Phantom, za szybko :(

Miejsce dla tych, których już z nami nie ma...

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Phantom, za szybko :(

Post autor: noovaa »

Małe, łyse, chude i gryzące nieszczęście. Taka przyjechała i taka mnie opuściła.

Dostałam kiedyś PW, o treści mniej więcej ( a przynajmniej ja to tak pamiętam ):

"Super promocja! TYLKO DZISIAJ, TYLKO DLA CIEBIE!!

Łyse ! Chude ! Wstrętne ! I skrzywione psychicznie UFO całkiem za darmo, ale pod warunkiem że dasz odpowiedź jeszcze dziś. Nie ma czasu, śpiesz się. "


Tak o to różowy nietoperz trafił w moje ręce.
Różowe i paskudne stworzenie, w swoim wściekłym spojrzeniu bezbłędnie okazywało piekło jakie mu zgotował poprzedni dom. Była zabawką dzieci i psa, blizna na plecach sugerowała że to nie ona się dobrze bawiła. Sporo minęło, zanim nauczyłam się ją podnosić w sposób, w jaki unikałam dziabów. Bo dziabała zawsze, kiedy miała okazję i rękę pod nosem.

Posypały się jej jakiś czas temu tylne łapki, ostatnio mocno schudła ale objawy nie wskazywały nic konkretnego. Dziś znalazłam ją rano leżącą na boku ... średnio przytomną.
Osłabła masakrycznie, leżała na boku, głowy nie podnosiła. Byłam u weta, dostała kroplówkę, antybiotyk i steryd. Miałam wrócić wieczorem ... w zależności od reakcji na steryd, na kolejną kroplówkę lub na uśpienie. I nawet była poprawa. ...po sterydzie miała odrobinkę więcej sił ... na tyle by leżeć w pionie, zamiast na boku ... dostała za to drgawek, jakby atak jakiś. Po nich zaczęła gryźć sobie łapkę, do tego stopnia że aż spuchła, schowałam łapkę to gryzła polar, a później łyżeczkę którą chciałam ją podkarmić ... po ataku gryzienia uspokoiła się ... bujała się na boki leżąc na brzuchu. Po pół godziny znów się zwinęła w kłębek, leżała na boku bezwładnie i sztywno i nie reagowała...

Prosiłam ją ... miałam nadzieję że steryd da jej czas. Że poczuję jeszcze na dłoni jak brutalnie cieszy się że mnie widzi. Nic to nie dało :(

Wg sekcji i wniosków jakie wyciągnął mój weterynarz, problemy z pracą mózgu miała jeszcze przed przyjazdem do mnie. Pewnie dlatego była ślepa. Może dlatego była agresywna (?). Tego w 100% się nie dowiem.

Phantom mieszkała u mnie zaledwie 4 miesiące. Prawdopodobnie dożyła tylko pierwszych urodzin. Była młodziutka i wielu pięknych chwil nie dożyła. Nidy nie zaznała w pełni spokoju psychicznego.. przynajmniej ja tak myślę, bo nigdy nie przestała w pełni gryźć. To ja nauczyłam się unikać ugryzień, ale ona prawie się nie zmieniła. Miałam nadzieję dać jej spokojną resztę życia, azyl po wyjściu z piekła. Niestety nie dane jej było długo z tego korzystać.

ObrazekObrazekObrazek
Obrazek
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Phantom, za szybko :(

Post autor: Paul_Julian »

Ale przynajmniej u Ciebie była bezpieczna. Gryzła, ale na pewno gdzieś w tym łysym środku bylo jej ciepło i bezpiecznie.
Przynajmniej odeszla w dobrym domku.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Szczurza.Mama
Posty: 174
Rejestracja: czw paź 13, 2011 1:48 pm

Re: Phantom, za szybko :(

Post autor: Szczurza.Mama »

[*] śliczna i na pewno była bardzo szczęśliwa.
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Phantom, za szybko :(

Post autor: klimejszyn »

[*] :(
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
emi2410
Posty: 3475
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 1:41 pm
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: Phantom, za szybko :(

Post autor: emi2410 »

[*][/b] :(
Bezszczurowo - Werter w nowym domku
W sercu: 17 szczurzych duszyczek [*][/b][/size]
Awatar użytkownika
^Yuuhi^
Posty: 1062
Rejestracja: ndz maja 29, 2011 4:34 pm
Lokalizacja: Śląskie/Chorzów
Kontakt:

Re: Phantom, za szybko :(

Post autor: ^Yuuhi^ »

[*] :(
Ze mną: Gizmo, Frodo, Gus, Loki oraz pies Brutus i paput Hektor
Za Tęczowym Mostem [*]: Edzio, Fredzio, Tarzan, Hedor, Gex, Radarek, Twix, Leon, Lestat, Kovu, Maniek, Dan, Winnie, Castiel[/color]
spinka2430
Posty: 945
Rejestracja: czw sie 23, 2012 10:29 am
Numer GG: 10899066
Lokalizacja: Szczecin

Re: Phantom, za szybko :(

Post autor: spinka2430 »

[*] :(
Obrazek
Awatar użytkownika
Nika...
Posty: 286
Rejestracja: pt maja 25, 2012 2:58 pm
Lokalizacja: Bytom

Re: Phantom, za szybko :(

Post autor: Nika... »

Tak bardzo chcemy im pomóc a one odchodzą za wcześnie :(
Na pewno doceniała na swój sposób zmianę otoczenia i całą miłość która była jej okazywana.

Leć mała [*]
"Nie dbam o to, co ludzie myślą, albo mówią o mnie, wiem kim jestem. "
http://stowarzyszenieprzyjaciolszczurow ... .php?t=132
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=36490
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Phantom, za szybko :(

Post autor: akzi »

Gdy ktoś umiera nie odchodzi daleko
Zostaje przy tobie, w twoim sercu i zawsze go będziesz mieć przy sobie …


Ślicznotko [*]
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Phantom, za szybko :(

Post autor: Afera »

[*]
9 duszyczek za TM [*]
treehouse
Posty: 406
Rejestracja: wt paź 18, 2011 11:56 pm
Lokalizacja: USA

Re: Phantom, za szybko :(

Post autor: treehouse »

:(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Odeszły...”