na wzięcie dwóch szczurków . Jeszcze tylko jedno pytanie . Czy lepiej na początek wziąć dwie samice czy dwóch samców ? Co do doświadczenia jedynym sposobem aby je zdobyć jest opieka nad tymi słodkimi stworzonkami .
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: [Poznań] 17 maluchów do oddania w dobre ręcę :)

Post autor: madziastan »

To jest wątek adopcyjny, na forum już jest temat o samiczkach i samcach. Poszukaj sobie :)
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
Awatar użytkownika
anabeth
Posty: 33
Rejestracja: ndz sty 20, 2013 6:15 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: [Poznań] 17 maluchów do oddania w dobre ręcę :)

Post autor: anabeth »

doświadczenie możesz też dobyć czytając. Zawsze się przyda. Możesz też napisać do doświadczonych forumowiczów. Nie ugryzą ;D
ja zaczynałam od dziewczynek, jednak to zależy czego szukasz.
Laski są większymi indywidualistkami, faceci- miziakami. Jednak tutaj nie ma jednej reguły.
Jedno jest pewne- samce są większe :D
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: [Poznań] 17 maluchów do oddania w dobre ręcę :)

Post autor: Kameliowa »

To temat adopcyjny.
Odpowiedzi na wszystkie pytanie są w innych działach, na pierwszym -o szczurach.
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
Awatar użytkownika
Marakeska
Posty: 16
Rejestracja: pn sty 21, 2013 4:52 pm
Numer GG: 1921764
Lokalizacja: Poznań

Re: [Poznań] 17 maluchów do oddania w dobre ręcę :)

Post autor: Marakeska »

Koleżanki i kolegi!

Już spieszę z odpowiedziami na Wasze pytania! Do zapłodnienia doszło w sklepie zoologicznym, kupiłam dziewczynę za 1 PLN i do tego dostałam bonus :) Szczurki mają już sierść, większość jest czarna, jest trochę grafitowych a reszta łaciata. Mam już 3 upatrzone, jak będę dziewczyny zostają z mamą i ciotką, a jak to będą chłopaki, to wezmą 3 inne dzioszki :) z tych moich 3 upatrzonych 2 mają bardzo ciekawe umaszczenie, a jedna jest najmniejsza z miotu i bardzo mnie rozczula ta kruszynka :)

Poniżej zdjęcia moich pociech:

http://www.sendspace.pl/file/pic/78ed6f ... 0ac3a/view

http://www.sendspace.pl/file/pic/8e39ac ... e4a6b/view

bszymnski6 z przyjemnością oddam Tobie dwie siestry albo dwóch braci :) 6 maluchów potencjalnie ma już domki, dla reszty szukam :)

Edytowałam zdjęcia na linki bo coś nie działało /Malachit
Ze mną: Lila Pause, jej 17 dzieci i Muka (Lili siostra)
U Stwórcy: Ziutek, Bratek, Iskra (siestra Lili i Muki)
Awatar użytkownika
anabeth
Posty: 33
Rejestracja: ndz sty 20, 2013 6:15 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: [Poznań] 17 maluchów do oddania w dobre ręcę :)

Post autor: anabeth »

jakie kluseczki!
Mogłabyś dać znać gdy będziesz wiedzieć jakiej są płci ^^
interesują mnie chłopcy ;D
Awatar użytkownika
Marakeska
Posty: 16
Rejestracja: pn sty 21, 2013 4:52 pm
Numer GG: 1921764
Lokalizacja: Poznań

Re: [Poznań] 17 maluchów do oddania w dobre ręcę :)

Post autor: Marakeska »

Obrazek

To są chłopaki, jest 7, 5 czarnych i dwa łaciate. Ten z białym łebkiem fajny :)
Ze mną: Lila Pause, jej 17 dzieci i Muka (Lili siostra)
U Stwórcy: Ziutek, Bratek, Iskra (siestra Lili i Muki)
bszymanski6
Posty: 6
Rejestracja: wt sty 22, 2013 12:21 pm

Re: [Poznań] 17 maluchów do oddania w dobre ręcę :)

Post autor: bszymanski6 »

Marakeska strasznie piękne szczurki . Mogłabyś zamieścić zdjęcia samych dziewczynek ? Zdecydowałem się na przygarnięcie 2 samiczek .
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”