Przewracanie na plecy

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
Jamnik
Posty: 67
Rejestracja: sob paź 20, 2012 5:07 pm
Lokalizacja: Łódź

Przewracanie na plecy

Post autor: Jamnik »

Kiedy szczura przewracać na plecy? Kiedy mnie dominuje, ale jak to poznać... i co myślicie o przewracaniu go na plecy "ot tak", żeby pokazać mu po prostu kto tu rządzi? Mąż mojej mamy wczoraj się tak "bawił" ze szczurem, ale nie do końca jestem pewna, czy mu się to podobało. Mówiłam, żeby może tak nie robił, bo to oznaka dominacji i bez powodu chyba się nie powinno, ale zaczął mówić o tresurze psów, że każe zwierzę musi czuć respekt od początku i w ogóle. Szczura zabrałam, i chciałam Was spytać o zdanie.
Ze mną Raven, Algernon oraz Innis od 15/05/2020

W sercu Edwin i Everard [*]
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Przewracanie na plecy

Post autor: Paul_Julian »

Szczerze to myślę, że nie ma sensu dominować bez powodu.
Dużo lepiej w razie kłopotów jest zastosowac trening zaufania http://szczury.org/viewtopic.php?f=8&t= ... ia#p960070
Tutaj jest temacik http://szczury.org/viewtopic.php?f=8&t=9587&hilit=domin*
Bo Twój temat to bardziej w dział Oswajania ;)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Jamnik
Posty: 67
Rejestracja: sob paź 20, 2012 5:07 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Przewracanie na plecy

Post autor: Jamnik »

Oswajać oswojnego szczura...? To, że dominuje, chyba nie znaczy, że jest dziki i nieoswojony...
Ze mną Raven, Algernon oraz Innis od 15/05/2020

W sercu Edwin i Everard [*]
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przewracanie na plecy

Post autor: Malachit »

Według mnie bez sensu jest dominować szczura bez powodu, bo może się tylko do nas zrazić, a nie będzie wiedział nawet za co to kara. Szczury to nie psy i (poza okresem dojrzewania w przypadku samców) nie próbują być wyżej w hierarchii stadnej niż człowiek - zresztą dla psów jesteśmy członkami stada, dla szczurów niekoniecznie. To trochę inne relacje. A dominowanie jest formą kary lub pokazania wyższości i szczury tego nie lubią, dlatego bez powodu raczej się nie stosuje.
Wyszukiwarka nie gryzie
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Przewracanie na plecy

Post autor: Paul_Julian »

Jamnik pisze:Oswajać oswojnego szczura...? To, że dominuje, chyba nie znaczy, że jest dziki i nieoswojony...
Masz rację, dlatego podałem linka " w razie kłopotów" , czyli gdyby Ci sie szczurek zanadto rozbrykał i próbował rządzić.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Jamnik
Posty: 67
Rejestracja: sob paź 20, 2012 5:07 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Przewracanie na plecy

Post autor: Jamnik »

No okej, a mam jeszcze jedno pytanie - jeśli szczur położony na plecy jest spokojny, ale mnie liże, to dobry znak czy zły?
Ze mną Raven, Algernon oraz Innis od 15/05/2020

W sercu Edwin i Everard [*]
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Przewracanie na plecy

Post autor: Paul_Julian »

Myślę, ze dobry :) Poddaje się :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”