Niespodziewane młode

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

Leesiuu
Posty: 12
Rejestracja: ndz mar 03, 2013 8:24 am

Niespodziewane młode

Post autor: Leesiuu »

Witam!
Na początku chciałbym się ze wszystkimi przywitać. Choć jestem na forum kilka lat [anonimowo], to dopiero teraz postanowiłem się zarejestrować. Dlaczego? Kiedy mój poprzedni szczurek odszedł z powodu choroby na starość, postanowiłem, że to na pewno nie był ostatni mój szczur. Tydzien temu w czwartek wybrałem się ze znajomym do zoologicznego i kupiliśmy sobie po szczurze [jemu też niedawno odeszła szczurzyca]. Tym razem oboje kupiliśmy samiczki. Wszystko było okej do wczoraj. Moja [tylko o niej teraz będę mówił] zachowywała się dziwnie. Porozwalała trociny w klatce, zerwała hamak, gryzła wszystkich. Poza tym normalka. Bardzo odważna jest, bo sobie już chodzi po całym domu :) A dzisiaj rano niespodzianka! W klatce jest 12 młodych! :) Niestety z moich pierwszych obserwacji wynika, że jedno małe jest martwe a jedno wygląda na odrzucone. Co mam robić? Chcę je wszystkie dobrze wychować, ale jednocześnie zarejestrowałem się tu, aby zapytać czy ktoś nie chce małego szczurka? Nie mam warunków na tyle szczurów w domu, chociaż jednego na pewno zostawię z mamą [jedną] :) Gdzie znajdę jakieś porady? Pod jakimi hasłami szukać? Wiem tylko tyle, co wyczytałem, że potrzebuje [matka] 400% pożywienia, suchej karmy jak i też świeże rzeczy bogate w białko. Małego, tego trupa wyciągnę jutro. Dzisiaj poczekam na wasze rady :)
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Niespodziewane młode

Post autor: madziastan »

Na przyszłość - nie kupuj - adoptuj. Tak się zdarza że oseski mogą umrzeć. Nic nie możesz zrobić, szczurzyca sama musi z nimi opiekować. Zostaw sobie może 2 samiczki z mamunią bądź jedną samiczkę z mamunią. Pamiętaj że po 4,5 tygodniach trzeba oddzielić samce od samic.
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
Leesiuu
Posty: 12
Rejestracja: ndz mar 03, 2013 8:24 am

Re: Niespodziewane młode

Post autor: Leesiuu »

Dziękuję za wiadomość :)
Jakoś tak zawsze było, że zwierzęta do domu kupowaliśmy :) Ale w sumie co racja to racja :) Nigdy po prostu mi to nie przeszło przez głowę :)
Jak się okazuje to mały trup ożył :) Zaczął się maluch ruszać, ten odsunięty chyba został z powrotem przyjęty, zaopiekowała się wszystkimi :)

O oddzieleniu coś tam właśnie czytałem, więc pod koniec marca muszę przynieść akwarium z piwnicy dla reszty. :)
A co do zostawienia - właśnie tak planuje, towarzystwo jej się za to należy w zupełności :)
PS. to nie jest tak do końca, że jest sama. Ta druga, od znajomego często ją odwiedza i na odwrót :)
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Niespodziewane młode

Post autor: madziastan »

Najgorsze jest to ze ta druga samica, która ją 'odwiedza' musi przez to przejść ze musi zawsze wracać do domu znowu samotna, to jest przegięcie tak jakby odebrano ją możliwość bycia na zawsze z drugim szczurkiem....
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
Leesiuu
Posty: 12
Rejestracja: ndz mar 03, 2013 8:24 am

Re: Niespodziewane młode

Post autor: Leesiuu »

co racja to racja, ale lepsze chyba było to że się widują niż całe życie same :) No ale to się zmieni, są młode to na pewno zostaną :)
Awatar użytkownika
emi2410
Posty: 3475
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 1:41 pm
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: Niespodziewane młode

Post autor: emi2410 »

Jak Twoja szczurzyca odchowa małe, to niech Twój znajomy przygarnie choć jedno maleństwo dla swojej szczurci. One są silnie stadne, towarzysz na stałe (nie z doskoku) jest bardzo ważny aby szczur był szczęśliwy.

Karm dobrze mamusię, dbaj o to by wszystkie młode miały mleko w brzusiach, dostawiaj je gdyby któryś wypadł z gniazda. Mleko w brzuszku widać, to taki biały półksiężyc.

Wstaw zdjęcia maluchów i mamusi, załóż im watek adopcyjny już teraz żeby znaleźć chętnych.
Bezszczurowo - Werter w nowym domku
W sercu: 17 szczurzych duszyczek [*][/b][/size]
asia6677
Posty: 143
Rejestracja: sob wrz 01, 2012 6:10 pm
Lokalizacja: Krapkowice

Re: Niespodziewane młode

Post autor: asia6677 »

Tak koniecznie wrzuć jakieś zdjęcia i załóż wątek adopcyjny a na pewno maluchy zaraz znajdą domek :)
Zapraszam :) : http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38909

Ze mną: Kropka i Popi
Za TM: Megi ['] (XX.11.2008-16.10.2012)
Leesiuu
Posty: 12
Rejestracja: ndz mar 03, 2013 8:24 am

Re: Niespodziewane młode

Post autor: Leesiuu »

w którym podforum mam utworzyć taki temat? ;)
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Niespodziewane młode

Post autor: Malachit »

http://szczury.org/viewforum.php?f=163 tutaj ;)
Pamiętaj, żeby w tytule zawrzeć nazwę miejscowości, to pomaga.
Wyszukiwarka nie gryzie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”