Nowy szczurek i mój wyjazd

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
paula14s
Posty: 847
Rejestracja: ndz mar 31, 2013 5:09 pm
Lokalizacja: Kwidzyn / Grudziądz / Gdańsk

Nowy szczurek i mój wyjazd

Post autor: paula14s »

Więc tak ..w środę przyjedzie do mnie nowa 5 tygodniowa szczurzyca (którą już nazwałam Perełka) z tym że ja w niedzielę wyjeżdżam do internatu na 2 tygodnie (później będę w domu już praktycznie cały czas) no i martwię się ,że mała nie zdąży się do mnie przyzwyczaić do niedzieli ..a do tego chce żeby była przywiązana do mnie a nie np do innych domowników .. tylko ,że jak wjadę to moimi maluchami będzie zajmował się mój brat i napewno mama też będzie do nich zaglądać ... nie chciała bym żeby mała bardziej związała się z nimi niż ze mną ...np. Lunka jest ewidentnie moja.Mimo przyjaznego stosunku do reszty domowników każdy widzi że jest ze mną silnie związana i największym zaufaniem i miłością darzy właśnie mnie , chciała bym żeby Perełka miała taki sam stosunek ale boję się ,że te dwa tygodnie mogą zadecydować o jej dalszym stosunku wobec mnie ... wiem że po tych 2 tygodniach napewno będę jej poświęcać bardzo dużo czasu (zresztą tak jak wszystkim moim maluchom) ... nie wiem czy moje obawy są uzasadnione ? co o tym myślicie ? i co mogła bym zrobić w związku z tym
Moje słodkie mordki : http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 42#p956042
W domku: Plamka,Mela,Kamisia,Siwa,Gaja,Amek ,Pandora
Za TM :Maleńka,Pysia, Milka,Luna,Lili,Kawa, Tik Tak,Furia,Agresja,Zorza,Maleńka 2,Koka,Czajnik
Awatar użytkownika
missia
Posty: 550
Rejestracja: czw mar 21, 2013 3:53 pm
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Re: Nowy szczurek i mój wyjazd

Post autor: missia »

Na to nic nie poradzisz, szczur wybierze kogo będzie chciał. Ale skoro go adoptowałaś to to jest najważniejsze, że dałaś mu dom. Ale wiesz to naprawdę różnie bywa. Po powrocie do domu spędzaj z nim cały wolny czas, na pewno cię pokocha. A czy będzie tak oddany nie wiem. Mój pierwszy szczur (Tajga) to straszna indywidualistka, woli sama chodzić po domu, przybiega tylko po jedzenie - oczywiście czasem dni przytulania ma. Za to jej córcia ((Tatjana)wpadkowa ;) ) serio mnie pokochała, ona to zupełne przeciwieństwo Tajgi - zamiast skakać po łózko i podłodze włazi mi za bluzkę i ucina sobie dżemkę; jest troszkę płocha i jak tylko coś szurnie, jeden skok i już jest na moim ramieniu (Raz nawet z podłogi wspięła się po mnie, żeby wleźć na ramie i schować się pod włosami)
Wniosek jest jeden, ogonki są różne i raczej nic na to nie poradzimy :D
Ze mną; szczurki Tajga i Tatjana, pies Moli---> nasz wątek http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40655
Za tęczowym mostem; chomiki Jumi i Hubert [*]
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Nowy szczurek i mój wyjazd

Post autor: akzi »

no nic nie zrobisz, teraz zamiast się martwic o to "czyj bedzie szczur " pomyśl o tym zeby ładnie połączyc szczurki do twojego wyjazdu bo z tym moze byc gorzej z lekka.
jak wrócisz zaczniesz zajmowac sie ogonkami i napewno pokochają cie tak samo jak cała reszte rodziny :)
myślę że nie ma znaczenia kogo bardzoej kocha szczurek, wazne by wszyscy go kochali :)
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
paula14s
Posty: 847
Rejestracja: ndz mar 31, 2013 5:09 pm
Lokalizacja: Kwidzyn / Grudziądz / Gdańsk

Re: Nowy szczurek i mój wyjazd

Post autor: paula14s »

No tak ;) W sumie i tak szczurki są na moim utrzymaniu i ja spędzam z nimi najwięcej czasu więc może nie będzie tak źle ;)
Moje słodkie mordki : http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 42#p956042
W domku: Plamka,Mela,Kamisia,Siwa,Gaja,Amek ,Pandora
Za TM :Maleńka,Pysia, Milka,Luna,Lili,Kawa, Tik Tak,Furia,Agresja,Zorza,Maleńka 2,Koka,Czajnik
Awatar użytkownika
paula14s
Posty: 847
Rejestracja: ndz mar 31, 2013 5:09 pm
Lokalizacja: Kwidzyn / Grudziądz / Gdańsk

Re: Nowy szczurek i mój wyjazd

Post autor: paula14s »

Wyszło na to że małą przyjedzie do mnie do Grudziądza więc będę miała cały tydzień żeby ją do siebie przyzwyczaić ;)
Moje słodkie mordki : http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 42#p956042
W domku: Plamka,Mela,Kamisia,Siwa,Gaja,Amek ,Pandora
Za TM :Maleńka,Pysia, Milka,Luna,Lili,Kawa, Tik Tak,Furia,Agresja,Zorza,Maleńka 2,Koka,Czajnik
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Główne”