Samica zostawiła młode...

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

Hikikomori
Posty: 8
Rejestracja: pt lip 05, 2013 9:44 am
Lokalizacja: Nasielsk

Samica zostawiła młode...

Post autor: Hikikomori »

Wczoraj rano Flo urodziła 5 małych klusków, do wieczora było wszystko dobrze. Do gniazda zajrzałem raz około 10. Niczego nie dotykałem. Wieczorem zaczęła kotłować całą klatkę, kluski były porozrzucane po całej klatce. Około 3 nad ranem zajrzałem jeszcze raz do nowego gniazda, jednego szczurka chyba zjadła, drugi leżał martwy obok gniazda, a ona spała w drugim kącie klatki. Gryzie mnie gdy wkładam rękę do klatki, więc patyczkiem popędziłem ją do gniazda i chyba 'przypomniało' jej się o małych, bo położyła się i karmi je, ale nie jest dla nich delikatna, depcze je i kładzie się na nich. Myślicie, że małe mają jakąś szansę na przeżycie?
Alea iacta est...
Awatar użytkownika
Lizz
Posty: 173
Rejestracja: pt mar 08, 2013 8:27 pm
Numer GG: 1419873
Lokalizacja: Oleśnica

Re: Samica zostawiła młode...

Post autor: Lizz »

Myślę, że była trochę zakręcona po porodzie. To młoda samiczka? Czasem kiedy się obserwuje to może nam się wydawać, że traktuje swoje dzieci brutalnie, jednakże tak nie jest.

Moje młode mateczki też często "rozrzucały" młode, czasem im podrzuciłam do gniazda, albo same zabierały to mycia. Zdarzało się, że łaziły po klatce z młodymi przy cycu.

Jeżeli odrzuci młode, to trudno. Jej decyzja.
W domciu: Dziurka, Dziupla, Lucynka, Wonglisia, Pchełka, Dolly, Marlenka i Dolores
Za TM: Śnieżka[*][/url]Munia[*][/url]Damboszka[*][/url]Arnold[*]Rocky[*]Go-Lonka[*]
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Samica zostawiła młode...

Post autor: akzi »

dawaj młodej mamie dużo kapusty pekińskiej, dużo białka ziemniaki jajka warzywa dawaj gerberki karm ją kaszką rozpieszczaj jak tylko się da niech ma w sobie siłe by wychowac takie małe serdelki
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
Lizz
Posty: 173
Rejestracja: pt mar 08, 2013 8:27 pm
Numer GG: 1419873
Lokalizacja: Oleśnica

Re: Samica zostawiła młode...

Post autor: Lizz »

Przepraszam, że pytam, ale czemu kapusta pekińska? Moim nie dawałam, bo jakoś nigdy by mi do głowy nie przyszło (?)
W domciu: Dziurka, Dziupla, Lucynka, Wonglisia, Pchełka, Dolly, Marlenka i Dolores
Za TM: Śnieżka[*][/url]Munia[*][/url]Damboszka[*][/url]Arnold[*]Rocky[*]Go-Lonka[*]
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Samica zostawiła młode...

Post autor: akzi »

ma duzo potasu co jest baaardzo potrzebne mamusi
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Hikikomori
Posty: 8
Rejestracja: pt lip 05, 2013 9:44 am
Lokalizacja: Nasielsk

Re: Samica zostawiła młode...

Post autor: Hikikomori »

Już jest chyba dobrze. Jednak tylko jeden szczurek nie żyje.
Ma wszystko co jej potrzebne, w kilku miseczkach stoją jogurt, warzywa i sucha karma, ale tylko twarde jedzonko chrupie.
Dziękuję za pomoc. : 3
Alea iacta est...
Awatar użytkownika
Lizz
Posty: 173
Rejestracja: pt mar 08, 2013 8:27 pm
Numer GG: 1419873
Lokalizacja: Oleśnica

Re: Samica zostawiła młode...

Post autor: Lizz »

Jak samiczka tak ciągle siedzi z miotem to bzika może złapać. Baw się z nią dużo na wybiegach. Karm jogurtem z palca. Pamiętaj o zamknięciu jej klatki, kiedy ona biega żeby nie miała możliwości przeniesienia miotu, bo potem nie znajdziesz. Jeżeli któreś młode jest nie żywe to musisz wyciągnąć, bo matka będzie je ciągle ogrzewać. No chyba, że to jest to które zjadła. Kciukam za pełne brzuszki dla maluchów.
W domciu: Dziurka, Dziupla, Lucynka, Wonglisia, Pchełka, Dolly, Marlenka i Dolores
Za TM: Śnieżka[*][/url]Munia[*][/url]Damboszka[*][/url]Arnold[*]Rocky[*]Go-Lonka[*]
Hikikomori
Posty: 8
Rejestracja: pt lip 05, 2013 9:44 am
Lokalizacja: Nasielsk

Re: Samica zostawiła młode...

Post autor: Hikikomori »

Problem w tym, że ona wcale miotu nie ogrzewa, kluski są zupełnie zimne, a ona śpi w drugim kącie...
Alea iacta est...
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Samica zostawiła młode...

Post autor: akzi »

daj dużo szmatek papierowych ręczników wszystko co może ogrzać maluchy czyli niech mama im zrobi gniazdo, daj jakiś domek rurę dużą zeby mogła je tam schować jej pewnie jest gorąco i już nie może przy nich musi się chłodzić, daj jej ogórka z lodówki, pomidora jakiegoś z lodówki niech się ochłodzi
a maluchom daj pełno szmatek najlepiej takich ścinek by się nie zaplątały
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
fidusiowa
Posty: 608
Rejestracja: śr lis 28, 2012 10:07 pm
Lokalizacja: Biała Piska

Re: Samica zostawiła młode...

Post autor: fidusiowa »

Kurde, trzymam kciuki żeby się mamuśka opamiętała i wróciła do swoich klusków. Czekamy na dalsze relacje tym razem mam nadzieję, że pozytywne :)
Za TM: Bazylek, Chrupcio, Franuś, Albercik, Krakersik [*][/b][/color]
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38825
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”