Konkurencja jedzeniowa

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

Konkurencja jedzeniowa

Post autor: Ewqa »

Mam dwa szczurki, starsza do tej pory była ważniejsza w stadzie i ona rządziła.
ale od tygodnia sie zmieniło i młodsza Lunka jest przywódcą. Tzn jest bardziej ciekawska, wszędzie pierwsza i do jedzenia też. Staram się dawać im po równo jedzenia, ale jak widac jedna drugiej zabiera, bo młodsza Lunka jest teraz o 4 cm dłuższa od starszej Norki i dużo grubsza. Zrobił sie z niej taki kluch. Norka chuda nie jest ale znacznie szczuplejsza od Luny. Boje się czy nie trzeba Norki dokarmiać żeby druga jej prawie wszystkiego nie zabierała. A może zostawić sprawę samą sobie?
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
Dona
Posty: 2033
Rejestracja: pt lip 09, 2004 3:45 pm

Konkurencja jedzeniowa

Post autor: Dona »

Wiesz, zacznij ją dokarmiać jak zauważysz że tamta gwałtownie chudnie... Ale nie sądzę żeby doszło do takiej sytuacji, po prostu pilnuj żeby zawsze miały ziarenka w miseczce :) No a jak bardzo chcesz to czasem dokarmiaj ją ukradkiem jogurcikiem albo dropsikami ;)
Anita
Posty: 937
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 2:43 pm
Lokalizacja: Warszawa Radość

Konkurencja jedzeniowa

Post autor: Anita »

Trzeba zaakceptować, że ten kto jest silniejszy/sprytniejszy czyli "lepszy" ten je więcej... jakby lepsze geny przechodzą dalej... taka jest hierarchia.
U mnie najgrubsza jest Barbi, ale to dziwne, bo mnie się wydaje, że przewodzi Żaba, zadziorna kłótliwa bestia ;) Szczury mają swoje tajemnice ;)
kris
Posty: 104
Rejestracja: śr sty 12, 2005 3:12 pm

Konkurencja jedzeniowa

Post autor: kris »

no a ja radze uwazac... kumlowi ktory mi podarowal 2 szczurcie,zostaly 2samce.Starszy niedal mlodszemu jesc i mlodszy zdechl :(
Ze mną :
Ratta ( husky )
Milka ( czarnuszek z białymi ślaczkami na brzuszku :D )
w moim sercu ŚP Mamuśka( 16.05.2005)
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

Konkurencja jedzeniowa

Post autor: Ewqa »

No myslę że aż tak źle to u mnie nie będzie ;)
Dokarmiam Noreczkę poza klatką, tylko że ona z każdym kąskiem pedzi do klatki a tam juz czeka wiecznie głodna Lunka. ;)
Ale jak Luna biega, to Norka dostaje smakołyki :)
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

Konkurencja jedzeniowa

Post autor: Fam »

moze niech sama sprobuje zawalczyc o jedzenie, nie mozesz dokarmiac jej wiecznie, tak juz jest w stadzie
za tęczowym mostem: Karolcia
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Konkurencja jedzeniowa

Post autor: Nakasha »

U mnie rówież szczury wyrywają sobie jedzenie, najgrubsze i największe są 3 samce, ale w stadzie przewodzą i samiec i samiczka - albo raczej, powiedzmy, "walczą" o dominację (na codzień dominuje Siona, bo Ziemowit po kastracji stracił swój wredny charakter - ale jak chce coś zrobić jemu, zostaje brutalnie sprowadzona na właściwe miejsce :lol: )... bo tak poza tym, to w stadzie przewodzę ja i wszystkie szczury to akceptują :wink:

Nie sądzę, by doszło do tego, że któraś z nich będzie głodować - zresztą wystarczy, jak nie będziesz im ograniczać jedzenia i dbać o to, by zawsze miski były pełne - w końcu Luna kiedyś sie naje i dopuści do miski starszą koleżankę ;)
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

Konkurencja jedzeniowa

Post autor: Fam »

dobre rozwiazanie to nakladanie do dwoch misek, dominujacy sczur sie nie rozdwoi, postaw miski jaknajdalej od siebie, jedna na samej goze a droga na dole, nakladaj tylesamo i tegosamego, moze to pomorze
za tęczowym mostem: Karolcia
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

Konkurencja jedzeniowa

Post autor: Ewqa »

Sukces :) Norka wygrała dzisiaj walkę o sałatę. Przeciągały sie tym samym lisciem bo głupolki nie zauważyły że obok lezy drugi ;)
W sumie chyba przesadziłam bo jak je dokładniej pobserwowałam to nie zauwazyłam żeby Norka jadła mniej, raczej jedza tyle samo, a daje im w 2 miseczkach i zawsze równoczesnie. Widac tak juz jest że jedna długi jamnik a druga kluska ;)
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
ADA
Posty: 112
Rejestracja: pn paź 13, 2003 11:38 am

Konkurencja jedzeniowa

Post autor: ADA »

Po za tym, to samiczki ,przynajmniej obecna moja szóstka i poprzednie zestawy, uwielbiają zabawy w chomikowanie i wykradanie jedzonka. Czasami całe godziny zajmuje im wzajemne zakradanie się do kątka innej i wynoszenie żarełka, wtedy ta druga zajęta jest wynoszeniem ze spiżarni następnej itd :lol:
Niekiedy wydaje mi się, że takie prawdziwe przysmaki służą bardziej do chowania w skarbcu niż zjadania na poczekaniu. :wink:
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

Konkurencja jedzeniowa

Post autor: Fam »

no i po problemie, nie ma sie czym martwic
za tęczowym mostem: Karolcia
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Konkurencja jedzeniowa

Post autor: Nakasha »

Ha! moje mają 3 miski, każda w innej klatce, co nie przeszkadza im biegać od 1 do 2-giej w poszukiwaniu lepszych kąsków ;) co zabawne, największym chomikiem jest samiec - i sprytny w dodatku ;) Gdy częstuję je smakołykami, bierze swój kawałek, biegnie na dół klatki, chowa w rogu, potem biegnie po drugi, udając, że 1szy już zjadł :lol: bo wie, że daję im kolejne jak już wchłoną poprzednie :D (pilnuję ile który dostaje)
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

Konkurencja jedzeniowa

Post autor: Fam »

ale zaden nie gloduje, kazdy je ile trzeba i jest spokuj, dopuki najsilniejsze sie nie spasą
za tęczowym mostem: Karolcia
Morgiana
Posty: 13
Rejestracja: czw maja 12, 2005 12:32 pm

Konkurencja jedzeniowa

Post autor: Morgiana »

U mnie też młodsza i mniejsza Dolores dominuje w sprawach jedzenia - zjada dużo szybciej lub chomikuje swój przydzział, a potem zabiera Teodrce z pyszczka jej kąski, potrafi ją nawet ugryźć! A Teodora się jeszcze nigdy nie postawiła, pozwala Małej się podjadać albo czeka aż tamta zje i dopiero przegląda zawartość miseczki...zresztą Dolores - czyli Mała :-) jest najbardziej łakomym i pazernym na jedzenie szczurem jakiego miałam...
kitten
Posty: 387
Rejestracja: wt mar 29, 2005 12:48 pm

Konkurencja jedzeniowa

Post autor: kitten »

Fajnie ze powstal taki temacik bo sie wlasnie nad tym zastanawialam ale juz po klopocie...
Maxi ma manie podkradania i chomikowania ciasteczek ale ani jesnego jeszcze nie tknela, Wicca natomisat gromadzi inne cisateczka ktorych nie je ona tylko Maxi, chomikuja, potem sobie wzajemnie podkradaja i awantura gotowa...
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”