3 szczurzyce w ciąży i samczyk z poważnym zap. ucha

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: 3 szczurzyce w ciąży i samczyk z poważnym zap. ucha

Post autor: nausicaa »

Czarnulka to już nie zdąży być gdzie indziej wysterylizowana niż w Warszawie, bo zabieg musi być na szybko i jak pisałam jest na wtorek umówiony. Co nie oznacza oczywiście, że nie można zabiegu zrobić w wawie i opłacić, a potem szczurka pojedzie do domu stałego w innym mieście. Z opieką pooperacyjną nie ma problemu.
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
RandomLemur
Posty: 8
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 12:44 am

Re: 3 szczurzyce w ciąży i samczyk z poważnym zap. ucha

Post autor: RandomLemur »

A jakie są koszty tego zabiegu?
Starsza Pani
Posty: 379
Rejestracja: pn gru 01, 2008 11:25 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: 3 szczurzyce w ciąży i samczyk z poważnym zap. ucha

Post autor: Starsza Pani »

Około 200 zł, dokładny koszt będzie znany dzisiaj.
Na razie pierwsza wizyta dla całego towarzystwa i leki dla chłopaka kosztowały 61 zł.
Wszystkie w gratisie mają wszoły ;) .
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: 3 szczurzyce w ciąży i samczyk z poważnym zap. ucha

Post autor: nausicaa »

Mam bardzo dobre wiadomości - alarm ciążowy odwołany, przynajmniej do następnego wtorku :D
dr Rzepka obmacała dziewczyny porządnie i nie stwierdziła ciąży, chyba, że zapłodnienie nastapiło wcześniej niż 10 dni temu, dlatego pewność będziemy mieć dopiero przy następnej kontroli za tydzień. Dziewczyny prawdopodobnie obżarły się niemożebnie zaraz po przyjeździe do mnie :D i kupy za dużo było w jelitach, poza tym dodatkowo dr Ania ma bardzo duże doświadczenie w "wymacywaniu" ciąży, a w tamtą sobotę akurat jej nie było w lecznicy.
Od razu uprzedzam pytania o usg - szkoda funduszy na takie badania, bo przy wczesnej ciąży i tak usg nie da 100% pewności, wiec po prostu poczekamy ten tydzień.

Z tego względu zabieg sterylizacji został odłożony na poźniej, żeby za zebrane fundusze opłacić zabieg odpowiedniej samiczki.
W razie, gdyby okazało się, że ciąży nie ma (oby!), to będziemy myśleć nad kastracją chłopca po jego wyleczeniu. Samczyk jest bardzo spokojny i mały, dlatego nie nadaje się do domu z testosteronowymi samcami, chyba, że jako towarzysz jakiegoś spokojnego chłopca. Prędzej widziałabym go w stadzie dziewczyn, szczególnie, że dobrze się z nimi czuje i sam udaje, że jest samiczką (nadal chowa jajka, chyba mu wstyd, że je ma :D). Oczywiście najlepiej by było dla niego, gdyby zamieszkał jednak z innym spokojnym samcem, bez potrzeby kastracji.

Co do samczyka, to jego stan się poprawił, ale zapalenie nadal jest. Odstawiamy baytril o zostajemy przy oxevecie na kolejny tydzień i na kontroli zobaczymy, co i jak. Także jestem dobrej myśli:)

Ogłoszenie o adopcji pojawi się też na stronie FB Pulsvetu - dziś dziewczyny podrywały dr Kliszcz i miały sesję zdjęciową :)

Dziś zapłaciłam za wizytę 4 szczurów 25 zł (wrzucę dziś jeszcze paragon, tam jest łączna suma za wizytę: 25 zł za szczury interwencyjne i 38 zł za moje).

Jeszcze raz bardzo wszystkim dziękuję za pomoc! a dziewczyny są skubane i chyba specjalnie nas tak w niepewności trzymają, wredoty! :P
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
xiao-he
Posty: 3307
Rejestracja: śr gru 15, 2010 4:08 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: 3 szczurzyce w ciąży i samczyk z poważnym zap. ucha

Post autor: xiao-he »

Świetne wieści! mam nadziej że ciąży ostatecnie nie ma i nie trzeba będzie sterylizować :)
Spółka z.o.o., czyli moje małe wafle :)
Ze mną: DTciaki
Za TM: Zając
[*] Królewna[*] Beza[*] PanBe[*] Szyszka[*] Nesca[*] Mocca[*] Szajba[*] Izzi[*] Inka[*] Fryga[*] Filifionka[*] Fistaszek[*] Florka[*] Archibald Ogryzek[*][/color][/i][/b]
Nietoperrr...
Posty: 5467
Rejestracja: sob paź 17, 2009 12:28 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: 3 szczurzyce w ciąży i samczyk z poważnym zap. ucha

Post autor: Nietoperrr... »

Uff...Ale i tak wrzucić w temat miałam,więc wrzucam ;)
Na dt-ciaki ;)

Hamaki Paszczaki ;)
Obrazek-Obrazek-Obrazek
15 zł sztuka,wymiary 43x31.

Komplet z bardzo grubego polaru.Kolory ciut przejaskrawione przez aparat.
Obrazek-Obrazek-Obrazek
Wymiary : hamak 43x39,tunel 43x13-14,cena 23 zł.

Koszty przesyłki pokrywam ja,kwotę za hamaczki proszę przekazywać na wskazane przez nausicę konto :)
TU I TERAZ Gwizdo,Duszek
Za TM Agata,Kleofas,Figo,Bobek,Frodo,Niko,Bazyl,Zgredek,Indiana,Otiś,Angel,Bercik,Apsik,Rademenes,
Akysz,Szopen,Akuku,Duszka,Tosia,Rambo,Hektor,Lian-Czu[*]
Mebelki polarkowe http://www.fotosik.pl/u/iwonakoziarska/album/1166241/38
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: 3 szczurzyce w ciąży i samczyk z poważnym zap. ucha

Post autor: nausicaa »

Dziękujemy bardzo za hamaczki! :)

Piękne kolorki, mam nadzieję, ze paszczak przywoła wiosnę i wygoni z dziewczyn pomysły o ciąży ;D
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Nietoperrr...
Posty: 5467
Rejestracja: sob paź 17, 2009 12:28 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: 3 szczurzyce w ciąży i samczyk z poważnym zap. ucha

Post autor: Nietoperrr... »

No ja myślę,bo te zęby to niby z polaru,ale tak na postrach przed szczurzym straszeniem ciążami ;) A-kysz!
TU I TERAZ Gwizdo,Duszek
Za TM Agata,Kleofas,Figo,Bobek,Frodo,Niko,Bazyl,Zgredek,Indiana,Otiś,Angel,Bercik,Apsik,Rademenes,
Akysz,Szopen,Akuku,Duszka,Tosia,Rambo,Hektor,Lian-Czu[*]
Mebelki polarkowe http://www.fotosik.pl/u/iwonakoziarska/album/1166241/38
sisay
Posty: 185
Rejestracja: ndz gru 30, 2012 12:47 am
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: 3 szczurzyce w ciąży i samczyk z poważnym zap. ucha

Post autor: sisay »

Świetnie się składa, ja poproszę o te zielone :D

I bardzo się ciesze z takich wiadomości. Może ten samczyk taki nie do końca pełnosprawny jest? ;)
Już nie poszukuję samiczki dumbo rex w kolorze czarnym! :D Dziewczynki http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=39979

TRIK - Szkolenie psów w Gliwicach: www.szkolenie-gliwice.pl
Nietoperrr...
Posty: 5467
Rejestracja: sob paź 17, 2009 12:28 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: 3 szczurzyce w ciąży i samczyk z poważnym zap. ucha

Post autor: Nietoperrr... »

Oba "Paszczaki"?To by było 30 zł na konto nausici (dane pewnie poda na priv),a ja bardzo proszę o info kiedy i gdzie wysyłać ;)
TU I TERAZ Gwizdo,Duszek
Za TM Agata,Kleofas,Figo,Bobek,Frodo,Niko,Bazyl,Zgredek,Indiana,Otiś,Angel,Bercik,Apsik,Rademenes,
Akysz,Szopen,Akuku,Duszka,Tosia,Rambo,Hektor,Lian-Czu[*]
Mebelki polarkowe http://www.fotosik.pl/u/iwonakoziarska/album/1166241/38
sisay
Posty: 185
Rejestracja: ndz gru 30, 2012 12:47 am
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: 3 szczurzyce w ciąży i samczyk z poważnym zap. ucha

Post autor: sisay »

Tak, oba :D myślę że nie będa za duże, co? Klatka ma wymiary 80 x 47 i wysoka na 80 cm.
Zaraz pisze PW :)
Już nie poszukuję samiczki dumbo rex w kolorze czarnym! :D Dziewczynki http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=39979

TRIK - Szkolenie psów w Gliwicach: www.szkolenie-gliwice.pl
Nietoperrr...
Posty: 5467
Rejestracja: sob paź 17, 2009 12:28 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: 3 szczurzyce w ciąży i samczyk z poważnym zap. ucha

Post autor: Nietoperrr... »

Nie,nie będą za duże,pisz da nausi ;)
TU I TERAZ Gwizdo,Duszek
Za TM Agata,Kleofas,Figo,Bobek,Frodo,Niko,Bazyl,Zgredek,Indiana,Otiś,Angel,Bercik,Apsik,Rademenes,
Akysz,Szopen,Akuku,Duszka,Tosia,Rambo,Hektor,Lian-Czu[*]
Mebelki polarkowe http://www.fotosik.pl/u/iwonakoziarska/album/1166241/38
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: 3 szczurzyce w ciąży i samczyk z poważnym zap. ucha

Post autor: nausicaa »

sisay, odpisałam.

Ale szybko poszło :D
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Nietoperrr...
Posty: 5467
Rejestracja: sob paź 17, 2009 12:28 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: 3 szczurzyce w ciąży i samczyk z poważnym zap. ucha

Post autor: Nietoperrr... »

No to jeszcze zestawik za 23 zł - wymiarowo jest taki bardziej fretkowy ;)
Kto wspomoże dt-ciaki??
TU I TERAZ Gwizdo,Duszek
Za TM Agata,Kleofas,Figo,Bobek,Frodo,Niko,Bazyl,Zgredek,Indiana,Otiś,Angel,Bercik,Apsik,Rademenes,
Akysz,Szopen,Akuku,Duszka,Tosia,Rambo,Hektor,Lian-Czu[*]
Mebelki polarkowe http://www.fotosik.pl/u/iwonakoziarska/album/1166241/38
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: 3 szczurzyce w ciąży i samczyk z poważnym zap. ucha

Post autor: Paul_Julian »

To jaaaa!!! Bo u mnie już bieda hamakowa piszczy. Ta ostatnia seria była z wyjątkowo wrażliwego na ząbki polarku i świetnie się go pruje ;p
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”