[BOGATYNIA] - szczury z wpadki usypiane z braku miejsca

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
Essme
Posty: 132
Rejestracja: śr maja 09, 2007 7:11 am
Lokalizacja: Warszawa-

[BOGATYNIA] - szczury z wpadki usypiane z braku miejsca

Post autor: Essme »

Do uratowania jest 6 szczurów z tematu poniżej:

http://forum.szczury.biz/viewtopic.php? ... 15b#881056


Na początku osoba ta chciała oddać 1 szczura - samca. Samiec miał kontakt z samicą, doszło do rozmnożenia. Okazało się że samiec został uśpiony, podobnie kilka innych szczurów z narodzonego miotu. Właścicielka usypiając samca chciała wg. niej zapobiec dalszemu rozmnażaniu szczurów, ponieważ nie było chętnych do adopcji a szczur miał dodatkowo strupy na uszach których nie mogła wyleczyć. Do eutanazji poszło jeszcze kilka innych szczurów, również z powodu strupów na uszach (zapewne świerzb) i braku miejsca na kolejne szczury, właścicielka bała się że nie znajdą domów z powodu choroby.
Obecnie ma do oddania 6 szczurów 2 miesięcznych:
- 3 samce
- 3 samice
Oprócz tego ma jeszcze dorosłą jedną lub więcej samic, z tego co zrozumiałam to chce sobie zostawić 2 samice.
Szczury żyją wszystkie razem, nie są rozdzielone płciami.

Potrzebne będą:
- osoba która pojedzie odebrać szczury od właścicielki, jakie - to zależy od tego co zastanie na miejscu i czy się z nią dogada. W moim odczuciu i z informacji które od niej uzyskałam, dziewczyna nie zgodzi się na zabranie wszystkich szczurów, bo chce sobie zostawić najstarsza samicę i jeszcze jednego szczura aby samica nie była samotna. Dlatego na miejscu trzeba przekonać ją aby wydała samice a zatrzymała samce z uwagi na ryzyko zaciążenia samic i powtórkę historii (myślę że nie będzie z tym problemu aby zabrać samice).

- domy tymczasowe dla szczurów
- fundusze na ewentualne sterylki aborcyjne, kastracje samców do adopcji
- osoba która "popilotuje" temat, (skontaktuję ją z właścicielką).
Awatar użytkownika
Essme
Posty: 132
Rejestracja: śr maja 09, 2007 7:11 am
Lokalizacja: Warszawa-

Re: [BOGATYNIA] - szczury z wpadki usypiane z braku miejsca

Post autor: Essme »

Dziewczyna ma w domu węża, jedna z samic zmarła zaraz po porodzie, 1-dniowe oseski oddała więc wężowi tłumacząc że wiedziała że nie utrzyma ich przy życiu a nie chciała aby umarły z głodu. Dlatego ważne jest aby zabrać samice.
Imbira
Posty: 173
Rejestracja: czw wrz 09, 2010 9:27 am

Re: [BOGATYNIA] - szczury z wpadki usypiane z braku miejsca

Post autor: Imbira »

Ja moge dac DT albo nawet DS dla samiczki albo dwoch
Nasze ogonki : PomyLuna, Elwirka, Lucyna, Stefa, Kryśka, Budda i Ninja.
za TM: Laura ;( dołączyła Melka ;( i Tosia ;(, a teraz Franusia...
Awatar użytkownika
Essme
Posty: 132
Rejestracja: śr maja 09, 2007 7:11 am
Lokalizacja: Warszawa-

Re: [BOGATYNIA] - szczury z wpadki usypiane z braku miejsca

Post autor: Essme »

Imbira pisze:Ja moge dac DT albo nawet DS dla samiczki albo dwoch
super :) skąd jesteś?
Imbira
Posty: 173
Rejestracja: czw wrz 09, 2010 9:27 am

Re: [BOGATYNIA] - szczury z wpadki usypiane z braku miejsca

Post autor: Imbira »

Poznań takze niestety daleko...
Nasze ogonki : PomyLuna, Elwirka, Lucyna, Stefa, Kryśka, Budda i Ninja.
za TM: Laura ;( dołączyła Melka ;( i Tosia ;(, a teraz Franusia...
Awatar użytkownika
Essme
Posty: 132
Rejestracja: śr maja 09, 2007 7:11 am
Lokalizacja: Warszawa-

Re: [BOGATYNIA] - szczury z wpadki usypiane z braku miejsca

Post autor: Essme »

Imbira pisze:Poznań takze niestety daleko...
Coś wymyślimy. Jutro dostanę zdjęcia od właścicielki, samce zostały rozdzielone od samic.
Awatar użytkownika
ziutta
Posty: 41
Rejestracja: pt sty 22, 2010 10:09 am
Numer GG: 4912593
Lokalizacja: Głogów

Re: [BOGATYNIA] - szczury z wpadki usypiane z braku miejsca

Post autor: ziutta »

Boże, biedne szczurasy. ;(

Mogę zaoferować DT dla 2-3 samic.
Obrazek Ziutek, Ziuta I, Ziuta II, Ziuta III, Ziuta IV, Tadziu, Zuzia, Jadzia. :*
eni8
Posty: 17
Rejestracja: pt maja 17, 2013 5:50 pm

Re: [BOGATYNIA] - szczury z wpadki usypiane z braku miejsca

Post autor: eni8 »

Są zdjęcia samców, albo opis?
Awatar użytkownika
Essme
Posty: 132
Rejestracja: śr maja 09, 2007 7:11 am
Lokalizacja: Warszawa-

Re: [BOGATYNIA] - szczury z wpadki usypiane z braku miejsca

Post autor: Essme »

Dostałam na razie jedno zdjęcie. Na początku tygodnia powinnam dostać zdjęcia każdego szczura pojedyńczo + opis.
Dziewczyna napisała że z gromadki poniżej nie ma dużego czarnego samca (zapewne to ten który został uśpiony jako pierwszy) i nie ma również samiczki niebieskiej. Jedna z beżowych dziewczyn zostaje z nią. Reszta do adopcji.

Największy problem to tak naprawdę odbiór szczurów. Bogatynia jest w okolicach Jeleniej Góry, ja nie dam rady tam pojechać.
Napisałam do Vivy ale odzewu brak.

Obrazek
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: [BOGATYNIA] - szczury z wpadki usypiane z braku miejsca

Post autor: unipaks »

A czy ta dziewczyna dałaby radę podrzucić dziś samiczki do Jeleniej? Jak najszybciej,może udałoby mi się załatwić transport do Wrocławia - ale potrzebny byłby w nim DT, ja teraz nie mogę
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
kiri
Posty: 53
Rejestracja: czw kwie 04, 2013 10:06 am

Re: [BOGATYNIA] - szczury z wpadki usypiane z braku miejsca

Post autor: kiri »

Dobra, jestem w stanie wziąć chłopców na DT. Pytanie tylko ilu ich jest? No i jestem w stanie pojechać z Zielonej do Bogatyni po nich.
Awatar użytkownika
natureminemka
Posty: 229
Rejestracja: czw kwie 26, 2012 11:38 pm
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: [BOGATYNIA] - szczury z wpadki usypiane z braku miejsca

Post autor: natureminemka »

Nie da rady zabrać kobiecie wszystkich szczurów? Co to za osoba, która uśpiła zdrowego zwierzaka z takiego powodu! :-\
ZE MNĄ: LOKI

Za TM: Galder [*] Eowina [*] Ragnarok [*] Zdenka [*] Silenoz [*] Arwena [*] Puritania [*] Gollum [*] Lugburz [*] Simulacra [*] Uruk-hai [*] Ecthelon [*]
W adopcji: Kajtek [*], Brego, Felix [*], Bran [*], Elentari, Galadriela [*], Siwy, Ninja
kiri
Posty: 53
Rejestracja: czw kwie 04, 2013 10:06 am

Re: [BOGATYNIA] - szczury z wpadki usypiane z braku miejsca

Post autor: kiri »

Szczerze to podejrzewam, że ona te szczury oddaje wężowi skoro go ma a nie usypia. Ale to tylko podejrzenia.
Awatar użytkownika
limomanka
Posty: 578
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 8:48 pm
Lokalizacja: Koty na Górnym Śląsku

Re: [BOGATYNIA] - szczury z wpadki usypiane z braku miejsca

Post autor: limomanka »

[quote=natureminemka]Nie da rady zabrać kobiecie wszystkich szczurów?[/quote]
Zwłaszcza, że za jakiś czas może być powtórka z rozrywki, bo pani trzymała szczury nieoddzielone płciami, a zostawiła sobie bodajże 2 samice. Essme sugerowała, żeby dogadać z panią odebranie samic a zostawienie jej samców. Może to jest opcja?
Ze mną:koty: Nutek i Wolfgang oraz suka Masza
Odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach; z dt: Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz kotki: Solo, Aria i Sopran
Awatar użytkownika
Essme
Posty: 132
Rejestracja: śr maja 09, 2007 7:11 am
Lokalizacja: Warszawa-

Re: [BOGATYNIA] - szczury z wpadki usypiane z braku miejsca

Post autor: Essme »

kiri pisze:Dobra, jestem w stanie wziąć chłopców na DT. Pytanie tylko ilu ich jest? No i jestem w stanie pojechać z Zielonej do Bogatyni po nich.

Dziewczyna napisała mi że chłopców jest 3. Furburger z alloszczura chce wziąć dwóch chłopaków na DS. Kiri więc Tobie zostałby 1 samiec na DT. Gdyby Ci się udało odebrać jeszcze w tym tygodniu to było by świetnie, będziesz miała 2 klatki żeby przetrzymać oddzielnie samce od samic? ja w tym czasie poszukam transportu na trasie ZIELONA GÓRA-->WARSZAWA, jeśli nic nie znajdę to przyjechałabym po nie sama w najbliższy weekand żeby je odebrać od Ciebie.
Prześlę Ci numer tej dziewczyny na PW, najpierw ją uprzedzę że będziesz się z nią kontaktować.
Samice chciałabym porozsyłać na DT dopiero po badaniach u weta, dlatego chce zabrać je najpierw do warszawy a potem szukać transportów do domów tymczasowych.

Niestety wszystkich szczurów nie da rady jej odebrać a nie mogę być zbyt natrętna żeby jej nie wypłoszyć. Chce zatrzymać samicę, mówi ze szczury hoduje od 10 lat. Nie do końca wiem jak do tego podchodzić, może ściemnia z tym wężem żeby tylko zabrać od niej młode, nie wiadomo. Zamiast szukać im domu mogła się ich po prostu pozbyć, myślę że w jakiś sposób może jej na nich zależeć. Tylko sposób w jaki rozwiązuje problem mnożenia, jest makabryczny. Na początku wydawalo się że zgodzi się zabrać samice, napisała ze jeszcze pogadamy o tym bo myślała że przyjade osobiście je zabrać. Teraz pisze ze samicę chce zostawić, może się z nią zżyła. Kiri, może uda Ci się ją przekonać już na miejscu żeby zabrać samice.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”