Moje szczurasy

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
pittbull
Posty: 22
Rejestracja: wt sty 22, 2013 7:10 pm

Re: Moje szczurasy

Post autor: pittbull »

A moi panowie śpią. Może Wy mi powiecie co mam zrobić . Chodzi o to że Alien jest strasznie bojażliwy. Boi się nawet najmniejszego hałasu/dżwięku. Dziś zaczął jeść i pić. Ale martwię się że coś mu się stanie tzn dostanie zawału i zdechnie:( I czy myślicie że się oswoi i zacznie dawać się brać na ręce nie uciekając? Pierwszy raz się z takim czymś u szczura spotykam.Co prawda dziś wziął ode mnie jedzenie z ręki ale jak go zacząłem głaskać cały zesztywniał.
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Moje szczurasy

Post autor: Megi_82 »

Daj mu czas, on jest u Ciebie dopiero 2 dni :) Cierpliwości :) Ty byś lubił, jakby Cię jakiś obcy na ulicy chciał przytulać? ;)
Skad masz szczurki? Bo jeśli z zoologa, to takie ogonki często w ogóle nie miały styczności z człowiekiem i potrzebują więcej czasu na oswojenie i przyzwyczajenie się. Masz już starszego, zadomowionego szczurka, więc młody od niego też będzie się uczył, że nie gryziesz :)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
pittbull
Posty: 22
Rejestracja: wt sty 22, 2013 7:10 pm

Re: Moje szczurasy

Post autor: pittbull »

Powiem tak oba maluchy mam z zoologa . I Sniezynek od poczatku nie bal sie i nic chociaz nie ufny jest jeszcze troszke. A alien zas boi sie bardzo. Dzimbo jest leniem i wgl nie chce mu sie nic ;p Ale mysle ze jako "tatus" czegos nauczy ich. I nie nie chcialbym zeby mnie obcy na ulicy przytulal no chyba ze jakas sexi panienka ;)
asia6677
Posty: 143
Rejestracja: sob wrz 01, 2012 6:10 pm
Lokalizacja: Krapkowice

Re: Moje szczurasy

Post autor: asia6677 »

Nie martw się chłopcy na pewno się jeszcze rozkręcą :P Potrzeba do tego trochę czasu i cierpliwości :)
Zapraszam :) : http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38909

Ze mną: Kropka i Popi
Za TM: Megi ['] (XX.11.2008-16.10.2012)
pittbull
Posty: 22
Rejestracja: wt sty 22, 2013 7:10 pm

Re: Moje szczurasy

Post autor: pittbull »

Tzn tylko Alien bo reszta to jest rozkręcona tzn sniezynek bo staruszek dzimbo niestety juz nie te lata. Ehh nie chce zeby odszedl jak jego poprzednicy ...
asia6677
Posty: 143
Rejestracja: sob wrz 01, 2012 6:10 pm
Lokalizacja: Krapkowice

Re: Moje szczurasy

Post autor: asia6677 »

No niestety te zwierzęta strasznie krótko żyją :( ale na pewno jeszcze trochę pożyje :)
Ja odejście swojego pierwszego szczurka przeżyłam bardzo mocno, a odeszła jak miała niecałe 2 lata brakowało jej chyba 1 miesiąca do 2 urodzin.
Zapraszam :) : http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38909

Ze mną: Kropka i Popi
Za TM: Megi ['] (XX.11.2008-16.10.2012)
pittbull
Posty: 22
Rejestracja: wt sty 22, 2013 7:10 pm

Re: Moje szczurasy

Post autor: pittbull »

No poprzedniego szczurka też strasznie przeżyłem ponieważ męczył się strasznie przez pewien czas. Myślałem że odchodzi ale on się pozbierał i żył jeszcze miesiąc. Poem zmarł w nocy. Zrobiliśmy mu pogrzeb z dziewczyną. Spoczywa na naszym podwórku.
Mam nadzieję że dzimbo nie odejdzie jeszcze. Z nim jestem najbardziej zżyty i będzie mi ciężko jak odejdzie. To jednyny szczur w swoim rodzaju. Drugiego takiego nigdy nie będzie. Ale nie smućmy już. Tu ma być wesoło. Co powiecie?
pittbull
Posty: 22
Rejestracja: wt sty 22, 2013 7:10 pm

Re: Moje szczurasy

Post autor: pittbull »

Wypuszczasz je ? I same przychodzą?
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Moje szczurasy

Post autor: Megi_82 »

No pewnie, że się wypuszcza :) Moje latają zawsze, kiedy ktos jest w domu, przychodzą, a młode są wręcz, powiedziałabym, namolne ;) Zmywam gary, wspinają się na mnie. Robię manicure - wtedy koniecznie chcą na ręce, a jak je ignoruję, to kradną mi waciki :D

Nie kupuj szczurów w zoologu. To nie jest miejsce dla zwierząt. Zobacz, jakie mają warunki. Wszystkie zwierzaki, nie tylko szczury. Zamknięte, maleńkie akwaria(!) bez wentylacji, najpodlejsze żarcie, o ile w ogóle jest. Rozmnażają się rodzeństwa, psują się geny. Nikt nie poświęca im czasu, dlatego bywają dzikie i trudne do oswojenia (nie wszystkie oczywiście, ale przecież ogony są różne, jak ludzie - jeden nie boi się niczego i wybaczy każde świństwo, drugi już nigdy nie zaufa człowiekowi). Popatrz na węże choćby - kurde, gdyby matka natura chciała, żeby te biedaki spędzały życie w terrarium wielkości chustki do nosa, to stworzyłaby je zwinięte w kłębek... zobacz, ile tu na forum szczurków szuka domu. Często już oswojonych i lubiących ludzi, jak moje wszystkie małe, które adoptowałam. W dodatku za darmo. Nie napędzajmy biznesu ludziom, którzy zarabiają na cierpieniu zwierzaków :(
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
pittbull
Posty: 22
Rejestracja: wt sty 22, 2013 7:10 pm

Re: Moje szczurasy

Post autor: pittbull »

Powiem tak ... Dzimbo jest z zoologa i sniezynek. Alien sprowadzany z Czech jest przez siostrę. Ale się boi. ALee i tak powoli sie oswaja ;)
moje tez puszczam ale oni wiekszosc dnia spia ;p
Awatar użytkownika
Szczurniętaaa
Posty: 337
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 3:58 pm
Numer GG: 41155055
Lokalizacja: Biskupiec

Re: Moje szczurasy

Post autor: Szczurniętaaa »

Ładne ogony. ;)
Ten Twój bojaźliwy Alien przypomina mi moją Bukę z początku. Tyle, że ona była z zoologa, ale serce krwawi, gdy widzi się takie zwierze, w jakim ona była stanie, więc nie mogłam mu zaprzeczyć. Teraz Buka jest o wiele śmielsza. Musisz mu poświęcać dużo czasu tylko dla Ciebie i jego. Najlepszym miejscem na puszczanie bojaźliwych ogonów jest łóżko. ;) Niektóre z czasem się nieźle rozkręcają i charakter zmienia im się o 360 stopni, natomiast innym (np. mojej Buce) zawsze zostanie bojaźliwy i nieufny do obcych ludzi, jak i miejsc oraz przedmiotów. Ale nie ma się co martwić, przecież każdy szczur jest wyjątkowy na swój własny sposób. ;)
ze mną : Buka :* Migotka :* http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38557 < --- nasz temacik :)
Za Tęczowym Mostem [*] :[/color] Rico.
8 szczurzych duszyczek. [*] (Wiara, Nadzieja, Miłość, Przyjaźń, Czas, Walka, Odpowiedzialność, Pamięć...)
Awatar użytkownika
Szczurniętaaa
Posty: 337
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 3:58 pm
Numer GG: 41155055
Lokalizacja: Biskupiec

Re: Moje szczurasy

Post autor: Szczurniętaaa »

aha, zapomniałam...zdjęcia dawaaaj!! :D :)
ze mną : Buka :* Migotka :* http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38557 < --- nasz temacik :)
Za Tęczowym Mostem [*] :[/color] Rico.
8 szczurzych duszyczek. [*] (Wiara, Nadzieja, Miłość, Przyjaźń, Czas, Walka, Odpowiedzialność, Pamięć...)
pittbull
Posty: 22
Rejestracja: wt sty 22, 2013 7:10 pm

Re: Moje szczurasy

Post autor: pittbull »

Dobrze jutro zrobię i dodam ;) Dzięki za pomoc ;) Pokaż swoje ogoniaste
pittbull
Posty: 22
Rejestracja: wt sty 22, 2013 7:10 pm

Re: Moje szczurasy

Post autor: pittbull »

Awatar użytkownika
Szczurniętaaa
Posty: 337
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 3:58 pm
Numer GG: 41155055
Lokalizacja: Biskupiec

Re: Moje szczurasy

Post autor: Szczurniętaaa »

Ładne kluski. ;)
A zdjęcia moich są w moim wątku, a oprócz oglądania możesz poczytać, ale wątpię, żeby Ci się chciało, bo trochę tego jest. :P
ze mną : Buka :* Migotka :* http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38557 < --- nasz temacik :)
Za Tęczowym Mostem [*] :[/color] Rico.
8 szczurzych duszyczek. [*] (Wiara, Nadzieja, Miłość, Przyjaźń, Czas, Walka, Odpowiedzialność, Pamięć...)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”