Gryzie szczury po pyszczku i zjada ich sierść..

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
RemedyForIgnorance
Posty: 31
Rejestracja: ndz kwie 10, 2011 2:52 pm
Lokalizacja: Okolice Wieliczki ;)

Gryzie szczury po pyszczku i zjada ich sierść..

Post autor: RemedyForIgnorance »

Witam,

Mam mały problem z moim szczurasem Nestee. Na początku jej towarzyszką była Cola i po ok pół roku od ich połączenia zauważyłam, że Nestee podchodzi do Coli i gryzie jej pyszczek między okiem, a uchem i wyrywa przy tym zazwyczaj sierść ( miała przez to czasem maleńkie ranki). Czasem też chyba ją zjadała, a przynajmniej tak to wyglądało. Ogólnie żyły w zgodzie nie licząc kilkunastu utarczek kiedy dostawały w klatce coś bardzo dobrego do jedzenia ( Nestee jest baardzo pazerna na jedzenie) Myślałam, że może to wina tego, że nie połączyłam ich odpowiednio, bo na innym forum gdzie czytałam o łączeniu szczurów nie wspomniano, że przy łączeniu samiczek nie powinno być w klatce jedzenia przez ok 12 godz. Teraz kiedy Cola zdechła do Nestee dołączyła Vera i dziś zauważyłam, że znów zaczyna się to samo. :-[ Vera jest z nami dopiero od środy i martwię się, że kolejny szczuras będzie miał wygryzioną sierść na pyszczku. Czym może to być spowodowane? Może mimo tego, że Nestee nie przejawia wobec niej żadnych innych oznak agresji ( chyba tak to trzeba nazwać) to oznaka tego, że źle je połączyłam? ???

Z góry dzięki za pomoc! :)
~~~~~~~~~~~~~~~~
`And the salt in my wounds isn't burning anymore than it used to
It's not that I don't feel the pain, it's just I'm not afraid of hurting anymore`
[Paramore - Las Hope]
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gryzie szczury po pyszczku i zjada ich sierść..

Post autor: Malachit »

To po prostu zbyt gorliwe i intensywne iskanie - nie wiem, czy cokolwiek można na to poradzić, u mnie w stadzie jest podobnie, jedna samiczka ma ranki i ubytki w sierści dookoła pyszczka - mimo, że wszystkie się kochają ;)
Wyszukiwarka nie gryzie
Awatar użytkownika
RemedyForIgnorance
Posty: 31
Rejestracja: ndz kwie 10, 2011 2:52 pm
Lokalizacja: Okolice Wieliczki ;)

Re: Gryzie szczury po pyszczku i zjada ich sierść..

Post autor: RemedyForIgnorance »

Właśnie nie jestem do końca pewna, bo czasem faktycznie kiedy iskała je zdarzyło jej się tak zrobić, ale czasem po prostu podchodzi i gryzie i nawet kiedy Cola protestowała czy też Vera protestuje piszcząc nic sobie z tego nie robi.. Czasem zdarzało się, że tylko Coli pyszczek pojawił się koło Nestee i ta ją tam gryzła. Troche wyglądało to tak jakby robiła to specjalnie. Mam nadzieję, że po prostu przesadzam i że tak jak mówisz to zbyt gorliwe iskanie :D
~~~~~~~~~~~~~~~~
`And the salt in my wounds isn't burning anymore than it used to
It's not that I don't feel the pain, it's just I'm not afraid of hurting anymore`
[Paramore - Las Hope]
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: Gryzie szczury po pyszczku i zjada ich sierść..

Post autor: nienazwana »

Mam podobny problem, który troszkę mnie niepokoi. Mam 2 młode samiczki, ok 2,5 miesiąca. Obie trochę niedomagają i są leczone antybiotykami. Zosia jest w troszkę gorszym stanie, jest też mniejsza od siostry Helki, choć apetyt ma niezaspokojony, wszystko wciąga w przeciwieństwie do Helenki wykazującej hrabiowską wybredność. Wydawało mi się,że ich status jest w miarę jednakowy i równie często jedna jak i druga zwyciężają w codziennych gonitwach i potyczkach. Ale wczoraj zauważyłam, że Zosia ma trochę wygryzione (przerzedzone?) futerko z tyłu łebka za uchem, tak może na obszarze ok 0,5 cm. Małe często się iskają, ogólnie żyją w zgodzie, razem śpią jak aniołki wtulone, są ze sobą od początku. Czy to naturalne zachowanie, czy mam jakoś reagować i bronić Zośki (trochę to nierealne ;D )? Nie zauważyłam jakiś ranek lub podrażnienia na jej ciałku, choć mogłam coś przeoczyć bo małe są jeszcze dzikie i oglądanie (w ogóle trzymanie w rękach!) bardzo im nie pasi a nie chcę ich tłamsić na siłę ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Główne”