Wystraszony szczurek i York

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

komajek
Posty: 6
Rejestracja: wt lip 16, 2013 9:15 am

Wystraszony szczurek i York

Post autor: komajek »

Wiem, że temat o ogonkach i psach już był, ale nie ma tam konkretnej odpowiedzi/tego co mnie interesuje. Więc wczoraj kupiłam szczurka z zoologicznego (tak wiem, powinnam adoptować, ale nie miałam takiej możliwości, ponieważ mama się nie zgodziła) jest młody, bardzo młody i już w zoologicznym był odłączony od matki. Wczoraj trzymałam go na rękach i nawet zasnął, potem mój brat zaczął krzyczeć, że mu gra nie działa i szczurek się obudził. Siedziałam z nim na łóżku i oglądałam film, ale do pokoju wleciał mój York ( Yorki było hodowane do polowania na szczurki) i szczurek wbiegł za łóżko, wyciągałam go ok. 10 minut, ale widać, że bardzo się stresował i teraz tylko wącha moją rękę i chowa się z powrotem w kąt. Nie za bardzo wiem jak to zrobić, żeby znów mi zaufał minimalnie chociaż..
Awatar użytkownika
Lilien
Posty: 681
Rejestracja: pn mar 12, 2012 2:31 pm
Numer GG: 8356274
Lokalizacja: Lubartów/Lublin

Re: Wystraszony szczurek i York

Post autor: Lilien »

Skoro widzisz, że szczurek jest młody i się boi to unikaj ich wspólnych kontaktów (Szczur - pies). Kiedy bawisz się z nim, zamykaj drzwi do pokoju, tak by psa nie było w pobliżu.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
komajek
Posty: 6
Rejestracja: wt lip 16, 2013 9:15 am

Re: Wystraszony szczurek i York

Post autor: komajek »

Postaram się, :) A jak bym mogła go oswoić, po tym, że zapamiętał, ze mną prawdopodobnie to, że moja ręka go 'męczyła' jak wyciągałam go z pod łóżka? :P
Awatar użytkownika
Wilczek777
Posty: 533
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 2:08 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Wystraszony szczurek i York

Post autor: Wilczek777 »

Zanim szczurek oswoi się z psem musi oswoić się z Tobą i poczuć się bezpiecznie. Dlaczego Twoja mama nie zgodziła się na adopcję? Przecież jest bezpłatna a szczurek w zoologu kosztuje (nie mówiąc o tym, że może być chory,nieoswojony,gryzący). Twój ogonek potrzebuje koniecznie towarzystwa więc warto by zacząć mediację z mamą na temat adopcji. A z psiakiem bym uważała - wystarczy chwila nieuwagi żeby pies poradził sobie ze szczurem.
Na spółę z TŻ:
Desant, Anubis(Ibasan)Beris, Kaszmir Beris, Miętus EmeraldMoon, Bjorn, Belfast
Za TM:Silver&Sharingan, Destruktorzy, Śpioch&Grubas, Czarnuszek&Bibs, Miki

Pieseła - Nessie
Obrazek
Awatar użytkownika
karolaina
Posty: 74
Rejestracja: czw lip 26, 2012 4:38 pm
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

Re: Wystraszony szczurek i York

Post autor: karolaina »

na luzie - też mam psa i szczurki i były lekko zestresowane kiedy po raz pierwszy pojawił się w domu, ale już następnego dnia zachowywały się normalnie. szczurki psa kompletnie ignorują, chociaż na wybiegu zachowują bezpieczną odległość - zazwyczaj lokuje psa w okolicach komputera i mam spokój z kablami:) hehe
za to pies jest nauczony spojonego zachowywania się przy szczurkach(tzn. ma się za bardzo nie ruszać), choć nie było łatwo na początku - i szczurki i pies czuły zapach innego zwierzęcia i nie wiedziały co to jest, szczurki były lekko przestraszone, a Elza popiskiwała pod klatką, bo chciała się dowiedzieć, co to za stworzenia.

także to normalne, jednak z yorkiem bym uważała - to bardzo ruchliwe psiaki, zwinne i szybkie, postaraj się najpierw oswoić szczurki ze sobą, zanim pokażesz im psa.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”