Co mogło się stać??? :-(

Miejsce dla tych, których już z nami nie ma...

Moderator: Junior Moderator

kubisia
Posty: 13
Rejestracja: pt mar 22, 2013 1:26 am

Co mogło się stać??? :-(

Post autor: kubisia »

Witajcie.
Jestem tu od niedawna, choć długo już czytam forum. Do zarejestrowania się i napisania niestety pierwszych smutnych postów zmotywowało mnie odejście mojego drugiego już szczurka.
Pierwszy szczurek Lisa był ze mną tylko 3 miesiące. Kupiłam ją w zoologu i potem okazało się, że nie jest już młoda i niestety jest chora. Odeszła na chorobę płucno-sercową.
Drugiego szczuraska kupiłam już poza sklepem, miała dokładnie 5 tyg to była Niuncia... Żyła dokładnie 1,5 roku i dwa dni... Wczoraj minęły 2 tygodnie jak nie ma jej ze mną :-( Ja nadal nie mogę się pozbierać... Inni pewnie myślą, że to głupie przeżywać śmierć szczura bo to tylko szczur, ale wy piszący na tym forum mam nadzieję, że mnie rozumiecie.
Piszę tutaj bo może ktoś z Was choć trochę wyjaśni mi co mogło być przyczyną tak nagłego odejścia Niunci. Nie miała żadnych oznak choroby, żadnej porfirynki, jeszcze dzień wcześniej normalnie funkcjonowała, jadła, ze smakiem wylizała pudełko po serku. Następnego dnia od rana drapała w domku, jak to mówiłam robiła sobie przemeblowanie, a gdy wstałam zobaczyłam ją leżącą z łapkami i pyszczkiem w miseczce z jedzeniem… miała otwarte oczka, ale już nie żyła :-(
Cały czas o niej myślę i zachodzę w głowę co mogło się stać? Dlaczego tak nagle, przecież nie była chora. Czy to mógł być zawał serca, zaksztuszenie się? Nie było żadnych objawów, że coś dzieje się nie tak. To był dopiero mój drugi szczurek i nie mam jeszcze aż tak dużej wiedzy na temat szczurków by wiedzieć co się stało :-(
Czy ktoś z Was może wie co mogło być przyczyną tak nagłego odejścia? Może ktoś miał podobny przypadek?
Awatar użytkownika
Ksyna
Posty: 136
Rejestracja: czw gru 27, 2012 1:25 pm
Lokalizacja: Słupsk

Re: Co mogło się stać??? :-(

Post autor: Ksyna »

Hej
Dla szczurków [*] :'(
Każdy Ciebie tu zrozumie, spokojnie. Moja szczurcia też niedawno odeszła, wiem jak to boli i rozrywa od środka. Mi się wydaje, że to mógłby być zawał lub coś jej utknęło w przełyku. Znawcą nie jestem i nie chcę Cię wprowadzać w błąd odnośnie dlaczego umarła.
Trzymaj się ;) teraz też jest na pewno szczęśliwa z innymi małymi duszyczkami z ogonkami!
Moje dzieci: Sassy, Pansy, Rifle, Sky
Za TM: Nena 15.12.2012 - 16.03.2013, Mia 14.06.2012 - 05.01.2015, Joy 12.09.2012 - 09.03.2015
Nasz temat: http://www.szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38876
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co mogło się stać??? :-(

Post autor: unipaks »

Możliwe, że przyczyną było zadławienie, na niektóre rzeczy nie mamy wpływu :-\
Bardzo mi przykro... [*] Leć, malutka...
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
kubisia
Posty: 13
Rejestracja: pt mar 22, 2013 1:26 am

Re: Co mogło się stać??? :-(

Post autor: kubisia »

Wiem, że na niektóre rzeczy nie mamy wpływu i to najbardziej boli.
Dzięki za odpowiedzi.
Mam nadzieję, że malutka już jest w szczurkowym niebie [*]
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Co mogło się stać??? :-(

Post autor: Nakasha »

Przykro mi... [*]

To mogło być zadławienie... ale nie można mieć pewności... gdybyś chciała się upewnić, zrozumieć, można poprosić weterynarza o przeprowadzenie sekcji zwłok. To wiele wyjaśnia w takich nagłych wypadkach.
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Odeszły...”