zalatwianie sie szczurka...

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

BlachaSk8
Posty: 2
Rejestracja: wt maja 07, 2013 4:48 am
Lokalizacja: Poznań

zalatwianie sie szczurka...

Post autor: BlachaSk8 »

Witam!
Mam dwa kochane samczyki na oko jakies 3miesieczne. Jeden z nich trochr strachliwy, drugi ciekawski. Problem jest taki, ze obojetnie ktorego wezme na rece/ramie/na kolana tam sie zalatwiaja. Macie moze jakis sprawdzony sposob zeby je tego oduczyc? Niezbyt fajne jest spieranie lilku sztuk odchodow z siebie ;p. Napomne jeszcze ze tak jest przez pierwsze minuty i pozniej juz spoko. Sa na to jakies sposoby?
http://arachnea.org/serwis/zdjecia-i-fi ... ego-2.html
tak jakby ktoś chciał moje całe ZOO zobaczyć ;]
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: zalatwianie sie szczurka...

Post autor: nienazwana »

Jeden sposób!!! Oswojenie. Szczurki robią stresokupy i czasem jeszcze siurają jak sama nazwa wskazuje jak się stresują. I kropka. Na to rady nie ma. Jak się oswoją i przestaną się bać to przestaną robić. I już ;D . Obcowanie ze szczurzymi kupami przy oswajaniu jest tak samo nieuniknione jak pieluchy przy bobasie. I już. :D :D :D
xiao-he
Posty: 3307
Rejestracja: śr gru 15, 2010 4:08 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: zalatwianie sie szczurka...

Post autor: xiao-he »

Jeśli sikają to normalne, wszystkie szczury sikają i kropka, oduczyć się na da. A jeśli to kupy, to popieram post mojej poprzedniczki ;)
Spółka z.o.o., czyli moje małe wafle :)
Ze mną: DTciaki
Za TM: Zając
[*] Królewna[*] Beza[*] PanBe[*] Szyszka[*] Nesca[*] Mocca[*] Szajba[*] Izzi[*] Inka[*] Fryga[*] Filifionka[*] Fistaszek[*] Florka[*] Archibald Ogryzek[*][/color][/i][/b]
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”