3 szczurzyce w ciąży i samczyk z poważnym zap. ucha

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

sisay
Posty: 185
Rejestracja: ndz gru 30, 2012 12:47 am
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: 2 panny rex dumbo i 2 blue dumbo

Post autor: sisay »

Zakochałam się z miejsca w tej czarnej :D
Gdzie one teraz są?
Już nie poszukuję samiczki dumbo rex w kolorze czarnym! :D Dziewczynki http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=39979

TRIK - Szkolenie psów w Gliwicach: www.szkolenie-gliwice.pl
Starsza Pani
Posty: 379
Rejestracja: pn gru 01, 2008 11:25 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: 2 panny rex dumbo i 2 blue dumbo

Post autor: Starsza Pani »

Panny są w Wawie u Nausicai. Niestety to z krzywą główką jest chłopcem :o ...
pauliska
Posty: 373
Rejestracja: ndz sty 23, 2011 1:21 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: 2 panny rex dumbo i 2 blue dumbo

Post autor: pauliska »

Starsza Pani pisze:Panny są w Wawie u Nausicai. Niestety to z krzywą główką jest chłopcem :o ...
Jak to chłopcem?? :o
sisay
Posty: 185
Rejestracja: ndz gru 30, 2012 12:47 am
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: 2 panny rex dumbo i 2 blue dumbo

Post autor: sisay »

I to wyjątkowo ciekawym, skoro wzbudza tyle wątpliwości ;)

Może przy sprzyjającym wietrze czarna dziewczynka mogłaby do mnie trafić, sama lub z którąś z koleżanek? :)
Już nie poszukuję samiczki dumbo rex w kolorze czarnym! :D Dziewczynki http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=39979

TRIK - Szkolenie psów w Gliwicach: www.szkolenie-gliwice.pl
pauliska
Posty: 373
Rejestracja: ndz sty 23, 2011 1:21 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: 2 panny rex dumbo i 2 blue dumbo

Post autor: pauliska »

sisay pisze:I to wyjątkowo ciekawym, skoro wzbudza tyle wątpliwości ;)

Może przy sprzyjającym wietrze czarna dziewczynka mogłaby do mnie trafić, sama lub z którąś z koleżanek? :)
Sisay z tego co mi wiadomo razem z agutką mają przyjechać do mnie tylko teraz transport do Łodzi musimy znaleźć :P
sisay
Posty: 185
Rejestracja: ndz gru 30, 2012 12:47 am
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: 2 panny rex dumbo i 2 blue dumbo

Post autor: sisay »

Szlag.

No to z lekką nutką zawiści życzę Wam szybkiego znalezienia transportu :P
Już nie poszukuję samiczki dumbo rex w kolorze czarnym! :D Dziewczynki http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=39979

TRIK - Szkolenie psów w Gliwicach: www.szkolenie-gliwice.pl
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: 2 panny rex dumbo i 2 blue dumbo

Post autor: nausicaa »

Widzę, że wieści już dotarły o tym, że dziewczynce jajka wyrosły :P Ja im dokładnie pod ogon nie zaglądałam, rzuciłam tylko okiem na szybko, jak je brałam od właścicielki bardzo ucieszona, że jajek nie ma... jedyne, co mnie zdziwiło to, że ten szczur ma takie futro zupełnie inne, szorstkie, jak chłopiec, ale złożyłam to na karb choroby. A chłopak zdecydował się pokazać swoje piękne jajka dopiero u weta, więc dobrze, że dziś pojechałyśmy :P
w związku z tym dziękuję modowi za zmianę tytułu tematu i będę wdzięczna za ponowną zmianę na: 3 dziewczyny w ciąży i samczyk z poważnym zap. ucha - potrzebna pomoc na leczenie i zabiegi!

Dziewczyny pewnie są w ciąży, więc teraz szybko trzeba zebrać fundusze na sterylki przedaborcyjne, zanim nam się rozsypią, bo wtedy będzie dopiero tragedia...Bardzo prosimy o wsparcie, sterylizacja 3 dziewczyn to duże koszty, a już dziś sama wizyta 4 szczurów kosztowała dość dużo (dziękuję Starszej Pani za pokrycie tej kwoty).
Dziewczyny zostały obadane, oprócz tego są zdrowe, mają tylko pasożyty.

Chłopiec na szczęście nie ma ropni w uszach ani zap. mózgu, ma zap. ucha środkowego i narządu przedsionkowego, dostał 2 antybiotyki i steryd. ma też lekko skręconą szczękę, co może nawet sugerować jakiś jej uraz mechaniczny (może przez psy), który się zrósł, ale nie ma problemów z jedzeniem. Za 4 dni kolejna wizyta kontrolna.

Oczywiście wszystkie szczury dostały biomectin.

Bardzo potrzebne jest wsparcie finansowe! Nawet drobne wpłaty pomogą, wystarczy, że kilka osób coś dorzuci i szybko uzbiera się duża suma. Wszystkich chętnych proszę o wysłanie mi PW, podam dane do wpłaty.

Zmieniłam tytuł, ale więcej się nie zmieściło /Malachit
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: 2 panny rex dumbo i 2 blue dumbo

Post autor: nausicaa »

jeszcze jedno info:
W związku z ciążami i planowanymi zabiegami cały proces adopcyjny, a raczej dotarcie szczurów do potencjalnych DS i DT wydłuży się w czasie, szczurki pojadą do domków po wyzdrowieniu/wykluczeniu ciąży/ sterylizacji.
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: 3 szczurzyce w ciąży i samczyk z poważnym zap. ucha

Post autor: nausicaa »

Malachit, dzięki, tak coś czułam, że się nie zmieści.

Mamy potwierdzenie ciąży niestety. Dziewczyny zostały wczoraj na noc w pulsvecie, zostały przegłodzone przez noc, żeby było pewne, że to nie kupa :P Czarna na 100% jest w ciąży i u niej sterylizacja na już jest potrzebna, bo ciąża zaawansowana, dlatego proszę o szybkie wsparcie finansowe - ostatnim razem pięknie nam się udało, to i teraz da radę!

Niebieska kapturka w ciąży na 70%, trzeba poczekać kilka dni, a agutka raczej nie jest w ciąży, ale biorąc pod uwagę, że do wczoraj jeszcze siedziały z facetem, to i agutkę trzeba będzie omacać za jakiś czas niestety...
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
xiao-he
Posty: 3307
Rejestracja: śr gru 15, 2010 4:08 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: 3 szczurzyce w ciąży i samczyk z poważnym zap. ucha

Post autor: xiao-he »

Ech, ale sie sprawy pokomplikowały... i to tylko przez spryciarza który sobie jajka schował dla niepoznaki :P
Spółka z.o.o., czyli moje małe wafle :)
Ze mną: DTciaki
Za TM: Zając
[*] Królewna[*] Beza[*] PanBe[*] Szyszka[*] Nesca[*] Mocca[*] Szajba[*] Izzi[*] Inka[*] Fryga[*] Filifionka[*] Fistaszek[*] Florka[*] Archibald Ogryzek[*][/color][/i][/b]
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: 2 panny rex dumbo i 2 blue dumbo

Post autor: klimejszyn »

nausicaa pisze: Chłopiec na szczęście nie ma ropni w uszach ani zap. mózgu, ma zap. ucha środkowego i narządu przedsionkowego, dostał 2 antybiotyki i steryd. ma też lekko skręconą szczękę, co może nawet sugerować jakiś jej uraz mechaniczny (może przez psy), który się zrósł, ale nie ma problemów z jedzeniem.
szczęka może być skręcona przez skręty szyjki. u mnie Keiko po zapaleniu mózgu miała mocno skręconą główkę, automatycznie skręciła się szczęka i trzeba było do końca życia przycinać ząbki, bo rosły krzywo i się nie ścierały - więc dobrze by było, żeby przyszły domek o tym pamiętał i ząbki kontrolował :)
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: 3 szczurzyce w ciąży i samczyk z poważnym zap. ucha

Post autor: nausicaa »

Samczyka oglądał dr Kliszcz, który specjalizuje się z stomatologii gryzoni, więc pewnie coś tam mu jednak w tym skręcie nie pasowało za bardzo.

Czarnulka ma zabieg umówiony na wtorek na 12:30. Wtedy też na kontrolę jedzie samczyk.
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Starsza Pani
Posty: 379
Rejestracja: pn gru 01, 2008 11:25 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: 2 panny rex dumbo i 2 blue dumbo

Post autor: Starsza Pani »

pauliska pisze:
sisay pisze:I to wyjątkowo ciekawym, skoro wzbudza tyle wątpliwości ;)

Może przy sprzyjającym wietrze czarna dziewczynka mogłaby do mnie trafić, sama lub z którąś z koleżanek? :)
Sisay z tego co mi wiadomo razem z agutką mają przyjechać do mnie tylko teraz transport do Łodzi musimy znaleźć :P
Na poprzedniej stronie Nausicaa napisała, że "wybieram najlepszy domek, nie liczy się kolejność zgłoszeń", więc casting na opiekunki / opiekunów jeszcze trwa. Z tego co wiem (a widzialam się ze szczurami i Nausicaą wczoraj i dziś), domki nie zostały jeszcze finalnie wybrane, a czasu na wybór zrobiło się jakby więcej.
Więc może zostawmy Nausicai wybór domku i ogłoszenie listy opiekunów.
No chyba, że ktoś chciałby pokryć koszt sterylki którejś z dziewczyn, to wtedy będzie miał pierwszeństwo ;) .
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: 3 szczurzyce w ciąży i samczyk z poważnym zap. ucha

Post autor: nausicaa »

Tak, potwierdzam, że jeszcze nie zdecydowałam, do kogo trafią dziewczynki i zbieram ankiety. Z resztą, tak jak pisałam wcześniej, na razie z wiadomych względów adopcje zostają wstrzymane, więc będę mieć dość dużo czasu na wybór domku, więc ankiety można słać. Chyba, że przyszły domek zdeklaruje się na sterylizację na własny koszt (od razu zaznaczam, że dopuszczam tylko narkozę wziewną).
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
sisay
Posty: 185
Rejestracja: ndz gru 30, 2012 12:47 am
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: 3 szczurzyce w ciąży i samczyk z poważnym zap. ucha

Post autor: sisay »

Ech, ja nie moge nic zrobić "po prostu" - chciałam adoptować a wygląda na to że moja kariera DT się rozszerzy tez na szczury :P
Ta czarna samiczka jest boska, gdybym przeszła casting to super, ale rozumiem całe procedury adopcyjne ;)
Mam doświadczonych wetów ale nie jestem pewna czy oni mają możliwośc operacji na wziewce.

Na razie spróbuję pomóc tym czterem z terarium a reszta się okaże z czasem :)
Już nie poszukuję samiczki dumbo rex w kolorze czarnym! :D Dziewczynki http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=39979

TRIK - Szkolenie psów w Gliwicach: www.szkolenie-gliwice.pl
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”