Dziwne zachowanie z pokarmem.

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

AlmaJenkins
Posty: 4
Rejestracja: czw cze 13, 2013 12:24 am

Dziwne zachowanie z pokarmem.

Post autor: AlmaJenkins »

Witam jest to mój pierwszy post, ponieważ jak dotąd tylko czytałem to forum więc konto nie było mi potrzebne.

Więc moja panienka zwie się Pixie, mam ją od ~1,5 roku i od początku mam z nią tylko jeden problem z którym ciągle walczę i staram się go jakoś rozwiązać, lecz bez skutku wiec pisze do was :) Mianowicie gdy dostaje ona jedzenie do miseczki którą ma w klatce rzuca się na nią, napycha całą mordkę tego co w niej jest i pędzi w róg klatki żeby sobie to tam odłożyć i wraca po resztę aż miseczka będzie pusta. Jeśli na łóżku dostaje jakiś smakołyk od razu chowa się z nim gdzieś żeby nikt nie widział jak je, i jeśli cokolwiek daje jej z reki to dostaje takiego amoku jakby nigdy na oczy jedzenia nie widziała i nie raz się zdarzy, że tak się na nie rzuci, że w nie nie trafi i mnie ugryzie. Kurcze nie wiem co robić, regularnie dostaje jedzenie, nigdy się nie zdarzyło żebym zapomniał ją nakarmić i ciągle poświęcam jej czas. Najgorsze jest to, że to jedzenie miesza się ze ściółka i ona potem je to tak ;x Jeśli ktoś ma jakiś pomysł aby mi pomóc to bardzo proszę.

Pozdrawiam Alma
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Dziwne zachowanie z pokarmem.

Post autor: IHime »

To jest bardzo naturalne, normalne szczurze zachowanie. Niektóre osobniki tak mają i koniec. Jedyne co mi przychodzi do głowy, to że szczurzyca ma za mało bodźców, brakuje jej koleżanki i fiksuje się na zachowaniach zastępczych.
AlmaJenkins
Posty: 4
Rejestracja: czw cze 13, 2013 12:24 am

Re: Dziwne zachowanie z pokarmem.

Post autor: AlmaJenkins »

Czyli to nie jest nic złego, że trochę dzikus z niej przy jedzeniu? :)
Awatar użytkownika
Boza-Krufka
Posty: 117
Rejestracja: śr maja 29, 2013 12:17 pm
Lokalizacja: Tychy

Re: Dziwne zachowanie z pokarmem.

Post autor: Boza-Krufka »

Moje obie się zachowują podobnie. A jak daję coś co bardzo lubią to jakby mogły to by od razu z moją ręką zabrały(normalnie jakbym je głodziła, aż wstyd) ::)
AlmaJenkins
Posty: 4
Rejestracja: czw cze 13, 2013 12:24 am

Re: Dziwne zachowanie z pokarmem.

Post autor: AlmaJenkins »

Hehe, no czasem jak ktoś przyjdzie a akurat daje jej coś do jedzenia to też się tak czuje bo to wygląda jakby nie jadła z tydzień :)
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: Dziwne zachowanie z pokarmem.

Post autor: nienazwana »

Generalnie, jak wszystkie gryzonie, szczury tak mają. Magazynują jedzenie w swoich spiżarniach. Moje dziewczyny z miski jedzą tylko smakołyki półpłynne lub papki (gerbery, sinlac, przetarte warzywka itp), których się nie da przenieść, resztę zanoszą do kąta kuwety, gdzie czasem również siurają. Jedyny na to sposób to regularne wymienianie żwirku z całym zasiuranym jedzeniem i dawanie częściej mniejszych porcji na świeżo. Noszenie jedzenia to również sposób na osamotnienie i nudę. Twoja szczurcia jest sama? Bo jeśli tak, to (nie gniewaj się za ostre słowa ;) )zafundowałeś jej niestety smutne życie w samotności :'( Z tego wynikają różne "neurotyczne" zachowania. Szczury oprócz tego znacznie różnią się od siebie temperamentem i zachowaniem. Bywają takie, które biorą jedzenie z ręki delikatnie a bywają wiecznie głodne obżartuchy, przy których trzeba uważać z palcami ;D. Pewnych cech nie zmienisz ::)
AlmaJenkins
Posty: 4
Rejestracja: czw cze 13, 2013 12:24 am

Re: Dziwne zachowanie z pokarmem.

Post autor: AlmaJenkins »

No to moja też z miski je tylko papki :) niestety jest sama, i tak się ciesze że w ogóle jest, ale mama panicznie boi się szczurów i na drugiego niestety nie ma mowy puki z nią mieszkam. Wiem że to źle, ale staram się jej to rekompensować i poświęcam jej dużo czasu :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Główne”