[Wronki] zaadoptuję 2 szczurki

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

Hysteria
Posty: 7
Rejestracja: pn mar 04, 2013 8:20 pm

[Wronki] zaadoptuję 2 szczurki

Post autor: Hysteria »

Witam,

jestem tu dość nowa:) Zwierzęta mam od dawna, ale szczurów nigdy nie miałam (miałam kiedyś mysz, ale to daaawne czasy). Od jakiegoś czasu już ten pomysł chodzi mi po głowie i postanowiłam go jednak zrealizować. Ostatnio czytam, czytam i jeszcze raz czytam wasze ciekawe forum.

Tak więc w skrócie: właśnie kupiłam używaną klatkę szer.-69 cm, gł.-39 cm, wys.- 79 cm. Nie mam jej jeszcze u siebie. Nad wyposażeniem będę musiała troszkę popracować, czas zasiąść do szycia :) Wydaje mi się, że klatka jest mniej więcej ok na 2 szczury.

Jak chodzi o karmienie: zacznę od karmy Tima Rattima. Po pewnym czasie chciałabym przejść na własne mieszanki. Mam już ususzone różne różności: marchew, buraki, jabłka, cukinię, dynię, pietruszkę, liście pokrzywy itd. Oczywiście będą też dostawać świeże warzywa i owoce. Myślę też nad gotowaniem obiadków typu ryż/makaron/kasza plus warzywa plus mięsko (chociaż z mięskiem to chyba raz w tygodniu tylko). MOje psiaki jedzą suchą karmę, ale daję im też gotowane jedzenie, więc to kwestia tylko podebrania trochę dla sZczurasków. Wraz z pojawieniem się wiosny do diety wejdą też różne dzikie zieleninki, gałązki, zioła (mam też w planach założyć w tym roku własny warzywnik, ale nie wiem czy się wyrobię z ilością pracy - najgorzej to przekopanie terenu wr...). Mam też suszone stynki (takie rybki), to im powinno baardzo zasmakować :) No tak w skrócie chciałam napisać, ale wyszło trochę dłużej. W każdym razie na pewno będę się musiała jeszcze poduczyć i zmieniać jadłospis na bieżąco.

Szczurki - chcę od razu dwa. Preferuję chyba samiczki, chociaż ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła. Podoba mi się u samców to, że są bardziej miziaste, ale obawiam się tego, że często uczulają, więc sama nie wiem. Super gdyby były ze sobą już zżyte, może rodzeństwo. Super jak młodziutkie, urodzone w domu i "przyzwyczajone" do człowieka. ALe jestem otwarta na propozycje.

Jakby co to zapraszam na "kawkę przedadopcyjną". Choć wiem, że to daleko, ja mieszkam nie w samych Wronkach, tylko jeszcze pod. Bywam w Poznaniu- teraz na przyklad będę 16.03 na wystawie zwierząt egzotycznych - jakby ktoś chciał się spotkać i pogadać ze mną, to będę tam od około 10-13.00, myślę.

To tyle. Nie wiem czy napisałam wszystko co trzeba, w razie czego proszę pytać.
Awatar użytkownika
xkuubi
Posty: 386
Rejestracja: wt lut 12, 2013 12:13 am
Numer GG: 28198941
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Re: [Wronki] zaadoptuję 2 szczurki

Post autor: xkuubi »

Przejrzyj dział adopcyjny, może akurat znajdziesz szczurki dla siebie? Albo poszukaj transportu z Gliwic bo dziewczyna która tam mieszka, za jakieś 2 tygodnie będzie miała do oddania małe ogony.

Powodzenia w szukaniu ogoniastych przyjaciół :)
Ze mną: Dexter, Leon[idas], Demon i tymczasy :)
Za tęczowym mostem: Kubuś,Pepe,Devil
[*][/size][/color]
Hysteria
Posty: 7
Rejestracja: pn mar 04, 2013 8:20 pm

Re: [Wronki] zaadoptuję 2 szczurki

Post autor: Hysteria »

Dalej szukam jakby co...
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wronki] zaadoptuję 2 szczurki

Post autor: Malachit »

obawiam się tego, że często uczulają
Pierwsze słyszę :P

http://szczury.org/viewtopic.php?f=163&t=39801 tutaj dość pilnie szuka domu dwóch samczyków. Co prawda z Wrocławia, ale transportu zawsze można poszukać na tym lub na drugim forum (nie wiem czy do samych Wronek, na pewno do Poznania) ;)
Wyszukiwarka nie gryzie
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [Wronki] zaadoptuję 2 szczurki

Post autor: smeg »

Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
kasienka123-91
Posty: 47
Rejestracja: wt kwie 02, 2013 2:21 pm
Numer GG: 9299239

Re: [Wronki] zaadoptuję 2 szczurki

Post autor: kasienka123-91 »

ja mam do oddania w sumie 4 samczyki i jedna samiczke Jestem ze śląska ale mysle ze transport dałoby sie jakos ogarnac jesli Cie interesuje nadal prosze o kontakt gg 9299239 lub mail kasienka123-91@o2.pl
Hysteria
Posty: 7
Rejestracja: pn mar 04, 2013 8:20 pm

Re: [Wronki] zaadoptuję 2 szczurki

Post autor: Hysteria »

Chwilowo się wstrzymam ze szczurami, także temat można zdjąć
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”