Franek the Szczur

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Dragor
Posty: 54
Rejestracja: ndz maja 08, 2011 3:31 pm

Franek the Szczur

Post autor: Dragor »

Wiem, że wielu powie mi że lepiej mieć zwielokrotniony iloraz zaszczurzenia, ale mnie jeden wystarczy i jemu chyba też :)
Franek ma dwa lata, jest leniwy, zawsze włazi mi na kolana. Jest kochany, ale nie lubi siedzieć w miejscu. Posiedzi sobie na kolanach przez minutę, a potem majestatycznym krokiem pójdzie sobie na drugi koniec kanapy i wróci za parę minut. Lubi chować się pod kocem i tam wędrować, przez co wydaje się że koc jest opętany ^^.
Mój maż od zawsze wola go "idiota" i reaguje na to jak na własne imię. Ma za sobą świerzb, ale jak dotąd poważniej nie zachorował. Trzyma się życia i poza rosnącym lenistwem wydaję się że jest całkiem zdrowy. Jest też całkiem spory. Bez ogona ma 21 centymetrów.
Taki to już jest Franek the Szczur
http://fc09.deviantart.net/fs70/i/2012/ ... 5pgxlb.jpg
http://fc04.deviantart.net/fs70/i/2012/ ... 5om6dj.jpg
http://fc04.deviantart.net/fs71/i/2012/ ... 5om7v8.jpg
http://fc02.deviantart.net/fs70/i/2012/ ... 5n4nwf.jpg
http://th09.deviantart.net/fs71/PRE/i/2 ... 5n4on2.jpg

Następnym razem proszę wklejać miniaturki zdjęć. 19hajer20
Awatar użytkownika
emi2410
Posty: 3475
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 1:41 pm
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: Franek the Szczur

Post autor: emi2410 »

Franio piękny, ale szczury są silnie stadne. Musi mieć towarzystwo. I to nie są nasze wymysły, poczytaj o tym. ;)
Bezszczurowo - Werter w nowym domku
W sercu: 17 szczurzych duszyczek [*][/b][/size]
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Franek the Szczur

Post autor: alken »

emi2410 pisze:Franio piękny, ale szczury są silnie stadne. Musi mieć towarzystwo. I to nie są nasze wymysły, poczytaj o tym. ;)
wątpię, żeby dwuletni szczur, który całe życie był sam, chciał nagle dostać towarzystwo ;)
aczkolwiek na przyszłość jeśli nadal planujesz mieć szczury to w większej ilości będą szczęśliwsze, a Ty sama zauważysz że większe stadoko jest fajniejsze.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
emi2410
Posty: 3475
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 1:41 pm
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: Franek the Szczur

Post autor: emi2410 »

Zawsze można wziąć dwa maluszki, one zajmą się sobą, a jemu towarzystwa dotrzymają. :)
Bezszczurowo - Werter w nowym domku
W sercu: 17 szczurzych duszyczek [*][/b][/size]
Dragor
Posty: 54
Rejestracja: ndz maja 08, 2011 3:31 pm

Re: Franek the Szczur

Post autor: Dragor »

Wolę nie ryzykować maluchów. Raz, nie mam klatki, dwa Franek zbliża się do szczurzej emerytury, lepiej mu nagle nie zmieniać środowiska.
Z drugiej strony miała dwa szczurki na raz. Rattrap i Lobo. Byli bardzo agresywni w stosunku do mnie. Nie pozwalali się dotykać, gryźli, woleli własne towarzystwo. Próbowałam ich oswajać i w pewnym monecie się udało. Mogłam mieć na rękach jednego, ale gdy dołączał drugi miałam pogryzione ręce.
Awatar użytkownika
xkuubi
Posty: 386
Rejestracja: wt lut 12, 2013 12:13 am
Numer GG: 28198941
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Re: Franek the Szczur

Post autor: xkuubi »

Zgaduje,że ogony były z zoologa. Biorąc pod uwagę warunki w jakich tam żyją, nie dziwię sie,że szczury są agresywne. A tak jak Ty nie potrafiłabyś żyć samotnie to szczurki też nie chcą. Muszą się mieć do kogo przytulić, z kim się pobawić.
Ze mną: Dexter, Leon[idas], Demon i tymczasy :)
Za tęczowym mostem: Kubuś,Pepe,Devil
[*][/size][/color]
Awatar użytkownika
xkuubi
Posty: 386
Rejestracja: wt lut 12, 2013 12:13 am
Numer GG: 28198941
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Re: Franek the Szczur

Post autor: xkuubi »

I wygłaskaj tam Franka ode mnie i od moich panienek :D
Ze mną: Dexter, Leon[idas], Demon i tymczasy :)
Za tęczowym mostem: Kubuś,Pepe,Devil
[*][/size][/color]
Dragor
Posty: 54
Rejestracja: ndz maja 08, 2011 3:31 pm

Re: Franek the Szczur

Post autor: Dragor »

Byli ze sklepu, ale byli zupełnie malutcy gdy ich dostałam. Nie mogli mieć więcej jak miesiąc. Zwyczajnie nie lubili być dotykani przez ludzi, bili się też czasem, ale i tak na końcu spali razem. Tak na prawdę ludzi nie lubili w cale. Woleli być zostawieni w spokoju, tylko we dwóch.
Awatar użytkownika
xkuubi
Posty: 386
Rejestracja: wt lut 12, 2013 12:13 am
Numer GG: 28198941
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Re: Franek the Szczur

Post autor: xkuubi »

Nie lubili ludzi bo pewnie nigdy nie mieli z nimi kontaktu ;p
Ze mną: Dexter, Leon[idas], Demon i tymczasy :)
Za tęczowym mostem: Kubuś,Pepe,Devil
[*][/size][/color]
Dragor
Posty: 54
Rejestracja: ndz maja 08, 2011 3:31 pm

Re: Franek the Szczur

Post autor: Dragor »

Wierz mi, stawałam na rzęsach, by ich oswoić, a byli u mnie dziesięć miesięcy. Nie dawałam rady już, i oddałam ich do hodowcy z okolicy. Rattrap miał umaszczenie typu hasky, a Lobo był niemal całkiem czarny. Gość przyjął ich z otartymi ramionami i dobrze im się potem działo. Wiem też że nigdy nie przyzwyczaili się do ludzi i byli agresywni.
Awatar użytkownika
xkuubi
Posty: 386
Rejestracja: wt lut 12, 2013 12:13 am
Numer GG: 28198941
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Re: Franek the Szczur

Post autor: xkuubi »

Jakieś wyjątki Ci sie trafiły. Ale tak czy siak to nie zmienia faktu,że szczur to zwierzę stadne i kolegę mieć musi :P
Ze mną: Dexter, Leon[idas], Demon i tymczasy :)
Za tęczowym mostem: Kubuś,Pepe,Devil
[*][/size][/color]
Dragor
Posty: 54
Rejestracja: ndz maja 08, 2011 3:31 pm

Re: Franek the Szczur

Post autor: Dragor »

Niestety mojego kochanego Franka już nie ma :(
Miał problemy z tylnymi łapkami i z układem moczowym. W pewnym momencie w ogólne przestał chodzić. Wizyta u weterynarza była straszna...

Teraz mam Myszę. Mała szczurka, chyba hushy, nie jestem pewna, ale chyba jaśnieje od ogonka.
Awatar użytkownika
diana24
Posty: 816
Rejestracja: wt maja 11, 2010 4:07 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Franek the Szczur

Post autor: diana24 »

Franek pewnie miał niedowład tylnych łapek. To częste schorzenie u ponad 2-letnich szczurków, i ogony mogą z tym żyć. Szkoda tylko że miał problem z układem moczowym. Jedną moją samiczkę też uśpiłam ze względu na niewydolność nerek...
[*] Dla Franka...
Z nami : Kreska, Tosia (http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=41343)
Przetransportowane: 8 przystojniaków i 8 samiczek
Za TM [*][/b]: Lucy, Hera, Topej, Fiona, Całka, Aria, Albert, Iskierka, Gabi, Safi, Plamka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”