Jak stępić zęby szczurka?

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Bazgralka
Posty: 60
Rejestracja: ndz mar 10, 2013 8:06 am

Jak stępić zęby szczurka?

Post autor: Bazgralka »

Hej,moja Gabrysia od niedzieli jest chora,praktycznie przestała jeść, ma chyba gorączkę, tylko cały czas pije. Byłam wczoraj u weta,zbadał dokładnie, przepisał antybiotyk i powiedział,że w sumie żadnych zmian nie wyczuwa, że jej nie boli, jak bada brzuszek, wątrobę i jelita,ale zatrucie pokarmowe jest prawdopodobne. Dodał także, że jeśli w ciągu trzech dni nie przejdzie,to przyczyną mogą być za długie ząbki dolne, że konieczne będzie ich obcięcie.
Gabi jest strasznie osowiała, prawie cały czas gdzieś się zaszywa i śpi,a jeszcze w sobotę biegąła po mnie i po pokoju, radosny, energiczny szcurek. Aż mi się serce kraje, jak teraz na nią patrzę. Co mogę jej dać jeść, żeby w ogóle się do tego zabrała? Czy ugotowana i zmielona pierś z kurczaka jest odpowiednia? A co można dać,żeby sobie stępiła ząbki? Nie mogę spać z nerwów :( .
Awatar użytkownika
Wilczek777
Posty: 533
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 2:08 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jak stępić zęby szczurka?

Post autor: Wilczek777 »

Weterynarz powinien ocenić długość zębów i je spiłować lub obciąć skoro to przez nie może być problem. Sprawdź czy Twój weterynarz jest polecany na forum i czy na pewno zna się na szczurkach.
Na spółę z TŻ:
Desant, Anubis(Ibasan)Beris, Kaszmir Beris, Miętus EmeraldMoon, Bjorn, Belfast
Za TM:Silver&Sharingan, Destruktorzy, Śpioch&Grubas, Czarnuszek&Bibs, Miki

Pieseła - Nessie
Obrazek
Bazgralka
Posty: 60
Rejestracja: ndz mar 10, 2013 8:06 am

Re: Jak stępić zęby szczurka?

Post autor: Bazgralka »

Dzięki, u mnie w mieście nie ma szału z weterynarzami,ten jestnajlepszy i w sumie po konsultacjach telefonicznych ze wszystkimi wybrałam się do niego,bo był najbardziej zorientowany w szczurkowych problemach. I on własnie dał mi dwa dni na leczenie szczurka tymi środkami,co sprzedał i jeśli nie pomogą, to wtedy przeprowadzi zabieg spiłowania zębów,czy też obcięcia. Ale polecął też, żeby w sposób naturalny Gabrysia je spiłowała,czyl ijadła np kolby kukurydzy czy gałązki drzewa owocowego. Martwię się o nią.
Awatar użytkownika
Wilczek777
Posty: 533
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 2:08 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jak stępić zęby szczurka?

Post autor: Wilczek777 »

Można podać suchy chleb albo całe orzechy włoskie żeby lepiej ząbki piłowała. Pamiętasz nazwę leku? Obserwuj szczurke i kontroluj temperaturę chociażby na oko żeby w razie czego ją dogrzać etc. Dać można gerbera mięsnego lub Sinlac żeby ją wzmocnić.
Na spółę z TŻ:
Desant, Anubis(Ibasan)Beris, Kaszmir Beris, Miętus EmeraldMoon, Bjorn, Belfast
Za TM:Silver&Sharingan, Destruktorzy, Śpioch&Grubas, Czarnuszek&Bibs, Miki

Pieseła - Nessie
Obrazek
Awatar użytkownika
xkuubi
Posty: 386
Rejestracja: wt lut 12, 2013 12:13 am
Numer GG: 28198941
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Re: Jak stępić zęby szczurka?

Post autor: xkuubi »

najlepiej gałązki z drzew owocowych. Ale w tym stanie wątpię, aby zabrała się za jedzienie czegoś w co będzie musiała włożyć trochę wysiłku. Ugotuj jej kleik ryżowy, kurczaka(nie musi być mielony). Bo jeśli wet podejrzewa zatrucie to szczurzyczka też nie może jeść wszystkiego.

Tak trochę poza tematem - masz tylko jednego szczurka?
Ze mną: Dexter, Leon[idas], Demon i tymczasy :)
Za tęczowym mostem: Kubuś,Pepe,Devil
[*][/size][/color]
Bazgralka
Posty: 60
Rejestracja: ndz mar 10, 2013 8:06 am

Re: Jak stępić zęby szczurka?

Post autor: Bazgralka »

Dopiero teraz zauważyłam pytanie...niestety,ciągle mam jednego szczurka,po urlopie planuje zaadoptować drugiego.
Awatar użytkownika
missia
Posty: 550
Rejestracja: czw mar 21, 2013 3:53 pm
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Re: Jak stępić zęby szczurka?

Post autor: missia »

Ze mną; szczurki Tajga i Tatjana, pies Moli---> nasz wątek http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40655
Za tęczowym mostem; chomiki Jumi i Hubert [*]
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”