3 szczurzyce w ciąży i samczyk z poważnym zap. ucha

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

3 szczurzyce w ciąży i samczyk z poważnym zap. ucha

Post autor: nausicaa »

Kontaktowałam się z dziewczyną, która do soboty musi koniecznie oddać swoje szczurki. Ogłoszenie wisiało na gumtree już dłuższy czas, a jej zależy na znalezieniu dobrego domku.
Wrzucam tutaj treść samego ogłoszenia:
"Oddam rasowe szczurki! Samiczki Agouti Rex, Black Rex,American Blue Capped. Samczyk American Blue chory na skrzywienie co nie przeszkadza mu w życiu. Przez tą przypadłość nie ma chęci na kopulację ze szczurzycami więc spokojnie może być z nimi w klatce. Bardzo lubią saszetki dla kotów, ogórki, ser, jabłka. Dostają karmę Versele Laga Rat Nature. Oddam z racji na wyprowadzkę. Oddam razem bądź osobno. Szczuraski są bardzo oswojone. Nie gryzą. "
tu są zdjęcia szczurów: https://plus.google.com/photos/11453275 ... 7375675953
Nie wiem, co się stało z czwartym i czy to był samiec czy samica...

Jak widać spodziewam się, że dziewczyny niestety mogą być w ciąży, a chłopaka trzeba będzie czym prędzej przebadać, bo albo już przeszedł zapalenie ucha albo nadal je ma...Podobno szczurki mają ok 9 mc.


Zastanawiam się nad wzięciem je na DT. Zależy mi, żeby szybko znalazły domek, bo mamy dość mocne przeszczurzenie ostatnio, a ja mam dość dużo pracy i czas dla tymczasowiczów na pewno się skurczył. Oczywiście najpierw trzeba będzie wykluczyć ciążę, o ile to będzie w ogóle wykluczenie...

Bardzo prosiłabym o pilne DT dla samczyka. Moje stado dostanie hopla, jeśli będziemy mieć u siebie pełnojajecznego chłopaka, no i siedziałby sam.

Decyzję co do wzięcia ich na DT na pewno ułatwiłaby chociaż deklaracja co do tymczasu dla chłopaka i w razie komplikacji i ciąży pomoc finansowa co do sterylek i leczenie chłopca będzie potrzebna.

Bardzo proszę o pomoc!
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
fixatiffka
Posty: 196
Rejestracja: ndz wrz 23, 2012 12:40 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: 2 rexikowe panny i niebieski samczyk - potrzebna pomoc i

Post autor: fixatiffka »

widziałam to ołszenie i mogę się dorzucić na weta :) niestety nic wiecej, bo już z większą ilością szczurów sobie nie poradzę, a na dt nie mogę wziąć, bo za kilka mies. sama będę szukać przechowalni dla kilku moich szczurów na wakacje...
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: 2 rexikowe panny i niebieski samczyk - potrzebna pomoc i

Post autor: nausicaa »

Dzięki:)
ja to w ogóle muszę porządnie przemyśleć, czy dam radę je wziąć teraz w ogóle. Na pewno, jeśli trzeba jakieś zabiegi i zdrowotne sprawy załatwić to dam radę, bo i tak kursuję z moimi non stop. Obawiam się raczej, że nie znajdą za szybko domu, a to będzie większy problem.
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: 2 rexikowe panny i niebieski samczyk - potrzebna pomoc i

Post autor: smeg »

Jestem przekonana, że ktoś gdzieś pisał, samczyk to w rzeczywistości samiczka i nie ze skrzywieniem, a z zapaleniem płuc. Nie pamiętam kto i na którym forum, postaram się to odnaleźć.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: 2 rexikowe panny i niebieski samczyk - potrzebna pomoc i

Post autor: smeg »

Poprawka - z zapaleniem ucha. Cytat z shoutboxa na Allo:
x e [Pon 23:45] Cegriiz: Kaola, szczury w ogłoszeniu znam bardzo dobrze. Napisałam do ówczesnej włąścicielki i wiadomośći nie dostałam. Widocznie pomocy nie chce.
x e [Pon 23:46] Cegriiz: Ciekawe jest też to, ze "samiec" z dziwną wadą, jest najprawdopodobniej samicą. Z zapaleniem ucha.
x e [Wto 9:25] Bel: a już myślałam, że jest szczurzym impotentem skoro za samiczki się nie zabiera hahahaha
Najlepiej napisz do Cegriiz i zapytaj, co wie o tej sytuacji. Osoba, która oddaje szczury miała kiedyś epizod na Allo - to rozmnażacz.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: 2 rexikowe panny i niebieski samczyk - potrzebna pomoc i

Post autor: nausicaa »

No to mam nadzieje, ze samiec to samiczka rzeczywiscie:P skoro jest odzew, to moge je wziac, ale ostrzegam, ze bede mocno spamowac szukajac im domu :D a czy samczykowi jajka nagle znikly okaze sie mam nadzieje jutro, bo nie ma mnie w wawie
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
xiao-he
Posty: 3307
Rejestracja: śr gru 15, 2010 4:08 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: 2 rexikowe panny i niebieski samczyk - potrzebna pomoc i

Post autor: xiao-he »

Dziewczyny, mogłabym agutkową panienkę wziąć na DT jakby co :) Ja z Krakowa :)
Spółka z.o.o., czyli moje małe wafle :)
Ze mną: DTciaki
Za TM: Zając
[*] Królewna[*] Beza[*] PanBe[*] Szyszka[*] Nesca[*] Mocca[*] Szajba[*] Izzi[*] Inka[*] Fryga[*] Filifionka[*] Fistaszek[*] Florka[*] Archibald Ogryzek[*][/color][/i][/b]
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: 2 rexikowe panny i niebieski samczyk - potrzebna pomoc i

Post autor: nausicaa »

to super, xiao:) dzięki.
napisałam dziewczynie maila i czekam na odpowiedź. Jeśli nie oddała szczurów komuś innemu, to dziś albo jutro, mam nadzieję, że uda mi się je odebrać.
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: 2 rexikowe panny i niebieski samczyk - potrzebna pomoc i

Post autor: nausicaa »

Odebrałam szczury, ale jest ich 4....na szczęście wszystkie to samiczki, więc ciąża wykluczona, chyba, że miały styczność z jakimś samcem wcześniej.
Wg informacji właścicieli najstarsza samiczka ma 9 mc (czarna), reszta ma 5,5 mc.
Jedna z dziewczynek rzeczywiście ma skręt główki i się przewraca (przynajmniej przy otwieraniu transporterka się wywróciła), więc jak najszbybciej muszę z nią jechać do weta. Reszta też pojedzie na ogólny przegląd, chociaż tak na pierwszy rzut oka wyglądają na zdrowe, nie są osowiałe.
Wrzucę zdjęcia jak najszybciej, dziewczyny są bardzo ładne - agutka i czarna to rexy, ta ze skrętem to blue kapturka i jeszcze jedna to niebieska spotted.
Xiao, zaczynam szukać od razu transportu do krk, bo nie spodziewałam się 4 szczurów.
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: 2 rexikowe panny i niebieski samczyk - potrzebna pomoc i

Post autor: nausicaa »

wszystkie dziewczyny są dumbo. Proszę moda o zmianę tytułu tematu na :2 panny rex dumbo i 2 blue dumbo.

https://picasaweb.google.com/1128797008 ... /Pieknotki
tu są zdjęcia dziewczyn. na początku są wszystkie razem, potem każda ma osobną sesję.
dziewczyny są serio super oswojone. Biedna ta ze skręconą główką, jak się ją wyjmuje i kładzie gdzieś, to ma problem z błędnikiem i obkręca się dokoła własnej osi. gdzieś w tle pałęta się pies, bo musi sprawdzić, co za nowi domownicy przyszli:)
agutka boi się psa, reszta w ogóle psa ma gdzieś (u właścicielki były 2 psy husky). Kapturka dumbo jest najbardziej ciekawska ze wszystkich. Czarnulka z kolei też by tylko siedziała i grzała tyłek na człowieku:)
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: 2 rexikowe panny i niebieski samczyk - potrzebna pomoc i

Post autor: unipaks »

Malutka może mieć zapalenie ucha lub coś z błędnikiem, o ile to nie zapalenie mózgu/opon mózgowych :-\ Oby to nie było jednak nic ciężkiego :-\
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: 2 rexikowe panny i niebieski samczyk - potrzebna pomoc i

Post autor: smeg »

Biedna, musi bardzo cierpieć :( Ciekawe jak długo już z tym chodzi...
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: 2 rexikowe panny i niebieski samczyk - potrzebna pomoc i

Post autor: nausicaa »

jedziemy dziś, dzięki pomocy Starszej Pani, do dr Kuby Kliszcza na 22, więc wszystko będzie wiadomo już dzisiaj. ale wygląda to kiepsko niestety, a ona pewnie ma to dość długo i biedna nie lubi za bardzo podnoszenia, ale w tym stanie to się wcale nie dziwię.
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: 2 rexikowe panny i niebieski samczyk - potrzebna pomoc i

Post autor: nausicaa »

Jeszcze jedna informacja:

osoby chętne do adopcji proszę o kontakt przez PW, podeślę ankietę.
Wybieram najlepszy domek, nie liczy się kolejność zgłoszeń.
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
xiao-he
Posty: 3307
Rejestracja: śr gru 15, 2010 4:08 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: 2 panny rex dumbo i 2 blue dumbo

Post autor: xiao-he »

O mamuniu jakie piękności! :D
Spółka z.o.o., czyli moje małe wafle :)
Ze mną: DTciaki
Za TM: Zając
[*] Królewna[*] Beza[*] PanBe[*] Szyszka[*] Nesca[*] Mocca[*] Szajba[*] Izzi[*] Inka[*] Fryga[*] Filifionka[*] Fistaszek[*] Florka[*] Archibald Ogryzek[*][/color][/i][/b]
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”