stado Pipilotti

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
harleyquinn
Posty: 994
Rejestracja: czw wrz 13, 2012 4:04 pm
Numer GG: 1877527

Re: stado Pipilotti

Post autor: harleyquinn »

Fajnie słyszeć coś nowego, szkoda tylko, że nie dla Jackie... [*]
Oby nowe szczurki ożywiły stadko i się zadomowiły :)
Leoś, Czarek, Enzo oraz Oskar

http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=45350
Awatar użytkownika
pipilotti
Posty: 210
Rejestracja: pn lis 09, 2009 12:40 am
Lokalizacja: Krapkowice

Re: stado Pipilotti

Post autor: pipilotti »

Maluchy są z nami już od tygodnia. Kilka ostatnich dni minęło mi na ciągłym sprzątaniu, praniu szmatek i kocyków, pilnowaniu czterech wariatek i dbaniu o to, żeby Puffcia nie dostała ataku serca (źle znosi obecność nowych koleżanek). Łysa nie dość, że musi się użerać z dzieciakami, to jeszcze znowu ma ropnia na brzuchu...Hasz również jest zestresowana z powodu przybycia maluchów, jednak nie tylko je dyscyplinuje - potrafi też utulić ;). Po śmierci Jackie mniej się ruszała, a więcej jadła, teraz waży już 350g i widzę, że muszę kontrolować, co zjada, bo niebezpiecznie się zaokrągliła. Wczoraj Haszunia sprzedała mi konkretnego dziaba i siedząc na moim ramieniu, przegryzła mi ucho na wylot. Nigdy nikogo nie ugryzła, ale udostępnianie jej uszu zawsze było ryzykowne, bo żywi do nich jakieś szczególne upodobanie. Tym razem trochę przesadziła!

Przedstawiam Wam maluchy - Milky i Muffinkę, siostry urodzone 31 października 2012 roku. Dziewczyny przywiozłam z Krakowa. Zdjęcia są bardzo kiepskie, bo robiłam je aparatem w telefonie, a nie wiedziałam, czy mogę pokazać fotki zrobione przez pimpkowo512, czyli poprzednią opiekunkę :).

Milky (dumbo rex, mniej odważna, ale bardziej zainteresowana kontaktem z człowiekiem, urocza i milusia w dotyku):

Obrazek

Obrazek

Muffinka (szalona eksploratorka, wlezie w każdy kąt, nawet na chwilę nie usiądzie):

Obrazek

Obrazek

Postaram się w najbliższym czasie zrobić kilka zdjęć całej czwórce.
Ze mną: Gryzia, Krecia, Toffi
Za TM: Niuniek, Gall, Dżina, Pipi, Lotti, Miu, Puszkin, Maja, Jackie, Hasz, Funia, Milky, Muffinka, Bromba, Blackie
Awatar użytkownika
pipilotti
Posty: 210
Rejestracja: pn lis 09, 2009 12:40 am
Lokalizacja: Krapkowice

Re: stado Pipilotti

Post autor: pipilotti »

Udało mi się przyłapać je, kiedy jadły i spały. Oto maluchy i starsze panie ;).

Milky i Muffinka śpią w swojej dziupli, Puffka boksuje:

Obrazek

Kochane mordki:

Obrazek

W czasie kolacji (z nogą od stołu w bonusie ;D):

Obrazek

Łysy bandyta, czyli Puffcia pilnująca miski z kaszą:

Obrazek
Ze mną: Gryzia, Krecia, Toffi
Za TM: Niuniek, Gall, Dżina, Pipi, Lotti, Miu, Puszkin, Maja, Jackie, Hasz, Funia, Milky, Muffinka, Bromba, Blackie
Awatar użytkownika
harleyquinn
Posty: 994
Rejestracja: czw wrz 13, 2012 4:04 pm
Numer GG: 1877527

Re: stado Pipilotti

Post autor: harleyquinn »

Puffka tak wygląda, że sama bym się bała podejść, haha. Bandtyak :D
Leoś, Czarek, Enzo oraz Oskar

http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=45350
Awatar użytkownika
pipilotti
Posty: 210
Rejestracja: pn lis 09, 2009 12:40 am
Lokalizacja: Krapkowice

Re: stado Pipilotti

Post autor: pipilotti »

Bo w Puffce jest ZŁO ;D.
Ze mną: Gryzia, Krecia, Toffi
Za TM: Niuniek, Gall, Dżina, Pipi, Lotti, Miu, Puszkin, Maja, Jackie, Hasz, Funia, Milky, Muffinka, Bromba, Blackie
Awatar użytkownika
harleyquinn
Posty: 994
Rejestracja: czw wrz 13, 2012 4:04 pm
Numer GG: 1877527

Re: stado Pipilotti

Post autor: harleyquinn »

Wszystkiego dobrego, dużo przygód z ogoniastymi (tylko tych dobrych!) i gorąących wakacji!
Leoś, Czarek, Enzo oraz Oskar

http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=45350
Awatar użytkownika
pipilotti
Posty: 210
Rejestracja: pn lis 09, 2009 12:40 am
Lokalizacja: Krapkowice

Re: stado Pipilotti

Post autor: pipilotti »

Dziękuję za życzenia, bardzo mi miło :). Postaram się w najbliższym czasie zaktualizować nasz temat.
Ze mną: Gryzia, Krecia, Toffi
Za TM: Niuniek, Gall, Dżina, Pipi, Lotti, Miu, Puszkin, Maja, Jackie, Hasz, Funia, Milky, Muffinka, Bromba, Blackie
xiao-he
Posty: 3307
Rejestracja: śr gru 15, 2010 4:08 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: stado Pipilotti

Post autor: xiao-he »

Och, ja też najlepszego zyczę :-* Lepiej późno niż wcale 8)
Spółka z.o.o., czyli moje małe wafle :)
Ze mną: DTciaki
Za TM: Zając
[*] Królewna[*] Beza[*] PanBe[*] Szyszka[*] Nesca[*] Mocca[*] Szajba[*] Izzi[*] Inka[*] Fryga[*] Filifionka[*] Fistaszek[*] Florka[*] Archibald Ogryzek[*][/color][/i][/b]
Awatar użytkownika
pipilotti
Posty: 210
Rejestracja: pn lis 09, 2009 12:40 am
Lokalizacja: Krapkowice

Re: stado Pipilotti

Post autor: pipilotti »

Dziękuję :).
Ze mną: Gryzia, Krecia, Toffi
Za TM: Niuniek, Gall, Dżina, Pipi, Lotti, Miu, Puszkin, Maja, Jackie, Hasz, Funia, Milky, Muffinka, Bromba, Blackie
Awatar użytkownika
pipilotti
Posty: 210
Rejestracja: pn lis 09, 2009 12:40 am
Lokalizacja: Krapkowice

Re: stado Pipilotti

Post autor: pipilotti »

Dawno nic nie pisałam, tymczasem w naszym stadzie trochę się podziało. Puffka złagodniała i już nie maltretuje maluchów (oczywiście są odstępstwa od reguły - jeśli Muffinka albo Milky wparuje pod JEJ kocyk, łysa na pewno spuści łomot!). Po śmierci Jackie Hasz zaczęła słabnąć, niedawno okazało się, że ma otłuszczoną wątrobę i powiększone serce. Ostatni tydzień był dla nas trudny, bo biedulka ogłosiła strajk głodowy i jadła wyłącznie wtedy, kiedy podawałam jej jedzenie z ręki. Wetka zaleciła podawanie Hepatilu, leku na serce i Furosemidu. Od dzisiaj Hasz je samodzielnie z miski, co mnie niezwykle wprost uszczęśliwia. Jest aktywna, biega, skacze i wspina się, ale częściej potrzebuje odpoczynku.
Maluchy są szalone i ciekawskie, wygryzły już dwie małe dziurki w rogach XL-ki, ciągle kombinują, jak wskoczyć na biurko i zaglądają we wszystkie kąty, wiele czasem ryzykując ;). Poza tym uwielbiają włazić mi pod ubranie i niemiłosiernie drapią po plecach...

A oto kilka zdjęć.

Obrazek
Na horyzoncie pojawiły się płatki górskie...

Obrazek
Chwila relaksu :).

Obrazek
Łysa niczym po powrocie z Afganistanu :>.

Obrazek
Muffinka ukradła mi krzesło!

Obrazek
Pora na herbatkę.

Obrazek
Drzemka.

Obrazek
W mniejszej klatce w czasie, kiedy sprzątam dużą, dziewczyny dzielą niedolę ;).
Ze mną: Gryzia, Krecia, Toffi
Za TM: Niuniek, Gall, Dżina, Pipi, Lotti, Miu, Puszkin, Maja, Jackie, Hasz, Funia, Milky, Muffinka, Bromba, Blackie
xiao-he
Posty: 3307
Rejestracja: śr gru 15, 2010 4:08 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: stado Pipilotti

Post autor: xiao-he »

Nie no łysa mnie rozwaliła! :P Wymiziaj stadko :-*
Spółka z.o.o., czyli moje małe wafle :)
Ze mną: DTciaki
Za TM: Zając
[*] Królewna[*] Beza[*] PanBe[*] Szyszka[*] Nesca[*] Mocca[*] Szajba[*] Izzi[*] Inka[*] Fryga[*] Filifionka[*] Fistaszek[*] Florka[*] Archibald Ogryzek[*][/color][/i][/b]
Awatar użytkownika
pipilotti
Posty: 210
Rejestracja: pn lis 09, 2009 12:40 am
Lokalizacja: Krapkowice

Re: stado Pipilotti

Post autor: pipilotti »

Dziękuję :).
Łysa wygląda już dobrze, a zdjęcie było sprzed miesiąca, kiedy to ustawiała młodsze koleżanki ;).
Ze mną: Gryzia, Krecia, Toffi
Za TM: Niuniek, Gall, Dżina, Pipi, Lotti, Miu, Puszkin, Maja, Jackie, Hasz, Funia, Milky, Muffinka, Bromba, Blackie
Pimpkowo512
Posty: 20
Rejestracja: sob sty 07, 2012 1:40 pm

Re: stado Pipilotti

Post autor: Pimpkowo512 »

Awatar użytkownika
pipilotti
Posty: 210
Rejestracja: pn lis 09, 2009 12:40 am
Lokalizacja: Krapkowice

Re: stado Pipilotti

Post autor: pipilotti »

W komplecie, chociaż w lekko dziadowskim hamaku, który pamięta kilka pokoleń szczurów ;).

Hasz znowu nie je, ma czerwony nochal i sporo odpoczywa. Ciągle bierze leki na serce i wątrobę, chociaż ten drugi narząd wygląda dużo lepiej po dwóch tygodniach leczenia. Mam nadzieję, że tak jak poprzednio wróci do formy. Trzymajcie kciuki!
Puffcia też zrobiła się jakaś taka stateczna, więcej śpi, ale nie sprawia wrażenia chorej. Nie bardzo wiem, w jakim łysa jest wieku - może się okazać, że ma swoje lata i potrzebuje spokoju.
Maluchy (takie to maluchy, co ważą już prawie 300g!) dokazują, Muffinka jest chyba najsprytniejszym szczurem, jakiego miałam! Kiedy mi się już uda zabezpieczyć jedno miejsce, ona wymyśla sobie dwie nowe atrakcje, np. wspina się po pionowych płaskich elementach, znajduje nowe wejście na biurko (obszar bezwzględnie wyłączony z ruchu szczurów), zrzuca mi gazety z półki i skacze na niebotyczne odległości. Milky jest za to takim małym puszystym przytulakiem, co to uwielbia włazić mi pod ubranie i wspinać się po nodze i tułowiu, żeby usiąść na ramieniu. Nie zabawi tam długo, ale uwielbia kontakt z człowiekiem. Jej ukochaną zabawą są gonitwy za jakimś przedmiotem - rozbroiła już dwie piórkowe miotełki, kiedy udało jej się je w końcu dorwać ;).
Ze mną: Gryzia, Krecia, Toffi
Za TM: Niuniek, Gall, Dżina, Pipi, Lotti, Miu, Puszkin, Maja, Jackie, Hasz, Funia, Milky, Muffinka, Bromba, Blackie
Awatar użytkownika
blue_turk
Posty: 104
Rejestracja: wt wrz 20, 2011 8:22 pm

Re: stado Pipilotti

Post autor: blue_turk »

Łysa jest boska! Jest tak brzydka, że aż urocza :)
Kciuki za poprawę zdrowia Hasz!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”