Ucieka do klatki i gryzie

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Majka01
Posty: 21
Rejestracja: ndz kwie 28, 2013 6:53 am

Ucieka do klatki i gryzie

Post autor: Majka01 »

Cześć. Maja jest u mnie od 8 kwietnia, ma około 4 miesiące (jakby wynikało ze zdania sprzedawcy). Kiedy do nas trafiła bała się wyjść z klatki a jak się wsadziło tam rękę to podchodziła wąchała i gryzła. Jak już udało się ją wyjąć to na rękach spokojnie, ale do pieszczochów nie należy. O głaskaniu można pomarzyć. Kiedy dawałam ją z rąk na łóżko to też podchodziła i gryzła jednak nie tak mocno jak ostatnio :( Ostatnio urodziła i zrobiła się gorsza. I nie wygląda na to, że boi się o małe tylko o siebie.. Kiedy wchodzę do pokoju od razu przybiega do drzwiczek i jak je otworzę to od razu wychodzi, ale wystarczy najmniejszy mój ruch i ucieka pędem do klatki. Jak chcę jej dać z ręki jedzenie to je wącha a mnie gryzie i to wrednie. Jak jest na ziemi to biegnie do mnie i gryzie po stopach, a nie jest to przyjemne. Mam wrażenie, że jakbym uciekała to by biegała za mną i gryzła. Zachowuje się jak dzika wręcz. Na ręce nie chce dać się wziąć, a jak ją wezmę, to chce jak najszybciej zejść.. A kiedyś uwielbiała, kiedy zakładałam chustę na szuję i się w niej wylegiwała.. Nie wiem co mam robić. Planuję zostawić jej jedną córuchnę, ale nie chcę żeby jeszcze bardziej zaczęła mnie olewać..oh ???
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Ucieka do klatki i gryzie

Post autor: akzi »

szczurka po porodzie jest agresywna, powinnas dac jej spokój dopóki maluchy nie podrosną.
jezeli wczesniej jej nie oswoiłas a teraz urodziła nie spodziewaj się cudów.
niech siedzi z małymi a ty dawaj jej jedzenie z daleka od niej
pamietaj by w 4 tyg oddzielic samce od samic bo bedziesz miała zaraz wieksze stado.
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Główne”