Szczurzaste Dziubole

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Yen
Posty: 181
Rejestracja: wt lut 12, 2013 11:46 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nezumi i Aka :D

Post autor: Yen »

Nie ma to jak nieoswajanie szczura, nie branie go na ręce i na wybiegi a w następstwie wmawianie że sobie ze jest agresywny i to dlatego trzeba go oddać... Dobrze że szczurcia trafiła w dobre ręce... Jest śliczna!
Biegunka już ustała czy dalej ją męczy? Jeśli nadal to daj jej mniszek lekarski (zwykłe mlecze), pomaga w niestrawnościach, a poza tym to bomba witaminowa ;)
Pozdrawiamy i całujemy śliczne pyszczki :-* :-* :-*
Ze Mną:Erato, Awantura, Mickiewicz, Rozalia Rozalinda Pierwsza oraz Mafinka

Za TM Michelle, Niunia, Tycia, Liberia, Ruby oraz 2 żołnierzy o nieznanych imionach

nasz wątek http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=39583
Awatar użytkownika
kaka958
Posty: 360
Rejestracja: pt sty 04, 2013 6:23 pm
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: Nezumi i Aka :D

Post autor: kaka958 »

Mało osób w ogóle wie coś o szczurach a ludzie często je biorą bo są mądre. Biegunka z tego co widzę ustała :) Myślę że ostatnio po prostu nie jadła nic twardego, bo kupa wyglądała jak po zupie.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Nezumi i Aka :D

Post autor: Megi_82 »

Fajna pani, na pewno szybko ją oswoisz :)
Ludzie biorą szczury... albo nie biorą, tylko się głupio pytają: o rany, to one ci tak biegają po domu?! A nie gryzą...? Nie, kurna, w słoikach trzymam, a gryzą i zżerają każdego, kto podejdzie ::) Ech, temat rzeka :/
Wycałuj swoje pychole i nową śliczność też :)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
Awatar użytkownika
kaka958
Posty: 360
Rejestracja: pt sty 04, 2013 6:23 pm
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: Nezumi i Aka :D

Post autor: kaka958 »

Dziękuję wycałuję.
Ta mała się szybko oswoi już jest po części oswojona :) Problem jest taki że Nezumi jej nie akceptuje w nocy się krew polała bo ma nową rankę :/ Oddziele je na jakiś czas i zacznę od nowa i porządniej :)
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
ann.
Posty: 673
Rejestracja: pn gru 03, 2012 6:56 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nezumi i Aka :D

Post autor: ann. »

No i jak tam u Was? Oswojone i połączone towarzycho?
Psychopatka Korba, ciepła klucha Pianka, żywe srebro Dziurka, łysa Jagoda, maleńka Gumka i oszołom Śrubka
za TM Gumka i Mysza
(mamy też swój wątek:
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40116)
Awatar użytkownika
kaka958
Posty: 360
Rejestracja: pt sty 04, 2013 6:23 pm
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: Nezumi i Aka :D

Post autor: kaka958 »

Wybaczcie że nie pisałam ale w sumie nie miałam kiedy. Towarzystwo połączone tylko Niiya ma jakiś dziwny nawyk gryzienia i mimo że lubi resztę jak któraś do niej podejdzie przodem ugryzie w nos, mnie też gryzie przez szparę w akwarium :/ Moje stadko wzbogaciło się o łysola o imieniu Yumi (od 夢 Yume - marzenie, sen). Niestety ale muszę część oddać :( Mama powiedziała że mi je powyrzuca wszystkie i wolę je oddać w dobre ręce niż żeby mama się denerwowała i nie wiadomo co się stało. Oddaje te do których jestem najmniej przywiązana, one mnie nie kochają i czuję że inny właściciel będzie dla nich lepszy (nie oddam byle komu). Będę się musiała pożegnać z Niiyą- i tak początkowe założenie było takie że miałam ją oddać jak tylko się trochę oswoi z innymi szczurami i ludźmi i Erzę strachliwy maluch który prawie w ogóle do mnie nie przychodzi i jest na tyle mała że da się ją nauczyć bezgranicznej miłości do człowieka. Tak mi szkoda że nie mogę ich zatrzymać ale i tak mama będzie na mnie krzywo patrzeć za trzy powiedziała że "Ty miałaś mieć jednego i Miśka (moja siostra) też jednego!"

Z pozytywnych wiadomości łysek został uratowany z okropnego sklepu zoologicznego nie mogłam na nie patrzeć, musiałam uratować jeszcze na dodatek wymarzonego szczura. Siedziały w małych akwariach, po kilka, trociny miały tylko na połowę tego akwarium, całe obsikane, jedzenia nie widziałam (widzę po tym jak się rzuca na jedzenie), chyba nie miała kontaktu z człowiekiem i facet wyciągnął ją za ogon. Inne zwierzęta tak samo, trzy króliki w małej klatce, chomik połączony z myszoskoczkiem siedziały po dwóch stronach klatki wyobraźcie sobie jak się czuły, tylko ryby miały chyba w miarę warunki bo wszędzie to wygląda tak samo i tam nie umiałam zaobserwować czy jest ok. Pełno much Zastanawiam się czy nie zgłosić tego sklepu do jakiejś jednostki która się tym zajmuje ale nic o tym nie wiem.
Yumi, black husky (nie wiem czy fuzz, czy double rex bo się nie znam) ma ponad miesiąc na początku się bała - wiadomo ale w domu już w ten sam dzień bawiła się ze mną, ma dużo energii, jedyny mój szczur który daje mi się całować, jeszcze jak siedziała na moim ramieniu to miałam wrażenie że przysuwa się do mojej twarzy żebym ją mogła całować, a ona w zamian gryzła mi kolczyk w ustach :D Bardzo ją kocham i nie mogę jej oddać mimo że jest ze mną najkrócej.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
xkuubi
Posty: 386
Rejestracja: wt lut 12, 2013 12:13 am
Numer GG: 28198941
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Re: Nezumi i Aka :D

Post autor: xkuubi »

Łooo. Nie było mnie trochę a Tobie już stadko się powiększyło :D To pozostaje mi życzyć zdrówka dla wszystkich ogonów i przesłać mizianko :3
Ze mną: Dexter, Leon[idas], Demon i tymczasy :)
Za tęczowym mostem: Kubuś,Pepe,Devil
[*][/size][/color]
Awatar użytkownika
kaka958
Posty: 360
Rejestracja: pt sty 04, 2013 6:23 pm
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: Nezumi i Aka :D

Post autor: kaka958 »

Powiększyło się i się zmniejsza :( Przesadziłam trochę z szczurami i mama się wkurzyła. Dla Erzy i Jedynki mam nowy domek u Magdonald cieszę się że to właśnie do niej idą :) A Niiyi wystawię temat ale szukam doświadczonego opiekuna :)
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
kaka958
Posty: 360
Rejestracja: pt sty 04, 2013 6:23 pm
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: Nezumi i Aka :D

Post autor: kaka958 »

Szczury są coraz lepsze :D
Niiya robi postępy przychodzi do mnie. Jak są na wybiegu to wchodzi mi na chwilę na kolana ale tylko jak siedzę na podłodze. Niiya gryzie wszystko i wszystkich. Nie wiem czy jest po prostu wredna czy ma to po poprzednim domu, ale dziabie. Jak podchodzi do jakiegoś szczura to na powitanie dziab w nos, chwyta za skórę i ciągnie inne szczurki jak są do niej tyłem. Cały czas je zaczepia i niby iska ale one przy tym piszczą, chyba jej nie lubią (oprócz Jedynki bo Jedynka ją normalnie iska). Najbardziej zaczepia Nezumi i Akę, młodsze kiedyś biła teraz bardzo rzadko coś im robi, a łysola całkowicie olewa. Mnie też gryzie ale coraz mniej, jak wkładałam ręce do akwarium to mnie chwytała ale teraz rzadko to robi bo ją za to karałam ale jak włożę palec przez szparę to mnie udziabie do krwi. Zachowuje się jak samiec jak jakaś samica ma rójkę to ona je po prostu rucha :D Ale przynajmniej gryzie mnie coraz rzadziej, nie boi się już biegać po podłodze i nie boi się innych szczurów.
Jedynka jest szczurem z adhd, lata jak głupia pierwsze co robi po wypuszczeniu to wspinanie się na kaloryfer i kombinowanie żeby wejść na biurko. Też do mnie przychodzi, wspina mi się po nogach jak siedzę przy kompie, przed chwilą była mnie odwiedzić i pokombinować jak się dostać na biurko. Boi się jak ja do niej podejdę, ale już jest co raz lepiej. Erza podobnie ale jest o wiele bardziej ciapowata, bojaźliwa i nie ma adhd. Ostrzeżenie do Magdonald jak już je dostaniesz (jutro?) to żeby je złapać po wypuszczeniu poczekaj aż same do ciebie przyjdą albo podchodź bardzo powoli i poczekaj aż się tobą zainteresują, to na nie działa :P
Yumi jest zaraz po Nezumi najukochańszym szczurem, tak samo jak ona cały czas chciałaby siedzieć w bluzie/bluzce, nie boi się mnie (choć ma gorsze chwile jak siedzi pod łóżkiem i ucieka), jest ciekawska i jest jedynym z nowych szczurów który może się na mnie wspiąć jak stoję (robi tak jeszcze tylko Nezumi i Aka) teraz siedzi ze mną i też kombinuje na biurko (nie wiem co one mają z tym biurkiem) Moja ciocia też szczuromaniaczka powiedziała że jak jest brzydka tak samo jest bardzo kochana. Jak byłam płacić za internet z nią to nie uwierzycie co powiedziała, że ma słodszą mordkę niż zwykły szczur, byłam w szoku bo mało jest osób które tak uważają. Bardzo ją kocham.

W czasie pisania postu tysiące razy usłyszałam piski Nezumi gonionej przez Niiyę, Akę też zaczepiała ale ona bardzo rzadko piszczy jest cichym szczurem. Zaraz po tym Nezumi przyszła się do mnie przytulić, wtuliła się w moją rękę i wydała dźwięk jakby gruchanie z piszczeniem, brzmiała trochę jak sierpówka. Kocham to w niej jak np. próbuje gdzieś wskoczyć i nie uda jej się, ja się śmieje a ona przyjdzie się do mnie przytulić, jakby chciała powiedzieć no co się ze mnie śmiejesz, smutno mi :D Potem wsadziła jakiś papier do akwarium.
W chwili gdy wysyłam posta siedzą na mnie Yumi, Jedynka, Erza i Nezumi która siedzi w cyckach :D
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
kaka958
Posty: 360
Rejestracja: pt sty 04, 2013 6:23 pm
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: Nezumi i Aka :D

Post autor: kaka958 »

Dziękuję jak przeczytaliście poprzedni post do końca bo jest długi. Magdonald mam pytanko zmieniasz Erzie imię? Jestem ciekawa bo pewnie Jedynce dasz inne bo to nie imię ale czy Erza ci się zapamiętała :P
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Magdonald
Posty: 671
Rejestracja: ndz paź 21, 2012 3:15 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Szczurzaste Dziubole

Post autor: Magdonald »

Szczerze, to myślałam, żeby imienia jej nie zmieniać, skoro już ma nadane przez swoją "mamę" :)
Za to Jedynka dostanie na pewno inne, wiadomo czemu :D Tylko jeszcze nie wiem jakie.

Ostrzegać mnie przed nimi nie musisz, pomalutku się rozkręcą. Zresztą przy moich aparatkach jest niemożliwe, żeby tak się nie stało ;D

Nie mogę się doczekać, aż dziewczyny do mnie trafią ::) Transport miał być jutro, ale jednak znów pojawiły się jakieś komplikacje... Dziś wieczorem chłopak, który miał je wieźć będzie do mnie dzwonił i spróbujemy coś ustalić, jednak jak się nie uda, poszukamy innego transportu. Damy radę ;)
Moje dziewczęta:
Obrazek
Zapraszamy na nasz bazarek :)
Awatar użytkownika
kaka958
Posty: 360
Rejestracja: pt sty 04, 2013 6:23 pm
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: Szczurzaste Dziubole

Post autor: kaka958 »

Kurcze to kiepsko kiedy Ty się w końcu ich doczekasz :P Takie czekanie musi być męczące :)
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
kaka958
Posty: 360
Rejestracja: pt sty 04, 2013 6:23 pm
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: Szczurzaste Dziubole

Post autor: kaka958 »

No w końcu się udało Jedynka i Erza jadą do nowej mamy :)
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Magdonald
Posty: 671
Rejestracja: ndz paź 21, 2012 3:15 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Szczurzaste Dziubole

Post autor: Magdonald »

Będę im dobrze "mamować", obiecuję! :D
Teraz tylko czekam na telefon i jadę je odebrać!
Moje dziewczęta:
Obrazek
Zapraszamy na nasz bazarek :)
Awatar użytkownika
kaka958
Posty: 360
Rejestracja: pt sty 04, 2013 6:23 pm
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: Szczurzaste Dziubole

Post autor: kaka958 »

Moje szczury chyba nie zauważyły że tej dwójki nie ma. Są tylko spokojniejsze bo mają więcej miejsca i mniej przepychanek do jedzenia :D

Zauważyłam że Niiya od kilku dni nie gryzie innych szczurów, raz się zdarzyło na wybiegu i tylko jest chamska przy misce. To bardzo dobrze bo może będzie miała szanse na nowy dom. Ogólnie robi się spokojniejsza a zarazem ma więcej energii wspina się wszędzie już zwiedziła kaloryfer i parapet bez problemu się wspina ale jest fajtłapą (mega fajtłapą) jej zejście z kaloryfera wyglądało jak zrzucenie worka ziemniaków i uderzyła się w nos :P
Chciałam nagrać Akę jak wspina się na firankę ale nie miałam przy sobie telefonu a jak schodziła to akurat po niego wychodziłam :/
ObrazekObrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”