[klatka] wybór klatki

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Lizz
Posty: 173
Rejestracja: pt mar 08, 2013 8:27 pm
Numer GG: 1419873
Lokalizacja: Oleśnica

Re: Klateczka dla dwóch samic

Post autor: Lizz »

Poszukałabym czegoś szerszego niż 40 cm:) Drewnianymi półkami się nie martw, to tylko dwa elementy, a będziesz musiał dodać więcej;)
W domciu: Dziurka, Dziupla, Lucynka, Wonglisia, Pchełka, Dolly, Marlenka i Dolores
Za TM: Śnieżka[*][/url]Munia[*][/url]Damboszka[*][/url]Arnold[*]Rocky[*]Go-Lonka[*]
Awatar użytkownika
ann.
Posty: 673
Rejestracja: pn gru 03, 2012 6:56 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Klateczka dla dwóch samic

Post autor: ann. »

Polecam jakąś z tej serii: http://www.zdrowyzwierzak.pl/product-po ... ieska.html

Ta jest akurat na pięć dziewczyn, ale możesz wybrać wersję mniejszą. Z półkami, lub bez.
Ja mam klatkę tej firmy i polecam, polski producent i całkiem dobre ceny (ta, którą mam ja w sklepie zoo kosztuje prawie trzy stówy, ja ją kupiłam za 160 jakoś)
Poza tym półki i tak musisz wywalić, bo śmierdzą. Trzeba zapakować klatkę hamakami i innymi bajerami.
I jest szybki czas dostawy.
Ale zrobiłam reklamę :D
Psychopatka Korba, ciepła klucha Pianka, żywe srebro Dziurka, łysa Jagoda, maleńka Gumka i oszołom Śrubka
za TM Gumka i Mysza
(mamy też swój wątek:
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40116)
alveryn
Posty: 19
Rejestracja: sob maja 25, 2013 9:36 am
Lokalizacja: Łódź

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: alveryn »

No więc, chyba zdecyduje się na tą klatke http://allegro.pl/klatka-dla-szynszyla- ... tabsAnchor, jest nieco dłuższa i szersza od tamtej. Dodatkowy plus to, że ma plastikowe półeczki. Co sądzicie, dobry wybór? Ile mogę trzymać w niej samiczek? Dodam jeszcze, że klatka będzie urzadzona, hamaczek itp. :)
Pozdrawiam i dziękuje za wszelką pomoc.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: smeg »

alveryn, objętościowo nadaje się na 5 samiczek ;) Ale naprawdę nie warto skupiać się na fabrycznym wyposażeniu, bo i tak pewnie kilkukrotnie będziesz musiał je zmieniać. Plastikowe półeczki mogą nie przetrwać wielu miesięcy w zetknięciu ze szczurzymi zębami, zwłaszcza, że te dodane do tej klatki nie wyglądają na jakieś supertrwałe ;) Drewniane półki dodane do klatki zawsze można wymienić tanim kosztem na coś innego. O wiele ważniejsza przy zakupie jest sama konstrukcja klatki. Ta z linka, który podałeś ma bardzo małe drzwiczki, przez co jej urządzanie i dostęp do zwierząt może być utrudniony. Ma też bardzo malutkie odstępy pomiędzy prętami, wręcz takie, jak dla myszek. Dla szczurków spokojnie wystarczą 1,4-1,6 cm, nie wyjdą przez nie nawet malutkie samiczki. To nie jest jakaś straszna wada, ale ja np. lubię czasem głaskać szczura śpiącego na półce przez pręty albo nawet podawać leki na palcu, bez otwierania klatki. Przez 1 cm palca nie włożysz. Ja bym jeszcze przejrzała na Twoim miejscu klatki na zdrowyzwierzak.pl - tam jest sporo dużych, tanich klatek z dużymi drzwiczkami. Zmiana drewnianych półek na plastikowe koszyki lub tacki to naprawdę najmniejszy problem.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
alveryn
Posty: 19
Rejestracja: sob maja 25, 2013 9:36 am
Lokalizacja: Łódź

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: alveryn »

Zgodzę się z Tobą, ale wielkość dzwiczek na górze klatki w moim przypadku jest mało istotna bo i tak będą dwie klatki połączone ze sobą, na tej będzie leżała inna, mniejsza żeby moje ogonki miały więcej miejsca na szaleństwa :D
Awatar użytkownika
missia
Posty: 550
Rejestracja: czw mar 21, 2013 3:53 pm
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: missia »

Jak dla mnie klatka super; usunęłabym tylko kołowrotek i pręty oddzielające zwierzaki od kuwety, a dodała więcej tuneli, hamaków itp. Co do szpar między prętami 1cm dla mnie ok. Kiedyś tyle miałam teraz zaryzykowałam i kupiłam 1,4- za młodu Tatjana śmiało by przszła gdyby chciała na szczęści to grzeczne stworzenie o tym nie pomyślało ::) Teraz są duże i jest ok. Ja nigdy przez pręty nic nie daje bo takie dawanie wkurza moje ogonki :P Nie wiem czemu? Ale na palec zza kratki się rzucają, a jak całą dłoń włoże przez drzwiczki to nie :D

Ja mam tą http://allegro.pl/klatka-70x40x80-wiewi ... 84081.html oczywiście po czasie półki zamieniłam na plastik i ogólnie dodałam więcej wyposaż :) Troch trudno się składa, sama nie dałam rady ake tata pomógł i jest ok :D
Ze mną; szczurki Tajga i Tatjana, pies Moli---> nasz wątek http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40655
Za tęczowym mostem; chomiki Jumi i Hubert [*]
alveryn
Posty: 19
Rejestracja: sob maja 25, 2013 9:36 am
Lokalizacja: Łódź

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: alveryn »

Oczywiście zabawek będą miały multum, i więcej miejsca bo dokładam 2 klatkę. Oczywiście kolowrotek sie nie przyda, pisałem do sprzedawcy w sprawie prętów oddzielających zwierzaki od kuwety i jest naszczęście możliwość wyjęcia tego :D Chyba moja Sonia i Tosia będą zadowolone z zakupu :)
Awatar użytkownika
Lizz
Posty: 173
Rejestracja: pt mar 08, 2013 8:27 pm
Numer GG: 1419873
Lokalizacja: Oleśnica

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Lizz »

alveryn Kratkę oddzielająca bez problemu można wyciągnąć, bo jest tylko położona na zgięciach kuwety. Przyznam, że czasem może się przydać;) Co do półek to się nie sugeruj aż nad to. Póki co możesz używać drewnianych. Forumowicze polecają plastiki, ponieważ łatwiej je utrzymać w czystości, a nie dlatego, że taka moda;p Do wszystkiego dojdziesz powoli:) Każdy z nas miał kiedyś "jeden hamak" w klatce;)
W domciu: Dziurka, Dziupla, Lucynka, Wonglisia, Pchełka, Dolly, Marlenka i Dolores
Za TM: Śnieżka[*][/url]Munia[*][/url]Damboszka[*][/url]Arnold[*]Rocky[*]Go-Lonka[*]
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: smeg »

Drewnianych półek też można spokojnie używać, dopóki ich smród nie zacznie przeszkadzać ;) Niektóre szczurki w ogóle nie sikają na półki.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
Lizz
Posty: 173
Rejestracja: pt mar 08, 2013 8:27 pm
Numer GG: 1419873
Lokalizacja: Oleśnica

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Lizz »

Albo jeżeli kogoś stać i ma taki kaprys, może wymieniać drewniane półki co jakiś czas. Ja mam jedna drewnianą i drewniany drap, one kochają do gryźć bardziej niż plastik;p Do tego ładnie sobie pazurki skracają i sikać lubią do hamaczków:P
W domciu: Dziurka, Dziupla, Lucynka, Wonglisia, Pchełka, Dolly, Marlenka i Dolores
Za TM: Śnieżka[*][/url]Munia[*][/url]Damboszka[*][/url]Arnold[*]Rocky[*]Go-Lonka[*]
Roksana1999
Posty: 131
Rejestracja: śr paź 31, 2012 10:52 am

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Roksana1999 »

Gdzieś widziałam, że obijają ludzi gumolitem albo ceratą, może warto spróbować jak komuś zależy na tych półeczkach? Ja osobiście mogłabym takie posiadać bo mam szczura załatwiającego swoje potrzeby tylko i wyłącznie w kuwecie, jak ma się tak grzecznego szczura to też można spróbować bo te półeczki są ładne :P
Chesole
Posty: 1
Rejestracja: śr paź 10, 2012 5:45 pm

Czy ta klatka się nadaje ?

Post autor: Chesole »

Awatar użytkownika
Kaliska
Posty: 261
Rejestracja: pt sty 25, 2013 8:20 pm
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Czy ta klatka się nadaje ?

Post autor: Kaliska »

Klatka fajna :) Powtórzę już po kimś, kolejny raz :P - półeczki szybko wyrzucisz, gdyż posikane drewienko straszliwie śmierdzi >:(
Ale tymczasowo, zanim nie zdobędziesz innych mebelków (polarowe hamaki i domki dostępne u wielu forumowiczek - doskonałej jakości), koszyczków etc, to dadzą radę.
Na ile szczurów? Dwa? max 3? Nie więcej. Gdzieś tu na forum jest link do kalkulatora, który oblicza ile szczurzych lokatorów może mieć dana klatka.
Nasz wątek: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=39566
Razem: Viserion, Rhaegal, Drogo i Biszkopt
Po drugiej stronie tęczy: Kaliska, Balerion, Drogon
Awatar użytkownika
Nullama
Posty: 116
Rejestracja: sob mar 02, 2013 10:39 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy ta klatka się nadaje ?

Post autor: Nullama »

Nadaje się nawet dla 3. :)
Wielkość klatki (w metrach) dzielisz przez 0,06
Domowe przedszkole:
MALUCHY: Flea Brandy
ŚREDNIAKI: Spunk Shame Rokoko
STARSZAKI: Lili

Bimber ...pierwszej miłości się nie zapomina...
Awatar użytkownika
lubas93
Posty: 15
Rejestracja: śr sie 14, 2013 6:37 pm
Lokalizacja: Do Gdańska brakuje mi 60 km xD

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: lubas93 »

Mógł by mi ktoś pomóc z wyborem klatki dla dwóch szczurów? Co powinny posiadać i jaka będzie najlepsza? Wysoka czy raczej długa?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”